Дясна команда

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Дясна команда

Мнениеот andy bikera » Сря Юли 14, 2004 8:29 pm

Здравейте! Днеска докато карах изведнъж видях, че като местя дясната команда за скорости не се чува щракането и не се задържа на позицията на която и да е скорост. Мисля, че ми е счупена скобата, но не съм сигурен. Моля кажете от какво може да е така.
10х предварително.
Между другото командите са ми на СРАМ ако има значение.
andy bikera
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 8:48 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Сря Юли 14, 2004 9:02 pm

kakva e komandata i q otvori za da vidish:angel:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот bio » Чет Юли 15, 2004 7:16 am

брат ми, човека пита каква е командата ... дали е тип палцова или gripshift(яко въртене му е майката), ако е палцова мога да ти помогна ... разглобявал съм такава ... след това 3 часа сглобяване :> но виж gripshift-a не съм го пипал.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот did » Чет Юли 15, 2004 9:24 am

Анди, след като тука хвърлих боб разбрах, че става дума за gripshift номанда (;) абе просто симптомите, дето ги описваш, ми се струват неестествени за палцови, та предположих). След като поставяш въпроса така:

[quote]
Между другото командите са ми на СРАМ [color=red][b]ако има значение[/b][/color]
[/quote]


е очевидно, че нямаш много опит с различните типове и класове и не си стигнал още до извода, че единственото общо между тях е наименованието "команди". Подсетен от това, при гледането на сутрешното ми кафе видях, че става дума за някои от моделите, които се монтират на българските колела. Те изглеждат привидно доста различно, но в основата си са много простички като устройство и понякога се случва да страдат от симптоми като описаните от теб. За да ги оправиш е достатъчно да измъкнеш ръкохватката от кормилото, да намериш малко притягащо болтче (вероятно на шестограм, но може и да не е), отвиваш го и шифтъра се парчосва на две части, като тая дето я въртиш тръгва да излиза в посока на ръкохватката. В тоя момент ще изпадне малка еластична пластинка, която ако правиш ремонта върху тревна площ посмъртно няма да намериш. Вземаш магнит и я улавяш, преди хлебарките в тревата да са я отнесли нанякъде. После остава да огледаш къде и е мястото. Тя в момента е или счупена (лошо:crying:) или просто изместена и излезнала от легълцето си (нищо страшно). Събираш по обратния път внимателно всички джамбракламъци, като ги навираш с чалъм и без груба сила там, където предполагаш, че би трябвало да им е мястото и пробваш! Цялата процедура ще се улесни, ако освободиш в началото жилото за скоростите, щото иначе дърпа и пречи. Успех!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Чет Юли 15, 2004 9:37 am

[quote="bio"]

брат ми, човека пита каква е командата ... дали е тип палцова или gripshift(яко въртене му е майката), ако е палцова мога да ти помогна ... разглобявал съм такава ... след това 3 часа сглобяване :> но виж gripshift-a не съм го пипал.
[/quote]


Пък ти не знам откъде имаш самочувствие, че можеш да разглобяваш и сглобяваш [b]палцови команди[/b] без да им знаеш модела;). Явно малко си си блъскал главата в стената. Аз тамън бях станал спец по един Алтус и го бях изучил както АК47 в казармата, с вързани очи го ремонтирах, и ми се наложи да се боря с Аливио. Нищо общо не намерих, плаках, плаках... Като пъзел го пробвах, като ребус, като кръстословица... Накрая случайно стана. Сега не смея да си представя какъв ли пък принципно нов тип механизъм са навряли Шиманци в другите си модели, щото от моя опит два еднакво действащи не съм виждал, камо ли пък да изглеждат подобно един на друг.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andy bikera » Чет Юли 15, 2004 10:08 am

Mersi mnogo.komandite sa grip shift
andy bikera
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 8:48 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kagami » Чет Юли 15, 2004 2:11 pm

[quote="did"]

... Вземаш магнит и я улавяш, преди хлебарките в тревата да са я отнесли нанякъде....
[/quote]


Ииииихх, тия пусти хлебарки..... :emlaugh: :roll2:
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта