Чумерна

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Чумерна

Мнениеот Cveti » Нед Юли 18, 2004 4:20 pm

Кой ще ходи на Чумерна?
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Нед Юли 18, 2004 6:03 pm

Вече това няма да мине без мен.
Аз със сигурност ще отида, без значение от времето ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот sss » Нед Юли 18, 2004 9:29 pm

I az sam zariben,osobeno 6tom ima i nagradi:).E az ne sam v dobra forma ,za tova 6te si karam krotko i bavno:D:D
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cveti » Нед Юли 18, 2004 10:21 pm

Как ще ходите до Елена и село Мииковци и кога?Защото аз като си гледам графика в събота и неделя трябва да почивам и ми се ще да се включа.Много ми се ще даже!
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот pascoff » Нед Юли 18, 2004 10:55 pm

Прекрасно!
Миналата година го качвах този връх и мога да ви кажа че си заслужава особено спускането после до Мийковци. До с. Мийковци се стига от Елена с колело лесно (има само едно по-голямо изкачване в началото към 6 км и после е основно спускане към селото) а до Елена може и с колело от В. Търново но пътя е по-дълъг и има много коли пък е и тесен ... има автобуси от Търново, които са от тия старите "чавдари" с шофьори тип "бай Станко щангата" където могат да се бутнат 1 2 колела в багажника но с много уговорки с шефьора. Ако организаторите организират някакъв организиран транспорт от Търново ще е много яко. Иначе ако намеря кола може и аз да дойда да се накефя още веднъж ;)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Пон Юли 19, 2004 3:53 am

И аз съм ЗАРИБЕН, ама по-далеч от Плана нема
[img]http://free.bol.bg/hlebarka//rrrr.jpg[/img]
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот sss » Пон Юли 19, 2004 7:53 am

Nqkoi znae li podrobnosti za traseto?
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот pascoff » Пон Юли 19, 2004 9:55 am

[quote="sss"]

Nqkoi znae li podrobnosti za traseto?
[/quote]


Ако изкачването е по пътя между Елена и Твърдицаи по асфалта после: от Мийковци до самия път е горе-долу равен гладък асфалт и е няколко км ... след това самия път представлява чакъл през по-голямата си част, изгежда все едно някой е "отлепил" асфалта и е останала настилката от долу ... наколона е нормален и поносим ... така е през по голямата част от трасето до билото от където тръгва пътя надолу за Твърдица ... нашият маршрут продължава нагоре вече по нормален асфалт и след няколко км има разклонение нагоре за върха ... от там започва зверски наколкон който не е много дълъг но за сметка на това е много стръмен ... ако се ходи до самия връх има 1 2 км черен път до него след хижата при която свършва асфалта. Предполагам спускането на другия ден няма да е по същия път а по една специално маркирана пътека, която е много готина - в началото е по-стръмна с мека настилка и е в гъста гора като по нататъка става по малък наклона и гората по просторна и с високи дървета ... надявам се пътеката да е почистена защото миналата година имаще един участък който беше само с капини и за да минеш трябва да си с дълги дрехи иначе целия ставаш на лини от бодлите :) след около 5 км започва черен път на места с по-големи камъни където водата е изровила пясъка ... скоро идва и самото село :)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cveti » Пон Юли 19, 2004 10:45 am

[quote="mite_pascoff"]

[quote="sss"]

Nqkoi znae li podrobnosti za traseto?
[/quote]


Ако изкачването е по пътя между Елена и Твърдицаи по асфалта после: от Мийковци до самия път е горе-долу равен гладък асфалт и е няколко км ... след това самия път представлява чакъл през по-голямата си част, изгежда все едно някой е "отлепил" асфалта и е останала настилката от долу ... наколона е нормален и поносим ... така е през по голямата част от трасето до билото от където тръгва пътя надолу за Твърдица ... нашият маршрут продължава нагоре вече по нормален асфалт и след няколко км има разклонение нагоре за върха ... от там започва зверски наколкон който не е много дълъг но за сметка на това е много стръмен ... ако се ходи до самия връх има 1 2 км черен път до него след хижата при която свършва асфалта. Предполагам спускането на другия ден няма да е по същия път а по една специално маркирана пътека, която е много готина - в началото е по-стръмна с мека настилка и е в гъста гора като по нататъка става по малък наклона и гората по просторна и с високи дървета ... надявам се пътеката да е почистена защото миналата година имаще един участък който беше само с капини и за да минеш трябва да си с дълги дрехи иначе целия ставаш на лини от бодлите :) след около 5 км започва черен път на места с по-големи камъни където водата е изровила пясъка ... скоро идва и самото село :)
[/quote]

Много яко звучи!Направо супер.А дали в селото има къде да се спи?Повечето хора сигурно ще дойдат в петък вечер.Аз в петък съм до 3 часа на работа и няма да успея да гоня влакове,ще стане късно.Ако някой има място в колата си да свирка,ще делим пътя,пък и ще почерпя.;)
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Пон Юли 19, 2004 10:59 am

Аз също планирам да тръгна в петък. Ако няма място в коли може да си правим компания във влака :) ( поне имаме опит вече ... :) )
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cu0 » Пон Юли 19, 2004 2:13 pm

[quote]
Много яко звучи!Направо супер.А дали в селото има къде да се спи?Повечето хора сигурно ще дойдат в петък вечер.Аз в петък съм до 3 часа на работа и няма да успея да гоня влакове,ще стане късно.Ако някой има място в колата си да свирка,ще делим пътя,пък и ще почерпя.;)
May the force be with you.
[/quote]

то село няма, те са по няколко къщи на през километър, почти всички се дават под наем, но по-добре потърси в гуугъл предварително, защото собствениците или фирмите, които ги стопанисват се намират в Елена. По къщите освен почиващи или някоя ХХХ годишна баба, друго едва ли ще намериш.

ето нещо:
[url]http://www.ruralbulgaria.com/3-bedroom_houses_accommodation_bg/RA4BG_Vila_Brezite_Kashta_s_tri_spalni_v_Miykovtsi.html[/url]

[url]http://www.obiavibg.com/showad.php?adid=8867[/url]
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis

Мнениеот velco » Пон Юли 19, 2004 2:17 pm

[quote="Cu0"]
някоя ХХХ годишна баба
[/quote]

Ъгх ... :puke:
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cveti » Пон Юли 19, 2004 2:58 pm

[quote="Cu0"]


[quote]
Много яко звучи!Направо супер.А дали в селото има къде да се спи?Повечето хора сигурно ще дойдат в петък вечер.Аз в петък съм до 3 часа на работа и няма да успея да гоня влакове,ще стане късно.Ако някой има място в колата си да свирка,ще делим пътя,пък и ще почерпя.;)
May the force be with you.
[/quote]

то село няма, те са по няколко къщи на през километър, почти всички се дават под наем, но по-добре потърси в гуугъл предварително, защото собствениците или фирмите, които ги стопанисват се намират в Елена. По къщите освен почиващи или някоя ХХХ годишна баба, друго едва ли ще намериш.

ето нещо:
[url]http://www.ruralbulgaria.com/3-bedroom_houses_accommodation_bg/RA4BG_Vila_Brezite_Kashta_s_tri_spalni_v_Miykovtsi.html[/url]

[url]http://www.obiavibg.com/showad.php?adid=8867[/url]



[/quote]

Мерси за информацията.
[quote]Аз също планирам да тръгна в петък. Ако няма място в коли може да си правим компания във влака ( поне имаме опит вече ... )[/quote]

Може...:8D:Утре вечер ще знам окончателно дали ще успея да си подредя нещата така,че да дойда.
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Пон Юли 19, 2004 5:50 pm

имам желанието да се изкача и на този връх и да се спусна (имам и времето) , но нямам транспорта... така че може и да не идвам... ще го дообсъдим в Сряда.. иначе се чуда и за влака
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот Cveti » Пон Юли 19, 2004 7:29 pm

[quote="bestbg"]

имам желанието да се изкача и на този връх и да се спусна (имам и времето) , но нямам транспорта... така че може и да не идвам... ще го дообсъдим в Сряда.. иначе се чуда и за влака
[/quote]

Явно всички сме така...аз в петък ще мога да тръгна чак след 3 часа,ако целия ден ми беше свободен щеше да е друго,с някой ранен влак да стигнем рано до Велико Търново,пък оттам щяхме да се оправим.
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Пон Юли 19, 2004 8:08 pm

[quote="Cveti"]

[quote="bestbg"]

имам желанието да се изкача и на този връх и да се спусна (имам и времето) , но нямам транспорта... така че може и да не идвам... ще го дообсъдим в Сряда.. иначе се чуда и за влака
[/quote]

Явно всички сме така...аз в петък ще мога да тръгна чак след 3 часа,ако целия ден ми беше свободен щеше да е друго,с някой ранен влак да стигнем рано до Велико Търново,пък оттам щяхме да се оправим.
May the force be with you.
[/quote]


Аз също съм на работа в петъка и вероятно и аз след 15:00 се каня да тръгна от София
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Вто Юли 20, 2004 6:30 am

аз утре или в четвъртък ще кажа със сигурност... ако сме със влака по-добре всички заедно ;)
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот pascoff » Сря Юли 21, 2004 10:11 am

Ето малко полезна информация директно от сорса: има микробус директно от автогарата (новата) до Елена с цена 13лв. ако не се лъжа който тръгва в 16:30 и пристига около 20:30 в Елена ... говорих с шофера който каза че няма проблеми да смести 1 2 колела ЦЕЛИ (без да се разглобяват) тоест ако се поопаковат може и повече да вземе но в петък било много натоварено затова трябва да му се обадите предварително ... дори може да пратите колелата в четвъртък и в петък да си ги вземете като пристигнете в Елена (по думите на шофера) и като го питах каква е гаранцията че като му дадем нчколко колела които струват повече от микробуса му той каза че "щом ми ги давате аз отговарям за тях!" - звучи много "сигурно" ах :) както и да е мисля че ако се запазят предварително места (дори и ако се съберат повече хора да се запълни цеия микробус) може и да стане за петък ... та ето телефона на фирмата (или по скоро на шофера) - 048 998926
Повече инфо днес на баба яга :)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Сря Юли 21, 2004 10:15 am

[quote="mite_pascoff"]

Ето малко полезна информация директно от сорса: има микробус директно от автогарата (новата) до Елена с цена 13лв. ако не се лъжа който тръгва в 16:30 и пристига около 20:30 в Елена ... говорих с шофера който каза че няма проблеми да смести 1 2 колела ЦЕЛИ (без да се разглобяват) тоест ако се поопаковат може и повече да вземе но в петък било много натоварено затова трябва да му се обадите предварително ... дори може да пратите колелата в четвъртък и в петък да си ги вземете като пристигнете в Елена (по думите на шофера) и като го питах каква е гаранцията че като му дадем нчколко колела които струват повече от микробуса му той каза че "щом ми ги давате аз отговарям за тях!" - звучи много "сигурно" ах :) както и да е мисля че ако се запазят предварително места (дори и ако се съберат повече хора да се запълни цеия микробус) може и да стане за петък ... та ето телефона на фирмата (или по скоро на шофера) - 048 998926
Повече инфо днес на баба яга :)
[/quote]


Какво мислите - няма ли да можем да купим всички места за петък ?
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cveti » Сря Юли 21, 2004 10:20 am

[quote="mite_pascoff"]

Ето малко полезна информация директно от сорса: има микробус директно от автогарата (новата) до Елена с цена 13лв. ако не се лъжа който тръгва в 16:30 и пристига около 20:30 в Елена ... говорих с шофера който каза че няма проблеми да смести 1 2 колела ЦЕЛИ (без да се разглобяват) тоест ако се поопаковат може и повече да вземе но в петък било много натоварено затова трябва да му се обадите предварително ... дори може да пратите колелата в четвъртък и в петък да си ги вземете като пристигнете в Елена (по думите на шофера) и като го питах каква е гаранцията че като му дадем нчколко колела които струват повече от микробуса му той каза че "щом ми ги давате аз отговарям за тях!" - звучи много "сигурно" ах :) както и да е мисля че ако се запазят предварително места (дори и ако се съберат повече хора да се запълни цеия микробус) може и да стане за петък ... та ето телефона на фирмата (или по скоро на шофера) - 048 998926
Повече инфо днес на баба яга :)
[/quote]

Мите,ти си едно златно съкровище!:bowdown::guiter::hbang2:
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Чет Юли 22, 2004 10:59 am

Вероятно няма да се ходи. За съжаление май само ние двамата проявяваме интерес ... като цялло организацията не е добра ... така е аз двата дни вероятно ще ги прекарам в спускане по Витоша ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cveti » Чет Юли 22, 2004 6:54 pm

Жалко...е,следващия път!;)
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот chrome » Нед Юли 25, 2004 10:08 pm

bravo, bravo, Varna do godina nqma da byde na 4umerna, niakoi hora kato pravqt ne6to, neka go pravqt kakto trqbva, pisnalo mi e ot neserioznici, nie mojem da trygenm v 0400h. sutrinta, za6toto pi4ovete obqvi starta za 0930h. a te mogat da se naspqt i da doidat kogato iskat, nie mojem da se napyvame nagore kym vyrha, za6toto nqkoi otivat na razhodka, drugi otivat s opredeleni celi, i moje nqkolko km predi vyrha kakto si kara6 po shirokiq pyt, da se okaje 4e e trqbvalo da se zavie kym ne6to prili4a6to na dyskoreznica, i ako si mislqt 4e tabelata zagubena nqkyde v dqsno na nqkakvo grozno dyrvo se vijda pri polojenie 4e 4ovek kara na MAX, ami sorry pi4ove, no nqkoi ne q vijdat, i problema ne e 4e ne sme q vidqli samo nie, problem 6te6e da e dori ako edin ne q be6e vidql, zaradi tova 4e ne bqha vzeti neobhodimite merki za markirovka, sled kato nie gledahme za strelkite s koito be6e markirano traseto v dolnata 4ast, a kakto se okaza i drugi ne sa vidqli "idealno vijda6tata se strelka" za posokata kym vyrha, da ne govorim 4e o6te v na4aloto ima6e mesta s "krystopyti" koito po-ne`znaini pri4ini ne sme obyrkali, no vse pak ne moje vsi4ko da stava na "magia", i o6te ne6to, kato organizirate podobni proqvi, pomislete 4e shte idvat hora ot po-dale4ni mesta, i 4e strat v 0930h. e bezmislen pri polojenie 4e 6te se ostava da se spi ve4erta, po tova vreme nito se izbqgva gore6tinata, ne znam kakva e ideqta izob6to, dobre 4e mom4eta vse pak si napraviha trenirovkata, i si sverihme 4asovnicite, ta da ima polza ot cqlata tazi odiseq nare4ena Varna-Chumerna-Varna,...
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта