Въпрос за вилка

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Въпрос за вилка

Мнениеот Persenk » Чет Юли 15, 2004 4:44 pm

Значи последно съм се спрял да си вземам Suntour PRO NS, но се притеснявам дали ходът от 130мм. няма да дойде в множко на рамката ми -Appolo.Ще има ли някакъв проблем да си сложа такава вилчица на колелцето или да търся друг вариант.Благодаря предварително
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Чет Юли 15, 2004 5:12 pm

Според мен ако караш така, като беше писал преди че ще караш (без много екстремизъм), не би трябвало да имаш проблеми със здравината на челото. Възможно е обаче челния ти ъгъл да стане много малък, а това води до значителна промяна в поведението на велосипеда - аз на ХС рамка сложих DJ3 със 130мм ход и челния ми ъгъл отиде на 65 градуса, в резултат на което байка стана доста нестабилен на равни прави участъци (но също така много по-маневрен из теснотиите). От две седмици карам с кормило с ширина 725мм и нестабилността вече не се усеща, повратливостта обаче се запази. Като цяло дългоходова вилка ще ти даде повече стабилност и контрол над байка в посока надолу, но заради мекотата си при изкачване ще ти цеди доста от силите... не знам доколко preload настройката на Suntour-a работи добре, но ако успява да ти втвърди вилката до степен в която bobbing-а не те бърка особено бих казал че комбинацията Appolo + XC Pro NS ще е добра :D
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот Persenk » Чет Юли 15, 2004 9:33 pm

[quote="Windstream"]

Според мен ако караш така, като беше писал преди че ще караш (без много екстремизъм), не би трябвало да имаш проблеми със здравината на челото. Възможно е обаче челния ти ъгъл да стане много малък, а това води до значителна промяна в поведението на велосипеда - аз на ХС рамка сложих DJ3 със 130мм ход и челния ми ъгъл отиде на 65 градуса, в резултат на което байка стана доста нестабилен на равни прави участъци (но също така много по-маневрен из теснотиите). От две седмици карам с кормило с ширина 725мм и нестабилността вече не се усеща, повратливостта обаче се запази. Като цяло дългоходова вилка ще ти даде повече стабилност и контрол над байка в посока надолу, но заради мекотата си при изкачване ще ти цеди доста от силите... не знам доколко preload настройката на Suntour-a работи добре, но ако успява да ти втвърди вилката до степен в която bobbing-а не те бърка особено бих казал че комбинацията Appolo + XC Pro NS ще е добра :D
[/quote]


Благодаря за изчерпателния отговор:).Ще изчакам още ден-два,ама понеже нямам голям избор мисля, че това ще е вилката.Е, бъдещето ще покаже дали е подходяща тази комбинация.
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PzNike » Чет Юли 15, 2004 10:14 pm

И после да споделиш впечатления от вилчицата :D
Че и други сме с Аполо :P
А вилката е първото нещо което мисля да сменя.
Achtung Panzer!
PzNike
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 1:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Persenk » Пет Юли 16, 2004 3:14 am

[quote="PzNike"]

И после да споделиш впечатления от вилчицата :D
Че и други сме с Аполо :P
А вилката е първото нещо което мисля да сменя.
[/quote]


Нямаш проблеми:D:D:D
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 69 госта