DRAG F4

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

DRAG F4

Мнениеот dem0 » Вто Юли 01, 2003 11:05 am

ako moje da se podmenqt nqkoi 4asti po F4 kakvu savet moje da mi dadete?:?:

mene mnogo me dar3nqt prevku4vatelite na skorotite koito sa SRAM :(!: i sa mi 3aeli polovinata drujka, iskam neshto s los4eta, sled kato ot3ad e acera neka navsqkude da e shimano?

ima li smusul ot samo predna diskova? dosega sum bil s v-brake i sum bil dovolen (ako ot tuka se otreje i se dobavi po-dobra vilka?!) struvat li si tiq promeni?

v maga3ina me obejdavaha 4e plasmasovite vtulki sa po-dobri, 3ashto vsi4ki si slagat lageri togawa!?!


priemam vsqkakvi idei
:}):


Live Fast, Die Young: Remembering the Short Life
Live Fast, Die Young: Remembering the Short Life
dem0
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 19, 2003 12:37 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот korlitz » Вто Юли 01, 2003 4:53 pm

ami ima smisyl ot samo predna diskova, ne sluchaino na Harley davidson slagat dva 30cm diska otpred i edin 15 otzad, taka che tova si struva stiga da e kachestvena diskovata, niama smisyl da upgradvash s neshto poluvinchato
za vilka - ami vinagi ima smisyl
a za vtylkite i lagerite, ami mnogo iasno che lageri e po-dobre
[quote="dem0"]

ako moje da se podmenqt nqkoi 4asti po F4 kakvu savet moje da mi dadete?:?:

mene mnogo me dar3nqt prevku4vatelite na skorotite koito sa SRAM :(!: i sa mi 3aeli polovinata drujka, iskam neshto s los4eta, sled kato ot3ad e acera neka navsqkude da e shimano?

ima li smusul ot samo predna diskova? dosega sum bil s v-brake i sum bil dovolen (ako ot tuka se otreje i se dobavi po-dobra vilka?!) struvat li si tiq promeni?

v maga3ina me obejdavaha 4e plasmasovite vtulki sa po-dobri, 3ashto vsi4ki si slagat lageri togawa!?!

[size=134][color=red]
priemam vsqkakvi idei[/color][/size] :}):


Live Fast, Die Young: Remembering the Short Life
[/quote]
korlitz
 
Мнения: 215
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Вто Юли 01, 2003 10:46 pm

mi to ima weche sglobeni kolela s gripshift i s lostcheta i s VBR i s VBR+disk
ako shte wzimash takowa kolelo syweta mi e da mu smenish zadniq shok :)
wtulkite sa hubawo i ewtino neshto. No mnogo poweche ewtino otkolkoto hubawo, dave tolkowa ewtino che e symnitelno hubawo :) Taka che ili trqbwa da gi smenqsh na wseki 2-3'000km ili da pomislish za lageri.
Ramka pod 500lw s lageri obache mnogo me symnqwa da namerish, oswen stara.

[url=http://www.freevibe.com/headsup/lowdown_index.shtml][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот the_fly » Вто Юли 01, 2003 11:13 pm

[quote="screamBoy"]

mi to ima weche sglobeni kolela s gripshift i s lostcheta i s VBR i s VBR+disk
ako shte wzimash takowa kolelo syweta mi e da mu smenish zadniq shok :)
wtulkite sa hubawo i ewtino neshto. No mnogo poweche ewtino otkolkoto hubawo, dave tolkowa ewtino che e symnitelno hubawo :) Taka che ili trqbwa da gi smenqsh na wseki 2-3'000km ili da pomislish za lageri.
Ramka pod 500lw s lageri obache mnogo me symnqwa da namerish, oswen stara.

[url=http://www.freevibe.com/headsup/lowdown_index.shtml][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
[/quote]


v BAS ima ramka na lageri i e na cena 359 lv
the_fly
 
Мнения: 55
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Яну 10, 2003 1:14 pm

Мнениеот Admin » Вто Юли 01, 2003 11:53 pm

[quote="dem0"]

ako moje da se podmenqt nqkoi 4asti po F4 kakvu savet moje da mi dadete?:?:

v maga3ina me obejdavaha 4e plasmasovite vtulki sa po-dobri, 3ashto vsi4ki si slagat lageri togawa!?!

[size=134][color=red]
priemam vsqkakvi idei[/color][/size] :}):


Live Fast, Die Young: Remembering the Short Life
[/quote]


Втулките не са по-добри от лагерите, това е гарантирано.
Но само искам да разсея едно объркване, което тръгна пак от този форум, но в друга тема: втулките на f-4 не са пластмасови, а са си метални. Пластмасови са втулките на задния амортисьор, които го уплътняват към планките, но така е при почти всички задни амортисьори, поне при по-евтините и средно скъпите.
Но дори да са метални, пак може да направят луфт и тогава най-добре ги сменяй, в лагерите е истината.
Или пък си вземи направо рамка с лагери, ако имаш пари.

Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот dem0 » Сря Юли 02, 2003 2:24 pm

vtulkite shte si gi smenq, samo ga go kupq i shte gi oprawq. nqkoi ima li ideq kakvi lageri pasvat 3a tam? misq sam da si gi naprawq kato go pokaram malko :D

po vuprosa 3a amortisiora ne3nam dali shte imam pari 3a nesshto dobro 3a sega ama mislq.

prednata diskova ne e losha samo mi se iska predi da go kupq da naprawq edno krug4e da sum siguren 4e mi e udobno ;)




Live Fast, Die Young: Remembering the Short Life
Live Fast, Die Young: Remembering the Short Life
dem0
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 19, 2003 12:37 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Сря Юли 02, 2003 11:07 pm

[quote="dem0"]

vtulkite shte si gi smenq, samo ga go kupq i shte gi oprawq. nqkoi ima li ideq kakvi lageri pasvat 3a tam? misq sam da si gi naprawq kato go pokaram malko :D

po vuprosa 3a amortisiora ne3nam dali shte imam pari 3a nesshto dobro 3a sega ama mislq.

prednata diskova ne e losha samo mi se iska predi da go kupq da naprawq edno krug4e da sum siguren 4e mi e udobno ;)


Live Fast, Die Young: Remembering the Short Life
[/quote]


По-добре е втулките да ги смениш чрез Веломания. Може би ще е малко по-скъпо, отколкото ако ти си намериш майстор и т.н., но иначе най-вероятно ще се простиш с гаранцията, а пък тя може да ти потрябва.


Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот dem0 » Чет Юли 03, 2003 8:41 am

siguren li si?

kato pitah te da mi gi smenqt mi ka3aha 4e nemojelo da slenqt vtulkite s lageri, lagerite ne bili dobri i shte li da se ra3biqt a vtulkite bili 1 lw i sum mojel da si gi smenqm lesno?!#$@ (v magazina)

i dori v3eha da se vaikat koi gi pishel tiq gluposti po internet!
:xx(: he he he tova e polojenieto

dneska shte govorq da mi slojat losh4eta vmesto toq gaden sram 3a skorostite, dano da stane i da ne me orusqt! btw kakvo da si sloja deore?




Live Fast, Die Young: Remembering the Short Life
Live Fast, Die Young: Remembering the Short Life
dem0
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 19, 2003 12:37 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tailor » Чет Юли 03, 2003 8:52 am

[quote="dem0"]

siguren li si?

kato pitah te da mi gi smenqt mi ka3aha 4e nemojelo da slenqt vtulkite s lageri, lagerite ne bili dobri i shte li da se ra3biqt a vtulkite bili 1 lw i sum mojel da si gi smenqm lesno?!#$@ (v magazina)

i dori v3eha da se vaikat koi gi pishel tiq gluposti po internet!
:xx(: he he he tova e polojenieto

dneska shte govorq da mi slojat losh4eta vmesto toq gaden sram 3a skorostite, dano da stane i da ne me orusqt! btw kakvo da si sloja deore?

[/quote]

мини в ранния следобед (нервите не са обтегнати) през хигиената - смяна на камандите срещу доплащане
отзад ти е 7, Alivio е 8 - може би по-добре Acera
поставянето на лагери - възможно
Това че втулките са по-добри от лагерите са свободни съчинения на Нина
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот screamBoy » Чет Юли 03, 2003 10:07 pm

ako shte podmenqsh neshto Alivio s Deore (ili ot tozi klas) move bi samo kurbeli+plochi, drugo edwa li si zasluvawa, to i tfa nqma golqm smisyl no ako e 15-20lw ralzikata shto ne.

[url=http://www.freevibe.com/headsup/lowdown_index.shtml][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот dem0 » Пет Юли 04, 2003 12:47 pm

[color=red][size=134][size=24]v3eh go![/size][/size][/color]

ramkata e naweroqtna :) ALU 7005

mnogo sum dovolen snoshti go probwah v 3apadniq park 46 km/h be3 da mu dawam mnogo mnogo 3or ;), prednata diskova e neshto mnogo dobro :), diskovata e shimano, glavinata otpred e HB M475 (oshte ot predi si q bqh haresal),zadnata e mount,vilkata e ok - kefime - za sega mngo dobre v3ima dupkite :)samo se 4udq kakva e to4no (XC50 ili XCP75), gumite sa malko slabi4ki ama sa 2.1, shinite sa OK, sedalkata mi e niska (kak da moje da se vdigne sohte i malko napred da otide?? ima li na4in ili da svikvam?) komandite sa SRAM MRXpro. :(

govorih s drago kato go i3birah i se otka3ah da pravq podobreniqta poradi finansovi pri4ini (tova e 3a sega).

tailor: vtulkite shte gi smenq nakraq na godinata (da gi i3nosq purvo taq teflonovata e predpolagam mnogo dobra) :), mojesh li mi kajesh kakvi sa lagerite koito mi trqbwat, ediniq e iglen i mislq 4e SKF imat 2 modela deto sa podhodqshti, ama drugite shte se naloji da go ra3globqwam da go vidq!

komandite sa ujasni kato se hvana 3dravo, 3apo4wat da se smenqt skorostite :(

kak moje nai eftino da se slojat komandi na shimano s los4eta (ako moje be3 da se nalaga da se ra3globqwa) montaja e ACERA - 3x7




Live Fast, Die Young: Remembering the Short Life
Live Fast, Die Young: Remembering the Short Life
dem0
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 19, 2003 12:37 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта