Спици проблематичност

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Спици проблематичност

Мнениеот KiZZo » Вто Юли 27, 2004 12:37 pm

Имам следния проблем:
- Резбата на спиците от единия ми фланец стърчи малко над нипъла, т.е. къси са (главината е за диск и спиците откъм него нямат виждаща се резба). Виждат се примерно две врътки от резбата - дали останалата част от резбата е достатъчна, за да държи спицата добре, като разбира се се отчете, че в началото на самия нипъл има още няколко мм без резба. Въртят ми се следните възможности:
- Пренаплитане с нови спици - мързи ме :)
- Стягане на всички още малко - в момента са стегнати малко повече отколкото на старата ми капла, но тя беше за в-брейк.
- Стягане само от едната страна жертвайки малко dishing - имам достатъчно разстояние до арката на вилката, за да го направя.

Дайте съвет ... :confused:
KiZZo
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Окт 22, 2002 1:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Юли 27, 2004 2:47 pm

бих заложил на dishing
пренатягането за мен не е добра идея
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TRePe_Ko4a » Пон Авг 02, 2004 4:46 pm

tusq spici 250 i 254mm ako nqkoi moje da mi prati po po6tata 6te sum mnogo blagodaren.jiveq v elhovo.
TRePe_Ko4a
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 02, 2004 4:25 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Bobo » Съб Авг 07, 2004 1:52 pm

Absoliutno dostata4no ti e, niama da imash problemi s kaplata stiga da ne ia pretovarvash....

velomehanik sam ot shumen i 4esto i na men mi se slu4wa da go vijdam ili otremontiram tova.......

:)
Bobo
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 07, 2004 1:03 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 9 госта