чашки VP A73

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

чашки VP A73

Мнениеот hlebarka » Пет Юли 16, 2004 3:08 pm

Вилката мърда , колкото и да натягам винта на тапата,
или съм наместил лошо пластмасовата шайба, която би трябвало да уплътнява, или съм сбъркал другаде.
Въпросната шайба потъва твърде много, не знам дали горната чашка я притиска и държи на място изобщо.
:?:
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот AgentOrange » Вто Юли 20, 2004 12:36 pm

Коя шайба имаш в предвид? В момента гледам въпросния модел чашки и си мисля, че става въпрос за тази, която се заклинва между конуса на чашките и стержена на вилката. При А73 тя е пластмасова и е нормално да "потъва" - просто при първоначална инсталация шайбата се деформира от натиска и се намества плътно между конуса и стержена. След първите 2-3 карания шайбата уляга напълно и понякога се отваря лек луфт, който обаче след стягане изчезва и чашките заспиват. Ако чашките са нови - това е проблема, затягай повече.
Ако са стари - сигурен ли си че просто не са се износили? За всеки сучай погледни и вътрешната повърхност (откъм стержена) на конусната капачка и провери за деформации. Това се случва само при някои леки XC алуминиеви чашки сложени на колела с големи двукоронни вилки и СИЛНО ме съмнява да е възможно при стоманените A73, но все пак - провери.
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот hlebarka » Вто Юли 20, 2004 5:26 pm

Агенте,
мерси за отговора,засега си сложих старите чашки 76, въпросната шайба преди я слагах след лагера и след това затапвах с конуса, стори ми се доста дълга -краищата и се застъпваха ако седи м/у стержена и самия конус.Както я монтирах беше между лагера и стержена.(по-скоро някъде по-ниско)
Няколко пъти затягах и изместването се появяваше отново.
Нови чашки, шайба=пластмасовата
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот AgentOrange » Сря Юли 21, 2004 10:40 am

[quote="hlebarka"]

...стори ми се доста дълга -краищата и се застъпваха ако седи м/у стержена и самия конус...
[/quote]


Не би трябвало да е така. Клиновидните шайби при всички чашки на VP са стандартен размер, не би трябвало да са възможни дефекти и разлики в размерите. Ако искаш може да се уговорим да ги погледна чашките, мисля че ни се намира един разчастен нов комплект А73-ки, няма да е проблем да ти сменим шайбата ако става въпрос за дефект.
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот hlebarka » Сря Юли 21, 2004 12:45 pm

100% грешка в монтажа от моя страна, предполагам, като се видим някой път ще уточним. Днеска ще цъфна в 19,30 - 20,00 ако наминеш може да ги нося

edit: 0,01%
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 12 госта