Задното движение си отиде ...

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Задното движение си отиде ...

Мнениеот ALBIREO » Пет Юли 02, 2004 5:56 pm

Снощи докато си карах колелото усетих, че когато завъртам педалите с малко повече сила се получава едно изпускане на веригата от зъбчатките, като при смяна на скорости. След няколко секунди вече си въртях свободно педалите а задните зъбчатки се бяха разкачили и си се клатушкаха свободно ... Мисля, че нещо се е развъртяло по пътя и е изпаднало. Не видях какво може да е - задното колело си е здраво закрепено. Единствено зъбчатките са свободни а не стегнати за колелото. Фатална ли е повредата и дали ще я покрие гаранцията? Все пак колелото ми е на един месец - Cross Enduro 2 - вече си мисля, че се преебах с това колело, но както и да е ...
Не съм го удрял - карах го нормално - ако се прецаква от по- бързо каране значи е егати боклука.
Не разбирам нищо от колела и моля да ме извините за дето не използвам терминологията. Ще съм благодрен ако ме насочите какво да чета из нета.
Благодаря
ALBIREO
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Юни 10, 2004 12:05 pm
Местоположение: София

Мнениеот axelmax » Пет Юли 02, 2004 7:10 pm

отиди си в сервиза които е посочен във гаранцията там сте ти обяснат дали се покрива ,но на мене ми прилича на фабричен дефект
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот bio » Пет Юли 02, 2004 8:39 pm

ами аз карам Cross Nomad, имах следният проблем .. след 2-3 месеца каране ... ми се износиха втулките на вилката ама зверски .. като натисна спирачката и хопа .. няколко градуса отклонение ... много ме подразни това .. и понеже си бях взел колелото от метро, четох гаранционната карта .. и еби му майката то излиза че няма гаранция .. написах едно официално писмо директно на Cross, в което ги помилих да ми дадат разглобка за да си я оправя .. ама те ми пратиха нова вилка. Все пак колелото си е в гаранция .. закарай го в гаранционния им сервиз !!!
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Windstream » Пет Юли 02, 2004 8:43 pm

@ALBIREO

Според мен е станало едно двете:
1) кученцата са се изтъркали много яко и вече не хващат - в зависимост от главината/венците може да се наложи да смениш само кученцата, само зъбчатките (ако са на резба), или цялата главина;
2) изтървала е резбата на зъбчатките (при главина на резба) - много малко вероятно, няма спасение, трябва нова главина.
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот ALBIREO » Съб Юли 03, 2004 9:04 pm

Благодаря - в понеделник отивам в сервиза.
Имам подозрения, че нещо се разви и падна някъде по пътя - но в сервиза ще ми кажат и съответно ще го поправят ... надявам се. Вече се замислям за Upgrade.
Подчертавам, че колелото е на един месец. Който е решил да си купува такова да си помисли пак :)
ALBIREO
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Юни 10, 2004 12:05 pm
Местоположение: София

Мнениеот Windstream » Съб Юли 03, 2004 11:05 pm

[quote="ALBIREO"]

Имам подозрения, че нещо се разви и падна някъде по пътя...
[/quote]

Еми това почти няма как да стане - просто всичко на една главина се нанизва около оста, и щом тя е яко хваната към рамката дори и нещо да се разхлаби или развие най-много да почне да дрънчи по нея. BTW това дето го казах за разхлабването на кухия болт при главините на шлици си е пълна глупост, ама чак сега се сетих - ако стане нещо такова цялото колело ще се мята като обезумяло тъй като въпросния болт всъщност е връзката между двете половини на главината кацо цяло, а десния лагер си е точно към касетата. Тъй че най-вероятно наистина са палчетата на храповика или в зъбчатките (при главина на резба) или в касетата (при главина на шлици).
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот F1-MAN » Съб Юли 03, 2004 11:11 pm

[quote="bio"]

ами аз карам Cross Nomad, имах следният проблем .. след 2-3 месеца каране ... ми се износиха втулките на вилката ама зверски .. като натисна спирачката и хопа .. няколко градуса отклонение ... много ме подразни това .. и понеже си бях взел колелото от метро, четох гаранционната карта .. и еби му майката то излиза че няма гаранция .. написах едно официално писмо директно на Cross, в което ги помилих да ми дадат разглобка за да си я оправя .. ама те ми пратиха нова вилка. Все пак колелото си е в гаранция .. закарай го в гаранционния им сервиз !!!
[/quote]

:offtopic:
Дали са ти нова вилка за износване, което няма начин да не стане при такава вилка.:eek2: Баси пичовете.
Да взема да пробвам да накарам Веломания да ми да дадат новар рамка Бехемот(по възможност с лагери), че на мойта втулките вече се износиха.:D:D:D
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот rujiru » Нед Юли 04, 2004 9:49 am

[quote="F1-MAN"]

[quote="bio"]

ами аз карам Cross Nomad, имах следният проблем .. след 2-3 месеца каране ... ми се износиха втулките на вилката ама зверски .. като натисна спирачката и хопа .. няколко градуса отклонение ... много ме подразни това .. и понеже си бях взел колелото от метро, четох гаранционната карта .. и еби му майката то излиза че няма гаранция .. написах едно официално писмо директно на Cross, в което ги помилих да ми дадат разглобка за да си я оправя .. ама те ми пратиха нова вилка. Все пак колелото си е в гаранция .. закарай го в гаранционния им сервиз !!!
[/quote]

:offtopic:
Дали са ти нова вилка за износване, което няма начин да не стане при такава вилка.:eek2: Баси пичовете.
Да взема да пробвам да накарам Веломания да ми да дадат новар рамка Бехемот(по възможност с лагери), че на мойта втулките вече се износиха.:D:D:D
[/quote]


;)
закарай я в велисмания да ти сложат лагери на мястото на втулките
rujiru
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 01, 2004 1:00 pm
Местоположение: Vietnam

Мнениеот F1-MAN » Нед Юли 04, 2004 10:35 am

[quote="rujiru"]

;)
закарай я в велисмания да ти сложат лагери на мястото на втулките
[/quote]

Абе мисля да я дам на стругара на баща ми. Смятам че ще излезе по-евтино. Все пак във веломания май взимат около 50лв за такава операция, а така ще платя само лагерите и работата на стругара, която се съмнявам да е много.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот rujiru » Нед Юли 04, 2004 12:28 pm

[quote="F1-MAN"]

[quote="rujiru"]

;)
закарай я в велисмания да ти сложат лагери на мястото на втулките
[/quote]

Абе мисля да я дам на стругара на баща ми. Смятам че ще излезе по-евтино. Все пак във веломания май взимат около 50лв за такава операция, а така ще платя само лагерите и работата на стругара, която се съмнявам да е много.
[/quote]


И да и не !
Във велиоманията ще ти вземат по скъпо но е по сигурно как ще го направят - наи-малкото са го правили това упраженение доста пъти
А стругара ще го прави за пръв път на такава рамка или може би на рамка въобще.

Помисли кое е по правилно - да дадеш 20-25 лв отгоре или да рискуваш.
rujiru
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 01, 2004 1:00 pm
Местоположение: Vietnam

Мнениеот F1-MAN » Нед Юли 04, 2004 4:14 pm

[quote="rujiru"]
[brИ да и не !
Във велиоманията ще ти вземат по скъпо но е по сигурно как ще го направят - наи-малкото са го правили това упраженение доста пъти
А стругара ще го прави за пръв път на такава рамка или може би на рамка въобще.

Помисли кое е по правилно - да дадеш 20-25 лв отгоре или да рискуваш.
[/quote]

Да де, ама като ида във Веломания и ги питам за това ми казват че си нямат и напредстава дали може. Тази цена я знам от Screamboy, ама знам и още нещо- на него колелото са му го държали два месеца. Дори да не ми го държат толкова пак ще стане по-бавно, а аз вече една седмица не карам заради контузия и просто няма да издържа още без колело. А така като го закарам в Понеделник при баща ми, във Вторник ще е готово. А и по този начин ще мога да си сложа хубави лагери, защото аз ще си ги купя.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Нед Юли 04, 2004 7:21 pm

един приятел си купи Cross Cyclon за 700лв от Метро и точно след ВТОРОТО спускане от Плана се счупи главината... помислете пак за Крос ;)
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот rujiru » Нед Юли 04, 2004 8:20 pm

@F1-MAN - от тази глена точка имаш право
rujiru
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 01, 2004 1:00 pm
Местоположение: Vietnam


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта