Какво значи ...

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Какво значи ...

Мнениеот velco » Чет Юли 08, 2004 2:05 pm

"The Giant NRS suffers from brake induced (disc) stiffening of the rear suspension which can make it a bit skittish on rocky downhills."

T.e. спирачката (предна или задна или няма значение?) предизвиква втвърдяване на задния амортисьор (т.е. се стреми да го разтегне?) и съответно подскачане като топче за пинг-понг по скалисти нанадолнища ?
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Чет Юли 08, 2004 2:46 pm

[quote="velco"]

[i]"The Giant NRS suffers from brake induced (disc) stiffening of the rear suspension which can make it a bit skittish on rocky downhills."[/i]

T.e. спирачката (предна или задна или няма значение?) предизвиква втвърдяване на задния амортисьор (т.е. се стреми да го разтегне?) и съответно подскачане като топче за пинг-понг по скалисти нанадолнища ?

[/quote]


Ти нали си с В-брейк, какво се притесняваш :)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот axelmax » Чет Юли 08, 2004 3:32 pm

:offtopic::offtopic::offtopic:

не беше ли с кантарчета хехехехех не се стърпях ,нрс с кантатарче или и с контра хехехеххе радост:banana::banana::banana::banana::lol::lol::lol:

:offtopic::offtopic::offtopic:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот MOD » Чет Юли 08, 2004 3:36 pm

не, вече е с хидравлика на Shimano отпред ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Чет Юли 08, 2004 3:36 pm

[quote="axelmax"]
не беше ли с кантарчета хехехехех не се стърпях ,нрс с кантатарче или и с контра хехехеххе радост
[/quote]

Не бе, мисля да взема от Украйната на баща ми (модел май към 1960) от онези спирачки дето минават през калника и притискат грайфера на гумата отгоре :D:D:D
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Чет Юли 08, 2004 3:37 pm

[quote="velco"]

[quote="axelmax"]
не беше ли с кантарчета хехехехех не се стърпях ,нрс с кантатарче или и с контра хехехеххе радост
[/quote]

Не бе, мисля да взема от Украйната на баща ми (модел май към 1960) от онези спирачки дето минават през калника и притискат грайфера на гумата отгоре :D:D:D
[/quote]


как се казва системата ?
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Юли 08, 2004 3:42 pm

@ PtD

Видът на спирачката е без практическо значение.

@ velco

Естествено става въпрос за задната спирачка. "Втвърдява" (по-точно е да се каже блокира) се цялата задница, а не амортисьора - т.е. при задействане на спирачката задницата не работи ефективно и при особено неравни и стръмни (т.е. налагащи постоянна употреба на спирачката) отсечки велосипедът се държи като хардтейл отзад. Според мен вече би следвало да си усетил за какво става въпрос на практика.

Този проблем не засяга само NRS, а (почти) всички четириточкови системи за задно окачване. Проблемът се решава (при XFR/DH машините) с прилагането на "плаващ" заден апарат и прът, свързващ го с основния триъгълник.

Практическата вреда от т.нар. "brake induced lock-out" при велосипед от класа на NRS е нищожна по ред причини, които можеш да си обясниш и сам.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот axelmax » Чет Юли 08, 2004 6:24 pm

[/quote]
Не бе, мисля да взема от Украйната на баща ми (модел май към 1960) от онези спирачки дето минават през калника и притискат грайфера на гумата отгоре :D:D:D
[/quote

а стига бе :angel:,какви са тези спирачки не съм виждал такива ,един път видях спирачка тип барабан :hbang2::hbang2:и това евсичко което е по демоде и е от историята

а и тези спирацхки не са ли доста зависи ми от положемиетоо на каплите и не износват ли гумите ако имаш снимка я постни ,ще е интересна на всички предполагам:karate::lol::ok:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот TOYAGA » Чет Юли 08, 2004 6:39 pm

[quote]един път видях спирачка тип барабан и това евсичко което е по демоде и е от историята[/quote]


Изобщо не е демоде и изобщо не е от историята... :asshole:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Windstream » Чет Юли 08, 2004 8:08 pm

[quote="TOYAGA"]

Изобщо не е демоде и изобщо не е от историята... :asshole:
[/quote]

Абсолютно вярно - бас хващам че на сестрата Nexus-чето спира по-добре от Acera-та, Altus-а, или както там се водят полуфабрикатите с които axelmax кара :D
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот PtD » Чет Юли 08, 2004 10:00 pm

[quote="MOD"]

не, вече е с хидравлика на Shimano отпред ...
[/quote]


... но ние говорим за lock-out на rear-suspension :crazy::thumb:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот MOD » Чет Юли 08, 2004 10:03 pm

[quote="PtD"]

[quote="MOD"]

не, вече е с хидравлика на Shimano отпред ...
[/quote]


... но ние говорим за lock-out на rear-suspension :crazy::thumb:
[/quote]


:dunno: Къде ли ми е бил мозъка тогава ? :dunno::dunno:
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Пет Юли 09, 2004 2:11 am

кво ме нападаш toyaga,ми тези които са на бащата на жвелко да не се сисползват сега :?: :asshole:

@windstream аз карам съсн м475 и сам доволен ,защото при 60 км спирацхния пат ми е 5м и то като не спирам на всека цена
:santa2:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот hlebarka » Пет Юли 09, 2004 2:49 am

а като спираш на всяка цена спирацхния пат ти е 0м., даже не ти трябват спирачки, пробвай го ,ама пусни поста да се похвалиш преди това
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот TOYAGA » Пет Юли 09, 2004 7:53 am

[quote]кво ме нападаш toyaga,ми тези които са на бащата на жвелко да не се сисползват сега[/quote]


Чети!

Не съм те нападал - просто споменах, че барабанните спирачки далеч не са толкова остарели и неизползваеми, колкото си мислиш ти. Windstream дори конкретизира за какво става въпрос, така че стига си циврил... :finger:

Що се отнася до предната спирачка на "Украйна"-та на "бащата на жвелко", трябва да питаш самия него (вероятно и баща му) дали последната все още е в експлоатация, както и какво мисли за нейната актуалност/функционалност...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот axelmax » Пет Юли 09, 2004 9:50 am

шегувам се :finger:бе ,еи:banana:
:banana::banana:
а барабаните иначе прават ли още ,щото за отзад мисля че са наи подходящти ,изхождам от ситуацията в Ф1 там задните колела са със барабани поне за ферари знам

:liplick::liplick::liplick:

R E L A X
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот TOYAGA » Пет Юли 09, 2004 10:01 am

[quote="axelmax"]

шегувам се :finger:бе ,еи:banana:
:banana::banana:
а барабаните иначе прават ли още ,щото за отзад мисля че са наи подходящти ,изхождам от ситуацията в Ф1 там задните колела са със барабани поне за ферари знам

:liplick::liplick::liplick:

R E L A X
[/quote]


Барабанни спирачки (или по-точно хибриди между барабанни спирачки и спирачки тип "контра") се правят с успех от Shimano (Nexave) и ред други, по-смотани производители :D. Използват се и за предното и за задното колело и вършат не по-лоша работа от механична дискова спирачка от среден клас.

Що се отнася до F1 и Ferrari, объркването ти е УЖАСНО и надминава дори това в MTB-областта :D:D:D Без да навлизам в подробности за какви барабани всъщност става въпрос при Ferrari, защото не им е тук мястото, ще ти обърна внимание върху факта, че ВСИЧКИ болиди във F1 БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ ползват дискови (с ротори от композити) спирачки на всички колела...

Айде...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Пет Юли 09, 2004 4:07 pm

[quote="axelmax"]


@windstream аз карам съсн м475 и сам доволен ,защото при 60 км спирацхния пат ми е 5м и то като не спирам на всека цена
[/quote]


А не ти ли призлява леко? Все пак 3.3g са си сериозно претоварване!

:rofl::rofl::rofl:


Edit: Простите сметки показват, че за една нормална кола (спирачен път около 35 м при скорост 100 км/ч), натоварването е само 0.77g.
@axelmax: бързо отивай да уреждаш Шимано да снабдяват Formula 1 със спирачки м475, ще забогатееш! Хем консултантски ще заработиш, като ги настройваш да работят с параметри като твоите :rofl: А, и не забравяй като караш да слагаш предпазните колани (за предпочитане 6-точкови), че иначе току-виж си си оставил фейса по кормилото :rofl::rofl::rofl:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот KiZZo » Пет Юли 09, 2004 4:51 pm

Фераритата са с кантарчета отзад и mech disc Logan отпред :rofl:
KiZZo
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Окт 22, 2002 1:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Пет Юли 09, 2004 4:56 pm

[quote="PtD"]

[quote="axelmax"]


@windstream аз карам съсн м475 и сам доволен ,защото при 60 км спирацхния пат ми е 5м и то като не спирам на всека цена
[/quote]


А не ти ли призлява леко? Все пак 3.3g са си сериозно претоварване!

:rofl::rofl::rofl:
[/quote]


А сега си представи какво ще стана ако реши да спира на всяка цена. Според мен ще е безценнен.

@PtD ти пък сега за 3,3 грама на въпрос ще го правиш.

Ааааа сетих се!!! Той спира с парашут.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Пет Юли 09, 2004 5:06 pm

axlemax.... тва е нечовешко 475 ;)

аз със по-малка скорост летях 3 метра от един камак и спирачния ми после беше НАД 7метра ... а ти говоря за скорост от порядака на 35-40км/ч

Едит: сетих се... това беше май щото бяха заграяли от спускането преди да видя камака :)
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот axelmax » Пет Юли 09, 2004 6:00 pm

heheheheheh :liplick::liplick::liplick::liplick::liplick:

@тоъага -за спирачките във ф1 ,
за ферари това го чух от коментаторите на ринг тв ,маи миналата година и казаха че са преминали от дискови към барабанни сега незнам с какво са ,но факта че са били на скоро това е важното
:liplick:

за спирането на м475 на монцата в южния парк развих само 60 км ,но може и още ,бях предпазлив цче с тва колело не сам се спускал там ,но 60 до 0 са си 5 метра ,ще направа пак спускането и сте мера ако требе ,няма смисал да ви лъжа

@bestbg ми от насртоиката на спирачката ще да е ,

моята задна спирачка спира много добре и като натиснах една хидро на сшимано за да вида разликата немаше разлика поне в поведението и и усешането на моита но предната е друго нещо тя нещо не ми харесва ,за задната -некакси много меко ама като натисна по яко и апарата се гъне видимо ,нормално ли е това:?:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот тучо чучо » Пет Юли 09, 2004 6:30 pm

[quote]
за спирането на м475 на монцата в южния парк развих само 60 км ,но може и още ,бях предпазлив цче с тва колело не сам се спускал там ,но 60 до 0 са си 5 метра ,ще направа пак спускането и сте мера ако требе ,няма смисал да ви лъжа
[/quote]

Абе, кога ще се научите, че качествата на спирачките не се определят при скорост 5-10 км/ч или при спиране с продължителност 1-2 мин.?!
"На място" всяка спирачка спира! Тест се прави при интензивно каране - необходима е по-продължителна употреба и различни/разнообразни начини на спиране. Отдели един ден, качи се горе, пък тогава спирай, спирай,спирай...
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот bestbg » Пет Юли 09, 2004 6:44 pm

тучо чучо , аз за това говорех... че при мен не хвашат при продължително спускане.. каране надолу... като загреят умеква ;)
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот Alien » Пет Юли 09, 2004 7:10 pm

[quote="тучо чучо"]
"На място" всяка спирачка спира! Тест се прави при интензивно каране - необходима е по-продължителна употреба и различни/разнообразни начини на спиране. Отдели един ден, качи се горе, пък тогава спирай, спирай,спирай...
[/quote]


Ей сега идвам при теб с моят Логан - да ти покажа аз, че дори на място не спира. Перфектната спирачка.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот axelmax » Пет Юли 09, 2004 10:57 pm

m4875 e xc спирачка все пак ,какво очаквате :?::kaioken:

за мен спирачката спира ,защото пркалено много я използвам ,но вав града за сега повече посинявал сам диска и немаше промяна според мен

:beer::beer::beer:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот PtD » Пет Юли 09, 2004 11:07 pm

[quote="axelmax"]


за спирането на м475 на монцата в южния парк развих само 60 км ,но може и още ,бях предпазлив цче с тва колело не сам се спускал там ,но 60 до 0 са си 5 метра ,ще направа пак спускането и сте мера ако требе ,няма смисал да ви лъжа
[/quote]


Хехе, наистина няма смисъл, тия м475 сигурно са от колесника на някой Джъмбо Джет.

Сега вече сериозно, ама се опитай да четеш буквите: Ако щеш спирачки от Порше 996 да си сложиш на колелото няма начин да спреш от 60км/ч до 0км/ч [color=red]за 5 м[/color] [b]И[/b] да останеш цял, пaнятнa?

Или пък рулетката с която си мерил 5-те метра се е разширила от топлината... тройно... :rofl::rofl::rofl:

[color=red]Редакция[/color]
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот axelmax » Пет Юли 09, 2004 11:30 pm

heheheh :rofl::rofl::rofl:

ама кво се опитвам да ви обеждавам аз съм доволен от спирачката :liplick:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот hlebarka » Съб Юли 10, 2004 3:18 am

[quote]няма смисал да ви лъжа[/quote]

[quote]посинявал сам[/quote]

[quote]сте мера ако требе[/quote]

[quote]нормално ли е това:?:[/quote]
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот uha_rampage » Съб Юли 10, 2004 3:23 am

:offtopic:
hlebarka - ти не спиш ли бе :crazy:
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron