RAM FR vs Drag F5

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

RAM FR vs Drag F5

Мнениеот bestbg » Чет Юли 29, 2004 1:05 pm

даже и да работите към някоя от фирмите бъдете корекни да ми кажете предимства недостатаци...

понеже сега видях че FR e със X-Fusion - Vector R който струва 109лв и ме интересува на рамка Ф5 ако се сложи същия дали ще бъдат равностойни? Колко е ход-а на Ф5-цата? Кой от двата X-Fusion е по-добре? X-Fusion - Vector RL или X-Fusion - Vector R ? приливника за масло за какво е? X-Fusion - Vector R има ли заключване? ще се клати ли много като катеря?
на снимките FR има тубичка за масло а X-Fusion - Vector R няма...

Интересуват ме само рамките

Едит: който е карал с мен знае как карам ... дали мнопго ще тормозя тоя Вектор или ще ми е супер?
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот KiZZo » Чет Юли 29, 2004 1:39 pm

И аз обмислям подобен ъпгрейд, но още не съм решил окончателно. RL мисля че беше със заключване и ако вземам нещо сигурно ще е с RL.
KiZZo
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Окт 22, 2002 1:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Юли 29, 2004 1:55 pm

[quote="bestbg"]

даже и да работите към някоя от фирмите бъдете корекни да ми кажете предимства недостатаци...

понеже сега видях че FR e със X-Fusion - Vector R който струва 109лв и ме интересува на рамка Ф5 ако се сложи същия дали ще бъдат равностойни? Колко е ход-а на Ф5-цата? Кой от двата X-Fusion е по-добре? X-Fusion - Vector RL или X-Fusion - Vector R ? приливника за масло за какво е? Xтака наречения преливник има за цел (една от целите) да изнесе маслените камери извън тялото на шока, тоест да позволи по-голям дебит на масло (да преминава по-голям обем масло за единица време). целта е да не се взриви-Fusion - Vector R има ли заключване? ще се клати ли много като катеря?
на снимките FR има тубичка за масло а X-Fusion - Vector R няма...

Интересуват ме само рамките

Едит: който е карал с мен знае как карам ... дали мнопго ще тормозя тоя Вектор или ще ми е супер?
[/quote]


така наречение преливник служи да се отделят въздушните камери от основното тяло на шока, както и да се реши проблема с ниския дебит на маслото, имам предвид spiking-a на шока при яки скокове, тоест при висока скорост на сгъване. има и други причини, но не ми се пише...
тоест такива преливници имат обикновено по-екстремните (съответно по-скъпи) шокове. тези които нямат според мен лично са за въртене и лек FR без изпълнения.

де факто стандартната кодировка в имената на шоковете включва следните съкращения: C - реглаж на Compression damping, R - реглаж на Rebound damping, L - lockout (заключване).

Тоест Vector R има реглаж на връщането, Vector RL има реглаж на връщането и заключване.

Иначе имам само добри впечатления от X-Fusion Vector. Не съм видял/чул до момента някой да се е оплакал такъв.

относно F5, хода на задницата му и upgrade на шока, мисля че е най-добре tailor да си каже мнението като официален представител на Веломания.

Edit: корекция.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PzNike » Чет Юли 29, 2004 2:18 pm

А дали ще има по-големички рамки F5?
Или ще си останат само така 17"?
Achtung Panzer!
PzNike
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 1:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Чет Юли 29, 2004 2:22 pm

RL има ли маслено смекчаване? X-Fusion-a(R & RL) по-добър ли е от БОСС със преливник? ... значи по-хубавия избор е RL между тях дтвата...
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот KiZZo » Чет Юли 29, 2004 2:27 pm

С масло са и двата как иначе ще имат настройка на връщането :) Съдейки по цената БОС-а сигурно е по добър.
KiZZo
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Окт 22, 2002 1:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Чет Юли 29, 2004 2:34 pm

щото в сайта на бас за единия пише че е пружинен..... каква е цената на БОС ? със приливника? ... на РАМ ФР ще може ли да се сложи RL вместо R при покупката?
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот bikerider » Чет Юли 29, 2004 3:16 pm

[quote="bestbg"]

щото в сайта на бас за единия пише че е пружинен..... каква е цената на БОС ? със приливника? ... на РАМ ФР ще може ли да се сложи RL вместо R при покупката?
[/quote]


пише пружинен в смисъл, че е с стоманена пружина, а не въздушна.
дали е R или RL няма значение при монтажа - имат значение само размера в разгънато и сгънато състояние (eye-to-eye и travel).

Marzocchi Boss е по-добър според скромното ми мнение за жабарските творения. Boss VR е още по-добър, заради преливника. Само че пружините им са тумбести (бъчвообразни) и не се побират на всяка рамка. Трябва да пробваш.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bestbg » Чет Юли 29, 2004 3:32 pm

bikerider , до сега ми помогна доста но възникна един въпрос....

какво означава това: [quote]дали е R или RL няма значение при монтажа - имат значение само размера в разгънато и сгънато състояние (eye-to-eye и travel).[/quote]


ако е 300lv BOSS VR предпочитам X-Fussion-a за 3** предполагам защото ще е по-добър... не съм карал с нито един , но за БОСС казват че не е хубав
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот AgentOrange » Чет Юли 29, 2004 6:54 pm

[quote="bestbg"]

...Vector R който струва 109лв...
[/quote]


109-левовия амортисьор не e въпросния Vector, а Glyde...
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот bestbg » Чет Юли 29, 2004 7:00 pm

в сайта на БАС така пише ;)

ще мина сигурно през БАС да питам ... но исках да резбера и тука

http://www.bas-bg.com/index.php?loc=sho ... etails=250

а на снимката на колелтоо има приливник... кой е оня Вектор?

http://mtb-bg.com/news/news00195-210703.htm
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Юли 29, 2004 7:08 pm

[quote="bestbg"]

bikerider , до сега ми помогна доста но възникна един въпрос....

какво означава това:[code] дали е R или RL няма значение при монтажа - имат значение само размера в разгънато и сгънато състояние (eye-to-eye и travel).[/code]

ако е 300lv BOSS VR предпочитам X-Fussion-a за 3** предполагам защото ще е по-добър... не съм карал с нито един , но за БОСС казват че не е хубав
[/quote]

:eek2:
Пич,ти сериозно ли?
Каде си ги чувал тези неща за [b]BOSS VR[/b] само ми кажи???Нещи май хептен се оплете покрай шоковете и имената им,а?
А и би трябвало да си наясно,че не винаги по-скъпото е по-добро,нали?
Така,че при избора ти правилния вариант би бил BOSS VR.
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Чет Юли 29, 2004 7:31 pm

във форума... не съм объркал моделите ;) и други хора сам и казвали тези неща за БОСС ... каква му е цената?
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Юли 29, 2004 8:32 pm

[quote="bestbg"]

във форума... не съм объркал моделите ;) и други хора сам и казвали тези неща за БОСС ... каква му е цената?
[/quote]


Незнам кой са тези хора,но аз неразчитам на хорските приказки за дадено нещо,а го тествам и мога да ти кажа,че всичките пружинно маслени(за да не се объркаш пак с въздушните)на БОСС имам много добри впечатленя.

П.п. цени незнам.
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Чет Юли 29, 2004 8:43 pm

а кога съм се объркал с въздушен?...

аз нямам праичната възможност да тествам БОСС и X-Fusion и затова вярвам на това което чета тук ;)
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот bestbg » Чет Юли 29, 2004 8:50 pm

така и никой не ми каза цена на boss vr и дали ще стане на FR ...
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот velco » Чет Юли 29, 2004 10:09 pm

Ако няма заключване или платформа, заеби ...
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Юли 29, 2004 11:50 pm

[quote="velco"]

Ако няма заключване или платформа, заеби ...

[/quote]

???
Защо така смяташ?
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Пет Юли 30, 2004 6:53 am

[quote="Metal_Psycho"]

[quote="velco"]

Ако няма заключване или платформа, заеби ...

[/quote]

???
Защо така смяташ?
[/quote]

Ами може би защото познава стила на каране на bestbg ;)
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот F1-MAN » Пет Юли 30, 2004 9:40 am

Значи Boss VR е 350лв. Обаче в MBUK бях чел че този шок е бил малко муден, не отзивчив към малките препятствия, бяха му дали 3/5, докато за "малкия" Boss пишеше по-хубви( от другия също бяха доволни с изключение на написаното по-горе) неща и оценка 4/5. Абе влез на mbuk.com-->kit tests. Там ще намериш и за двата тест. В mtbr.com Boss(без VR) имаше оценка 4.8/5. И последно впечатлението ми като собственик на Boss(отново без VR). Мисля че наистина поема добре малките неравности. При спускане от Черни Връх по този каменистия път през няколко стотин метъра спирах защото ръцете ми почваха да ипускат кормилото, не знам що, ама от толкова друсане губех сила, ама на гъза ми беше добре.:D Коренчета, дупки също поема. Единствено с по големи препятсвия не се справя, ама рамката си ми е виновна за това. При 12см ход не мога да очаквам да мина през всичко. При катерене мога да кажа че не усещам голямо предалиране. Вярно не е като твръдо колело, ама поне не се клати много(поне на рамката на Бехемот). Пружината му е с идеална за мен твърдост-120N/mm. На някои може да им се стори твърда, ама на мен ми е добре, хем че съм тежичък, хем че нямалява педалирането.
На един приятел, който има също такава рамка и такъв шок много не му харесва работата на окачването като цяло. Просто вади прекалено малко ход(12) за него, но за самия амортисьор също казва че е хубав.

Единствения проблем ако решиш да го купуваш е че е останал само големия, а малкия го няма(аз май взех последния:dgrin::dgrin::dgrin:).
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Юли 30, 2004 9:58 am

[quote="bestbg"]

bikerider , до сега ми помогна доста но възникна един въпрос....

какво означава това:[code] дали е R или RL няма значение при монтажа - имат значение само размера в разгънато и сгънато състояние (eye-to-eye и travel).[/code]

ако е 300lv BOSS VR предпочитам X-Fussion-a за 3** предполагам защото ще е по-добър... не съм карал с нито един , но за БОСС казват че не е хубав
[/quote]


повярвай ми, аз бих заложил на Marzocchi. има и една тънка подробност, Boss и BossVR са със сферични лагери, X-Fusion е с втулки.

а относно това което не разбра - имах предвид, че няма значение какъв точно е модела и какви реглажи има, а има значение размерите, когато купуваш aftermarket шок. В смисъл, първо ти трябва такъв размер шок и после си подбираш модела с реглажите които искаш. поне аз така бих постъпил :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот tailor » Пет Юли 30, 2004 10:04 am

F5 с X-Fusion GlideRPV (с клапа) ще дойде около 470лв, ас RL + ~ 30лв
Освен това практиката показва, че тази рамка е стабилна при педалиране.
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот bestbg » Пет Юли 30, 2004 10:38 am

Колко ход ще прави задницата?

и челото ще издържи ли Z150FR ?
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот axelmax » Пет Юли 30, 2004 11:12 am

:offtopic:
аиде,които е разширил страницата да го опражи ,че е гадно,

метален маи си ,еи не те е срам

:offtopic:

а заден шок с далйина до 180 мм ,колко ход наи много мойе да има:?:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот PzNike » Пет Юли 30, 2004 11:23 am

Абе тея Х-Фюжъни на сайта на БАС са нещо объркани май, поне като ги сравнявам визуално с последните модели на сайта на Х-Фюжън [url]http://www.x-fusion-shox.com/[/url]

БАС наименование | Х-Фюжън наименование
X-Fusion-Vector R | GLYDE-RPV
X-Fusion-Vector RL | GLYDE-RL

А доколкото мога да преценя от снимките който съм виждал (наживо не съм)RAM FR е с шок X-Fusion - Vector RPV
([url]http://www.bas-bg.com/index.php?loc=shop&shop=bike&showdetails=248[/url])
[img]http://www.x-fusion-shox.com/images/VECTOR-RPV.jpg[/img]
Но най-добре е да се изкаже някой "вътрешен" от БАС.
За RAM FR, Z150 FR ще е точно по мярка :D
150мм ход е тъкмо максимума които разрешават RAM в гаранционните условия на сайта си.:D :8D:
Дали F5 ще може да се кара с Z150 ще трябва да се изкаже tailor.
Achtung Panzer!
PzNike
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 1:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tailor » Пет Юли 30, 2004 4:35 pm

[quote="PzNike"]

Дали F5 ще може да се кара с Z150 ще трябва да се изкаже tailor.
[/quote]

Да
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот React » Пет Юли 30, 2004 8:13 pm

tailor, защо все бягаш от тоя въпрос- земи кажи най-накрая колко е максималния ход, който може да извади F5
Не мърмори за снега на покрива на съседа, когато собствения ти праг не е почистен!
React
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 20, 2003 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Пет Юли 30, 2004 8:59 pm

това е интересува най-вече.. но съм чувал че е по-малко от FR... дано е над 130мм
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот AgentOrange » Пет Юли 30, 2004 9:59 pm

[quote="PzNike"]

Абе тея Х-Фюжъни на сайта на БАС са нещо объркани май, поне като ги сравнявам визуално с последните модели на сайта на Х-Фюжън [url]http://www.x-fusion-shox.com/[/url]

БАС наименование | Х-Фюжън наименование
X-Fusion-Vector R | GLYDE-RPV
X-Fusion-Vector RL | GLYDE-RL

А доколкото мога да преценя от снимките който съм виждал (наживо не съм)RAM FR е с шок X-Fusion - Vector RPV
([url]http://www.bas-bg.com/index.php?loc=shop&shop=bike&showdetails=248[/url])
[img]http://www.x-fusion-shox.com/images/VECTOR-RPV.jpg[/img]
Но най-добре е да се изкаже някой "вътрешен" от БАС.
За RAM FR, Z150 FR ще е точно по мярка :D
150мм ход е тъкмо максимума които разрешават RAM в гаранционните условия на сайта си.:D :8D:
Дали F5 ще може да се кара с Z150 ще трябва да се изкаже tailor.
[/quote]


Да, станало е объркване при качването на продуктите на сайта. Моделите без "казанче" са от Glyde серията. Ще бъде коригирано.
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот bestbg » Съб Юли 31, 2004 7:41 am

добре като е станало грешка , но в сайта на РАМ пише че RAM FR е със

X-Fusion Vector R

а това не го намирам нкъде... и там ли го има объркването и последно с кой е? тозе който е на снимката? или с VECTOR RPV ...

и за RAM DH пише че е с X-Fusion Vector RC а на снимката е с VECTOR PVA ... последно как е?
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта


cron