Педали и обувки

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Педали и обувки

Мнениеот MOD » Сря Юни 30, 2004 8:24 pm

Насочил съм се към :

Педали Shimano PD-M646 ( инфо тук)
Обувки SHIMANO SH-M058 ( инфо тук)

Въпросът ми е изборът ми добър ли е , има ли нещо сходно като цена/качество ( така комбинацията ще излезе около $160 )
Карам .. и аз вече не знам какво карам .. и нагоре и надолу .. :banana:

Като се абстрахирате от това, което съм харесал, какво бихте ми препоръчали ?
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Сря Юни 30, 2004 10:37 pm

[quote="MOD"]
Насочил съм се към :
Педали Shimano PD-M646 ( инфо [url=http://www.jensonusa.com/store/product.aspx?i=PE707A10]тук[/url])
[/quote]

Що се отнася то Шимански педали, аз съм твърдо фен на 520/540/647/959.
:offtopic: Нещо не ми е ясна фунцията на платформата (cage), да ги караш с нормални обувки ли ?
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Сря Юни 30, 2004 11:34 pm

[quote="velco"]

[quote="MOD"]
Насочил съм се към :
Педали Shimano PD-M646 ( инфо [url=http://www.jensonusa.com/store/product.aspx?i=PE707A10]тук[/url])
[/quote]

Що се отнася то Шимански педали, аз съм твърдо фен на 520/540/647/959.
:offtopic: Нещо не ми е ясна фунцията на платформата (cage), да ги караш с нормални обувки ли ?

[/quote]


Първо, платформата гарантира по-голяма стабилност на крака при спускане ( каквото е и едно от основните предназначения на този модел - спускане и паралелен слалом ) и второ може да се кара и с обикновени обувки, което не е малко предимство според мен


Edit : правопис
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mus » Сря Юни 30, 2004 11:53 pm

[quote="MOD"]

Насочил съм се към :

Педали Shimano PD-M646 ( инфо [url=http://www.jensonusa.com/store/product.aspx?i=PE707A10]тук[/url])
Обувки SHIMANO SH-M058 ( инфо [url=http://www.jensonusa.com/store/product.aspx?i=SH706B02]тук[/url])

Въпросът ми е изборът ми добър ли е , има ли нещо сходно като цена/качество ( така комбинацията ще излезе около $160 )
Карам .. и аз вече не знам какво карам .. и нагоре и надолу .. :banana:

Като се абстрахирате от това, което съм харесал, какво бихте ми препоръчали ?
[/quote]

Гледах в един магазин платформени педали с автомати.Доста широки са,не са много тежки и цената е доста добра 22лв.От единия край са автоматите,а от другия има зъбци.Хубавото е че автомата стои от долу,така че ако няма да го ползваш,спокойно можеш да стъпваш на зъбците.
mus
 
Мнения: 159
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 15, 2003 11:29 am

Мнениеот zero knowledge » Чет Юли 01, 2004 12:45 am

[quote="MOD"]

646 може да се кара и с обикновени обувки
[/quote]

Пробвал ли си? Не може. Автоматът стърчи над платформата достатъчно много, че да ти пречи.

Защо не си вземеш Mallet? Малко по-скъпи, наистина могат да се карат с обикновена обувка и можеш да се закачиш дори в кално време (за разлика от 646/545/424). Освен това са много по-надеждни от към оставане закачен и от към поддръжка. С шиманските педали дори и да натегнеш пружината се случва в по-груби участъци да откачат сами, crank bros са съвсем различни в това отношение. Кракът ти е много по-сигурно закачен, а умишленото откачане не е трудно, като при шимано с натегната пружина.

А обувките (SH-M058) са хубави.
Ако само ще караш и няма да ходиш с тях, потърси Adidas Hematoma, струват си.
19.6.16.6
Аватар
zero knowledge
 
Мнения: 721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:40 pm
Местоположение: 02139

Мнениеот MOD » Чет Юли 01, 2004 9:26 am

[quote="zero knowledge"]

[quote="MOD"]

646 може да се кара и с обикновени обувки
[/quote]

Пробвал ли си? Не може. Автоматът стърчи над платформата достатъчно много, че да ти пречи.

Защо не си вземеш Mallet? Малко по-скъпи, наистина могат да се карат с обикновена обувка и можеш да се закачиш дори в кално време (за разлика от 646/545/424). Освен това са много по-надеждни от към оставане закачен и от към поддръжка. С шиманските педали дори и да натегнеш пружината се случва в по-груби участъци да откачат сами, crank bros са съвсем различни в това отношение. Кракът ти е много по-сигурно закачен, а умишленото откачане не е трудно, като при шимано с натегната пружина.

А обувките (SH-M058) са хубави.
Ако само ще караш и няма да ходиш с тях, потърси Adidas Hematoma, струват си.
[/quote]


Мерси за подробната информация. Това , че 646 не може да се кара с нормални обувки е странно, тъй като [url=http://www.mtbr.com/reviews/Pedal/product_86573.shtml]тук[/url] се твърди обратното в няколко поста. Аз лично нямам опит и не зная, но ще се вслушам в съвета ти. А за Mallet C ли говорим ? ( защото него мога да го вмъкна в бюджета за поръчката - Mallet M ми идва скъп :()
А за обувките е решено :^:
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Чет Юли 01, 2004 10:26 am

[quote="MOD"]

[quote="velco"]

[quote="MOD"]
Насочил съм се към :
Педали Shimano PD-M646 ( инфо [url=http://www.jensonusa.com/store/product.aspx?i=PE707A10]тук[/url])
[/quote]

Що се отнася то Шимански педали, аз съм твърдо фен на 520/540/647/959.
:offtopic: Нещо не ми е ясна фунцията на платформата (cage), да ги караш с нормални обувки ли ?
[/quote]

Първо, платформата гарантира по-голяма стабилност на крака при спускане ( каквото е и едно от основните предназначения на този модел - спускане и паралелен слалом )
[/quote]

Що се отнася до стабилност, твърдата подметка на обувката е достатъчна, струва ми се.

Но по принцип да, допълнителното триене може да предотврати нежелано откачане не автомата.
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Чет Юли 01, 2004 10:43 am

Що се отнася то Crank Bros, имай предвид, че при удар отдолу автомата може да се откачи. Аз бих подредил педалите по предпочитание така:
- Shimano PD-M520 (или ако искащ платформа 647) - по-лесни като за първи педали, и достатъчно евтини, че след една година да ги смениш за Time:P
- Time ATAC (или ако искаш платформа Time Z) (да вметна, че това ще ми е първия upgrade за следващия сезон:banana:)
- Crank Bros EggBeaters (или ако искаш платформа Mallet) - имат само два недостатъка - скъпи са и се отварят при удар

По отношение на карането с обикновени обувки, е, има два поне подхода - избираш педали, които могат да се карат с обикновени обувки или избираш обувки, с които можеш да си ходиш по улицата.:D Въпрос на личен вкус, разбира се, но лично аз НЕ ИСКАМ повече да карам без автомати.:D
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Чет Юли 01, 2004 6:04 pm

[quote="MOD"]

[quote="zero knowledge"]

[quote="MOD"]

646 може да се кара и с обикновени обувки
[/quote]

Пробвал ли си? Не може. Автоматът стърчи над платформата достатъчно много, че да ти пречи.

Защо не си вземеш Mallet? Малко по-скъпи, наистина могат да се карат с обикновена обувка и можеш да се закачиш дори в кално време (за разлика от 646/545/424). Освен това са много по-надеждни от към оставане закачен и от към поддръжка. С шиманските педали дори и да натегнеш пружината се случва в по-груби участъци да откачат сами, crank bros са съвсем различни в това отношение. Кракът ти е много по-сигурно закачен, а умишленото откачане не е трудно, като при шимано с натегната пружина.

А обувките (SH-M058) са хубави.
Ако само ще караш и няма да ходиш с тях, потърси Adidas Hematoma, струват си.
[/quote]


Мерси за подробната информация. Това , че 646 не може да се кара с нормални обувки е странно, тъй като [url=http://www.mtbr.com/reviews/Pedal/product_86573.shtml]тук[/url] се твърди обратното в няколко поста. Аз лично нямам опит и не зная, но ще се вслушам в съвета ти. А за Mallet C ли говорим ? ( защото него мога да го вмъкна в бюджета за поръчката - Mallet M ми идва скъп :()
А за обувките е решено :^:
[/quote]

В www.aebike.com разликата в цената между Mallet C и Mallet M e само 5$/90$ и 95$/, ако това е което те спира...
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот skoka » Чет Юли 01, 2004 9:38 pm

MOD,незнам какво ще вземеш,но да знаеш,че разликата е голяма,и нагоре(което не те вълнува толкова),и надоту(маи това те вълнува повече:D).аз карам от два дена(малко след като завърши Странджа1)с автомати(обувки Shimano SH-M221,и педали PD-M324)и се чувствам много стабилно.педалите са малко тежки,но за първи педали с автомати мисля,че е добре!мисля,че няма да сгрешиш като минеш към педали с апарати!аз съм много доволен,и даже още не са ме вадили от храстите:D:D:^:
skoka
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 1:03 pm

Мнениеот bestbg » Чет Юли 01, 2004 10:06 pm

Offtopic:
честити да са ти ,skoka ;)

са идва якото падане ;) ... за Странджа2 да си се научил да ги махаш :))) а като идваш за СФ -също :P
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот MOD » Чет Юли 01, 2004 10:16 pm

[quote="Newone"]

[quote="MOD"]

[quote="zero knowledge"]

[quote="MOD"]

646 може да се кара и с обикновени обувки
[/quote]

Пробвал ли си? Не може. Автоматът стърчи над платформата достатъчно много, че да ти пречи.

Защо не си вземеш Mallet? Малко по-скъпи, наистина могат да се карат с обикновена обувка и можеш да се закачиш дори в кално време (за разлика от 646/545/424). Освен това са много по-надеждни от към оставане закачен и от към поддръжка. С шиманските педали дори и да натегнеш пружината се случва в по-груби участъци да откачат сами, crank bros са съвсем различни в това отношение. Кракът ти е много по-сигурно закачен, а умишленото откачане не е трудно, като при шимано с натегната пружина.

А обувките (SH-M058) са хубави.
Ако само ще караш и няма да ходиш с тях, потърси Adidas Hematoma, струват си.
[/quote]


Мерси за подробната информация. Това , че 646 не може да се кара с нормални обувки е странно, тъй като [url=http://www.mtbr.com/reviews/Pedal/product_86573.shtml]тук[/url] се твърди обратното в няколко поста. Аз лично нямам опит и не зная, но ще се вслушам в съвета ти. А за Mallet C ли говорим ? ( защото него мога да го вмъкна в бюджета за поръчката - Mallet M ми идва скъп :()
А за обувките е решено :^:
[/quote]

В www.aebike.com разликата в цената между Mallet C и Mallet M e само 5$/90$ и 95$/, ако това е което те спира...

[/quote]


Вече нищо не ме спира :) :) Където ги гледах въпросната разлика беше $45 :( Благодаря !
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Пет Юли 02, 2004 2:04 am

Погледни и в www.pricepoint.com !Там има една комбинация обувки Sette Enduro с педали Mallet C, общо за 110$:^::^::8D:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот zero knowledge » Пет Юли 02, 2004 8:42 am

[quote="velco"]

Що се отнася то Crank Bros, имай предвид, че при удар отдолу автомата може да се откачи.
[/quote]

Случвало ми се е да ударя много неща с педала отдолу (Mallet), но не е откачал. За да откачи трябва бая сериозен удар на много специално място, но при такъв удар, всички автомати биха изтървали. Личните ми впечатления от Shimano са, че дори не им трябва удар отдолу ...

MOD-
Казах само Mallet, понеже е въпрос на вкус дали C или M. Разликата е само в теглото и парите ... аааа, и в цветовете :D
19.6.16.6
Аватар
zero knowledge
 
Мнения: 721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:40 pm
Местоположение: 02139

Мнениеот velco » Пет Юли 02, 2004 10:00 am

[quote="zero knowledge"]

[quote="velco"]

Що се отнася то Crank Bros, имай предвид, че при удар отдолу автомата може да се откачи.
[/quote]

Случвало ми се е да ударя много неща с педала отдолу (Mallet), но не е откачал. За да откачи трябва бая сериозен удар на много специално място, но при такъв удар, всички автомати биха изтървали.
[/quote]

Значи си ударил платформата, а не "миксера". Което, разбира се може да се дължи на това, че платформата предпазва "миксера" по повече фронтове, в сравнение с "миксер" без платформа (какъвто визирах всъщност).

Педали с отделни автомати/пружини от двете страни нямат никаква причина да се откачат при удар отдолу.
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот zero knowledge » Пет Юли 02, 2004 10:38 am

[quote="velco"]

[quote="zero knowledge"]

[quote="velco"]

Що се отнася то Crank Bros, имай предвид, че при удар отдолу автомата може да се откачи.
[/quote]

Случвало ми се е да ударя много неща с педала отдолу (Mallet), но не е откачал. За да откачи трябва бая сериозен удар на много специално място, но при такъв удар, всички автомати биха изтървали.
[/quote]

Значи си ударил платформата, а не "миксера". Което, разбира се може да се дължи на това, че платформата предпазва "миксера" по повече фронтове, в сравнение с "миксер" без платформа (какъвто визирах всъщност).

Педали с отделни автомати/пружини от двете страни нямат никаква причина да се откачат при удар отдолу.
[/quote]

Вярно е, че платформата пази миксера, но все пак говорехме за Mallet. Но за другото не е точно така.

Закачал съм и миксера по камъни, но не е лесно да го откачиш с удар. Иска наистина силен, при това малко по-особен, не просто "въртях през камъните, пернах го и откачи".

Вече си с 520 на Shimano, нали? Ще разбереш сам как могат да откачат, без дори да има удар, да не говорим ако има и силен удар ...
19.6.16.6
Аватар
zero knowledge
 
Мнения: 721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:40 pm
Местоположение: 02139

Мнениеот MOD » Пет Юли 02, 2004 12:35 pm

Благодаря на всички за съветите !!!
Вече поръчах комбинацията от обувки Sette Enduro и педали Mallet-C. Надявам се в средата на август да започна да се уча да карам с тях :D
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта