Дискови спирачки

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Дискови спирачки

Мнениеот KiZZo » Сря Юли 07, 2004 3:33 pm

Въртят ми се някакви мисли да си взема дискови спирачки, най-вероятно Avid BBDB. Обаче се чудех за следното:
- Как ще спират с не особено хубави лостчета за в-брейк (блок са ми и става много дебело ако трябва да сменям и тях)? Дали ще мога с един пръст да си спирам?
KiZZo
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Окт 22, 2002 1:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Сря Юли 07, 2004 4:22 pm

ми каков стил сте караш:?:

и какжи са ти командите:?:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот MOD » Сря Юли 07, 2004 4:47 pm

Привет Kizzo

Гледай сега, възможно е на първо време да ги караш с не много хубави лостчета ... пак ще спират, но усещането е малко различно ... ако ги натегнеш пак ще спираш с един пръст, но това е временно решение.

Ако искаш, ела тази вечер пред Одеон в 19:30 и ще имаш възможност да пробваш Avid с лостче SD7 и с обикновенно лостче ( пак Avid ) ... според мен има разлика ... но пак спират ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Сря Юли 07, 2004 4:50 pm

Забравих и още нещо, което е много важно - за доброто усещане и добрата модулация много е важно и жилата и броните да са хубави ... оттам също може да дойде разликата в поведението на спирачката ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Stuny » Сря Юли 07, 2004 4:59 pm

аз карам с 165мм avid отпред и с лостче deore , ами спирам си с един пръст , ама при по продължително стръмно спускане ми се разказва играта на пръста , хубаво е ако ще вземаш такива спирачки да си имаш някакъв план (дори и за далечно бъдеще) за смяна и лостчетата , той MOD ти каза жилата и броните също са доста важни
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот screamBoy » Сря Юли 07, 2004 10:18 pm

az pyk poneve bronqta mi stana kysa i q mahnah i sega sym s obiknowena nqkakwa za 1-2 lewa i sym po-dowolen ot neq. Predishnata beshe tazi Jigwire deto e s nadlyvnite lenti (a ne spirala) da ne se swiwa i kewlar otgore i t.n. oswen che mi razqde kalnika ot triene w nego s drugo maj nqma da q zapomnq, a da i cenata, razbira se, 8lw mi izleze s nakrajnicite (i te sa nqkwi speshylski).
Bi swyrshila chudesna rabota za zadnite skorosti, no za spirachka ne bih si q slovil dobrowolno otnowo.
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Windstream » Сря Юли 07, 2004 10:41 pm

@screamBoy
И аз карам със същата броня (само че и на двата диска) и съм си много доволен, компресирането й наистина е осезателно по-малко от това при евтините брони. На теб какво не ти харесва в нея, освен това че ти е изяла калника (е, и цената де)? BTW това за калника си има решение, много просто при това - размени си спирачките, при мен предната е отдясно и така бронята прави една мнооого плавна дъга и директно се боцва долу, до останалата част на байка опира само на едно място от външната страна на крака на вилката, но и там не е директно а през 2мм гумена подложка.
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот Persenk » Чет Юли 08, 2004 4:16 am

[quote="Windstream"]

@screamBoy
На теб какво не ти харесва в нея, освен това че ти е изяла калника (е, и цената де)? BTW това за калника си има решение[/quote]


И аз карам с такива брони и съм доволен.А относно изяждането на калника има и друго решение-по една лепенка изолирбанд на бронята и калника.По този начин триенето става между лепенките.Като се износят-нови.
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот тучо чучо » Чет Юли 08, 2004 11:53 am

[quote="screamBoy"]

az pyk poneve bronqta mi stana kysa i q mahnah i sega sym s obiknowena nqkakwa za 1-2 lewa i sym po-dowolen ot neq. Predishnata beshe tazi Jigwire deto e s nadlyvnite lenti (a ne spirala) da ne se swiwa i kewlar otgore i t.n. oswen che mi razqde kalnika ot triene w nego s drugo maj nqma da q zapomnq, a da i cenata, razbira se, 8lw mi izleze s nakrajnicite (i te sa nqkwi speshylski).
Bi swyrshila chudesna rabota za zadnite skorosti, no za spirachka ne bih si q slovil dobrowolno otnowo.
[/quote]

Еееееее, изложи се като кифладжия!:xx(:
Как можеш дори и да помислиш да сравняваш обикновена броня с кевларената Jаgwire?!
Обикновената така се свива, че спирачката губи огромен процент от силата си. Това НЕ подлежи на оспорване! При кевларената Jаgwire може да се усети истинската твърдост, която трябва да има една броня. Не казвам, че е най-доброто, но разликата е огромна.
screamBoy, моля те не демагогствай, когато става въпрос за проверени и доказани качествени продукти!
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта