Покупки от eBay.com

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Покупки от eBay.com

Мнениеот Pla-men » Пет Юли 23, 2004 7:08 pm

Някой до сега купувал ли е нещо от тоя саит. Да ми каже как става и въобще ще стигне ли това което си поръчам до БГ.
Аватар
Pla-men
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Нед Фев 29, 2004 12:31 am
Местоположение: Бургас

Мнениеот vaxa » Вто Юли 27, 2004 7:16 pm

хм, ми как става - общо взето си е търг ... прочети по-добре хелпа как точно става наддаването и какъв е принципа на образуването на текущата стойност на стоката... не е като обикновен търг - даваш 20$ за нещо и цената й става веднага 20$. В тези търгове не се вижда кой колко е дал, а цената скача при всяко наддаване с определен стъпка, в зависимост от големината на текущата цена - примерно стока до 1000$ скача със стъпка от половин долар при всяко наддаване. иначе е доста трудно да спечелиш търг - най-важното е да имаш бърз нет. Изчакваш да останат около 10 сек. до края на търга и даваш доста голма сума, за да не те бие някой. Мене са ме били в последните 2 секунди с ЕДИН, да - ЕДИН цент! :xx(: направо щях да откача.

Друг дъвет - гледай да поръчваш от PowerSellers.... да не те прецакат. Ако стоката е сложена за доставка САМО в US и Canada, това да не те притеснява - можеш да ползваш услугите на www.webshop.bg - стабилни са, поръчвал съм си чрез тях и ти носят всичко на време.
айде, успех с наддаването
vaxa
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Май 15, 2004 1:29 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cu0 » Сря Юли 28, 2004 10:48 am

[quote="vaxa"]

... Изчакваш да останат около 10 сек. до края на търга и даваш доста голма сума, за да не те бие някой. Мене са ме били в последните 2 секунди с ЕДИН, да - ЕДИН цент! :xx(: направо щях да откача.
[/quote]


да приемем, че имаме стока с цена 100$. Стъпката на наддаване е 1$. Тогава аз мога да оставя залог точно 101$ и да се надявам, че няма да ме изместят, или да въведа максимален залог примерно 200$. Какво се случва във втория случай:

1. аз съм въвел 200, но цената е нараснала само с 1$ - до 101$. Ако никой друг не прояви интерес, аукциона свършва и аз купувам стоката за 101$ + ХХ$ доставка. ЧЕСТИТО!!!

2. аз съм въвел 200, но цената е нараснала само с 1$ - до 101$. Ако някой Томас реши да се пробва да купи точно моята СТОКА, той вижда, че моментната цена е 101$, пробва се на 102$ - системата го отрязва и му казва, че има човек който е предложил такава цена (това съм аз), в този момент цената на стоката вече официално става 102$, но все още ти си ТОП bidder-а. Томас обаче е упорит ... решава да играе на едро ... буфка 150 долара ... системата пак го плюнчи и му казва: сори ман, ама има и по-добри от теб (това пак съм аз, не сме забравили, че ние сме въвели 200 нали).

Подвариант 1: Томас решава, че му стига толкова и гаси компа. Честито ти печелиш за 150 $.
Подвариант 2: Томас играе до край! Дава 250$ мах bid, системата регистрира 201$, аукциона свършва, TOM WINS.

Та всичко това го написах, защото даването на много пари в последната минута не означава, че после ще си доволен собственик ... освен това винаги обявявай "шарени числа" т.е. не кръгли.

айде успех
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis

Мнениеот Windstream » Сря Юли 28, 2004 12:02 pm

[quote="Cu0"]

Та всичко това го написах, защото даването на много пари в последната минута не означава, че после ще си доволен собственик ... освен това винаги обявявай "шарени числа" т.е. не кръгли.
[/quote]

Абсолютно вярно, особено това с шарените числа - кръглите много лесно се отгатват и вероятността някой да те бие с един долар само защото е усетил къде ти е лимита е доооста голяма.

@vaxa
Feedback-а според мен е по-важен: аз почти винаги купувам от частни продавачи с над 90% положителен feedback и досега всички са били точни. Освен това с тях шанса ти да се договорите нещо е доста по-голям - като купувах една вилка продавача й (канадец) специално ходи до пощата си да провери колко ще излезе да я прати направо той до България за да ми спести разходите по вътрешния транспорт, освен това понеже все пак той си е в Канада се разбрахме за 60% от сумата предварително и останалите 40% след като си получа пратката :D
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот vaxa » Сря Юли 28, 2004 4:30 pm

хм, нещо не сме се разбарли ;)
под "голяма сума" нямам предвид за стока, която си заслужава да дадеш примерно 100$ да изръсиш 150$. Просто в последните 10 сек. даваш максималната сума, която си готов да дадеш... тва е;). Естествено, че не е гаранция за спечелване, но шансът е доста по-голям, отколкото ако решиш да минеш тънко :).

@Windstream:
feedback-a не е по-важен... той си е направо най-важен ;). ма не съм виждал powerseller с feedback под 95 :^:
vaxa
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Май 15, 2004 1:29 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот climb » Сря Ное 10, 2004 7:50 pm

А колко $$ е доставката до БГ.
Аватар
climb
 
Мнения: 506
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Авг 20, 2004 10:44 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта