Timbering like a tree

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Timbering like a tree

Мнениеот velco » Сря Юни 23, 2004 4:05 pm

Timbering like a tree - така един юнак описваше падането от място или с ниска скорост, с крака все още закачени за педалите.

Толкова се смях, че чак ме заболя шкембето, където ми се заби кормилото тази сутрин при изпълнение на гореспоменатото действие :D:D:D

Само като си го представя в забавен каданс - стоиш на място, започваш да падаш и някои остроумен кретен наблизо се провиква "Tim-m-m-b-e-e-e-r!!!":rofl:
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Сря Юни 23, 2004 4:11 pm

Май наскоро мистър Тояга се оказа добра врачка... Или пък просто това си е съвсем в реда на нещата и затова е толкова лесно за предсказване.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот velco » Сря Юни 23, 2004 4:13 pm

[quote="did"]

Май наскоро мистър Тояга се оказа добра врачка... Или пък просто това си е съвсем в реда на нещата и затова е толкова лесно за предсказване.
[/quote]

В реда нa нещата си е, което, разбира се, не изключва мистър Тояга да е добра врачка по-други причини.:)
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Юни 23, 2004 5:13 pm

Мдааа, причината мистър Велко да се тръшка като дърво несъмнено се дължи на липсата на адекватни умения, но това не изключва вероятността мистър Велко да е дърво по други причини. :)
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот КапитанПланета » Сря Юни 23, 2004 5:15 pm

Ами аз имах три такива комични случая, като на най-смешния за моя радост свидетел бях само аз. Слагам значи педалите и решавам да направя първата проба "на сухо" в стаята, за да разбера за какво става въпрос. Идеята беше да балансирам на място, и като тръгна да падам на някъде да се откопчая. Така уж симулирах положение на внезапно спиране без да съм подготвен. Та значи като тръгнах да падам, някак си в паниката не успях да откача педала и съотв. се пльоснах с цялата се немалка тежест върху радиатора на парното... :bawling:.
Другите два комични случая бяха в квартала пред множество свидетели, и то комшии които ме познават. Гледката е супер смешна погледнато отстрани, защото се случва когато почти си спрял и въобше не се очаква при такова положение да имаш какъвто и да е проблем... да, ама не... получава се [i]Timbering like a tree [/i]:bawling::crying::crazy::B):
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот тучо чучо » Сря Юни 23, 2004 5:20 pm

Мдаааам, май всички в началото сме падали от място с тези педали.:I
Особено гадна е първата проба. И аз така като Капитана пробвах в помещение, та едва не се изкормих. Слава Богу, след това въобще не съм имал критични ситуации, в които да не успея да се откопчая навреме.
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Сря Юни 23, 2004 5:24 pm

[quote]се пльоснах с цялата се немалка тежест върху радиатора на парното... [/quote]


:rofl:Горкия радиатор...:rofl::rofl::rofl:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Cveti » Сря Юни 23, 2004 7:02 pm

Единствения човек,комуто признавам да пада от място по-добре от мен,е коко.Иначе,без да се хваля:^:,аз имам талант в тази област.
Най-атрактивното ми постижение пред публика е зад Веломанията на хигиената,когато подраних за една среща с Jacket и реших да си убивам времето с тренировки за вдигане на задница.Ядосвах се,че я отлепям съвсем малко.Позасилих се и направих перфектно вдигане на задница!-даже въобще не спрях да я вдигам.Тамън започнах да се възхищавам от себе си,и вече прескачах кормилото...
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Сря Юни 23, 2004 9:07 pm

Най-голямата грешка, която, май сме правили всички, като се закачим за първи път е да тестваме как се откача на място след баланс... добре че бях в коридора и се подпрях на една от стените.

А като тръгнеш да караш или падаш в реална ситуация няма никакъв проблем с откачането (за щастие!).

edit: правопис.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Black » Сря Юни 23, 2004 9:21 pm

оо пьрвитв дни как падах неее реално спирам,че някав човек ме пита нещо и директно на земята КАСКАТА НАИ-ДОБРИА приател на ВЕЛОСИПЕДИСТА:wavey:
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот Newone » Чет Юни 24, 2004 1:17 pm

Е аз не съм пробвал баланс, но тъкмо два дена събрах самочувствие, че съм талантлив, безсмъртен и т.н. Отивайки да се похваля с горепосочените си качества на пешеходна алея една овца/дама на средна възраст с неадекватни реакции/ ми се изпречи на пътя.Хладнокръвно освободих левия крак и естествено паднах надясно.:xx(::D
P.S.Двама зрители си изпуснаха сладоледите.:8D:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Чет Юни 24, 2004 1:32 pm

[quote="Newone"]

Е аз не съм пробвал баланс, но тъкмо два дена събрах самочувствие, че съм талантлив, безсмъртен и т.н. Отивайки да се похваля с горепосочените си качества на пешеходна алея една овца/дама на средна възраст с неадекватни реакции/ ми се изпречи на пътя.Хладнокръвно освободих левия крак и естествено паднах надясно.:xx(::D
P.S.Двама зрители си изпуснаха сладоледите.:8D:
[/quote]


Ахаааа! Сега разбирам откъде се е взело онова кървавото петно на алеята, с малките пърченца мозък около него...
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Dani » Чет Юни 24, 2004 2:39 pm

Айде стига с тия чуждици!
Няма ли за вас бългаски .......
Можете да ползвате звучното "гътна се като талпа" .....
:^::^::^:
I'd like mornings better if they started later!
Dani
 
Мнения: 192
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 11:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Чет Юни 24, 2004 3:47 pm

[quote="Dani"]

Айде стига с тия чуждици!
Няма ли за вас бългаски .......
Можете да ползвате звучното "гътна се като талпа" .....
:^::^::^:
[/quote]


:rofl::rofl::rofl:
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Dani » Чет Юни 24, 2004 3:58 pm

[quote="Cveti"]

Единствения човек,комуто признавам да пада от място по-добре от мен,е коко.Иначе,без да се хваля:^:,аз имам талант в тази област.
Най-атрактивното ми постижение пред публика е зад Веломанията на хигиената,когато подраних за една среща с Jacket и реших да си убивам времето с тренировки за вдигане на задница.Ядосвах се,че я отлепям съвсем малко.Позасилих се и направих перфектно вдигане на задница!-даже въобще не спрях да я вдигам.Тамън започнах да се възхищавам от себе си,и вече прескачах кормилото...
May the force be with you.
[/quote]

И аз имам с какво да се похваля!
Така яко вдигнах задница, че седалката ме удари по врата!
И цялата работа заради калпавото яке.
Та вързал съм си го на кръста, якето де, и си карам по пътя. Правих се на велик "байкър" и по едно време якето пада и гумата (предната) го завлича и то заседна между гумата и спирачката, както и се досещате направих перфектен баланс на предна гума за около 0.01 секунда след което заорах клюна в пръстта.
Ако сте виждали малко слонче да прави челна стойка на кормило, аз бях същия!
Добре че нямаше хора наоколо!:xx(::xx(::xx(:
I'd like mornings better if they started later!
Dani
 
Мнения: 192
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 11:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Чет Юни 24, 2004 4:02 pm

Dani, и моя първоначален превод на Велковото "Timbering like a tree" беше "Да са пльоснеш кът талпа". Явно "tree" на английски значи "талпа"!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Dani » Пет Юни 25, 2004 8:12 am

[quote="did"]

Dani, и моя първоначален превод на Велковото "Timbering like a tree" беше "Да са пльоснеш кът талпа". Явно "tree" на английски значи "талпа"!
[/quote]

Неееее не.:nono:
Дърво си означава и тва си е! Туй че англичаните си нямат фантазия и използват за много неща една дума си е техен проблем! Ний понеже сме си гениални, сме измислили повече думички и можем да опишем много по образно едно явление! Те даже и да псуват не могат. Имат си едно fuck
и мислят че с това ще те обидят кой-знае-колко дълбоко.
Друго си е нещо от рода - "Да ми папуркаш малкия ловър бе цъкльо!"
Нали, някак е по-образно, по-засягащо!:})::})::}):
I'd like mornings better if they started later!
Dani
 
Мнения: 192
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 11:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот rujiru » Пет Юни 25, 2004 9:26 am

да мнооого добре звучи ! :)
rujiru
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 01, 2004 1:00 pm
Местоположение: Vietnam

Мнениеот Newone » Съб Юни 26, 2004 9:07 am

Като продължение на предишния ми пост.Е вчера беше върхът.Тъкмо два пъти се изталпих.Предлагам два основополагащи/животоспасяващи/ извода:
[b]-Не карай в града с автомати!
-Винаги носи каска![/b]
:xx(::xx(::V::8D:
Който има съмнения в правилността на горните, да дойде да ми види колената.Отивам да си купя наколенки.:(:D:D
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Съб Юни 26, 2004 4:36 pm

[quote="Newone"]
Като продължение на предишния ми пост.Е вчера беше върхът.Тъкмо два пъти се изталпих.
[/quote]

[b]"Изталпих"[/b] - култов глагол :bowdown: :D
[quote]
Предлагам два основополагащи/животоспасяващи/ извода:
[b]-Не карай в града с автомати!
-Винаги носи каска![/b]
:xx(::xx(::V::8D:
Който има съмнения в правилността на горните, да дойде да ми види колената.Отивам да си купя наколенки.:(:D:D
[/quote]

Аз все си мисля, че налакътници са по-подходящи. Но от друга страна опитът ми в изталпянето е все още доста скромен.:D
А с какви педали караш?
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Съб Юни 26, 2004 11:08 pm

[quote="Cveti"]

Единствения човек,комуто признавам да пада от място по-добре от мен,е коко.Иначе,без да се хваля:^:,аз имам талант в тази област.
Най-атрактивното ми постижение пред публика е зад Веломанията на хигиената,когато подраних за една среща с Jacket и реших да си убивам времето с тренировки за вдигане на задница.Ядосвах се,че я отлепям съвсем малко.Позасилих се и направих перфектно вдигане на задница!-даже въобще не спрях да я вдигам.Тамън започнах да се възхищавам от себе си,и вече прескачах кормилото...
May the force be with you.
[/quote]

Мерси за признанието (Малко късно го виждам) :^::^::^:
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Нед Юни 27, 2004 9:35 pm

[quote="velco"]

[quote="Newone"]
Като продължение на предишния ми пост.Е вчера беше върхът.Тъкмо два пъти се изталпих.
[/quote]

[b]"Изталпих"[/b] - култов глагол :bowdown: :D
[quote]
Предлагам два основополагащи/животоспасяващи/ извода:
[b]-Не карай в града с автомати!
-Винаги носи каска![/b]
:xx(::xx(::V::8D:
Който има съмнения в правилността на горните, да дойде да ми види колената.Отивам да си купя наколенки.:(:D:D
[/quote]

Аз все си мисля, че налакътници са по-подходящи. Но от друга страна опитът ми в изталпянето е все още доста скромен.:D
А с какви педали караш?

[/quote]

Crank Brothers Eggbeater S:^:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Нед Юни 27, 2004 9:54 pm

[quote="Newone"]

Предлагам два основополагащи/животоспасяващи/ извода:
[b]-Не карай в града с автомати!
-Винаги носи каска![/b]
:xx(::xx(::V::8D:
Който има съмнения в правилността на горните, да дойде да ми види колената.
[/quote]


Ъъъъм... Не разбрах... Как носенето на каска ще ми предпази коленете? ;) :P:P:P
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот M1010X » Нед Юни 27, 2004 10:12 pm

ми очевидно ще си я сложиш на "предния" крак бе! как може да си толкова недосетлив :D
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Metal_Psycho » Нед Юни 27, 2004 10:17 pm

:rofl::rofl::rofl::thumb:
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Нед Юни 27, 2004 10:23 pm

[quote="PtD"]

[quote="Newone"]

Предлагам два основополагащи/животоспасяващи/ извода:
[b]-Не карай в града с автомати!
-Винаги носи каска![/b]
:xx(::xx(::V::8D:
Който има съмнения в правилността на горните, да дойде да ми види колената.
[/quote]


Ъъъъм... Не разбрах... Как носенето на каска ще ми предпази коленете? ;) :P:P:P
[/quote]

За да не разводнявам темата, спестих подробности.Например: -първото падане беше на ул."Милин камък" и замалко да изкривя бронята на едно БМВ с глава/водачът му се стресна и успя да спре/....:xx(::D
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Нед Юни 27, 2004 10:56 pm

[quote="Newone"]
[quote="velco"]
А с какви педали караш?
[/quote]

Crank Brothers Eggbeater S:^:
[/quote]

Да-а-а-а, е, да обобщя значително количество становища от други форуми, педали ката Egg Beaters или Time ATAC не се препоръчват като за първи педали, защотот имат float, респективно необходимо е по-голямо движение на крака преди да започне откачването.
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Нед Юни 27, 2004 11:20 pm

[quote="velco"]

[quote="Newone"]
[quote="velco"]
А с какви педали караш?
[/quote]

Crank Brothers Eggbeater S:^:
[/quote]

Да-а-а-а, е, да обобщя значително количество становища от други форуми, педали ката Egg Beaters или Time ATAC не се препоръчват като за първи педали, защотот имат float, респективно необходимо е по-голямо движение на крака преди да започне откачването.

[/quote]

Само шосе се кара без "float" (свободното движение в равнината на педала преди да откопчае). За различните дисциплини е различно 4-6 градуса за XC... 10 за DH - например. Някои производители имат различни комплекти пластини за различните градуси.

По-големият проблем с автоматите е, не когато не се откопчават, а когато се откопчават. С всяко следващо каране ги стягам все повече и повече и пак откопчават когато не искам.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Пон Юни 28, 2004 9:44 am

[quote="velco"]

[quote="Newone"]
[quote="velco"]
А с какви педали караш?
[/quote]

Crank Brothers Eggbeater S:^:
[/quote]

Да-а-а-а, е, да обобщя значително количество становища от други форуми, педали ката Egg Beaters или Time ATAC не се препоръчват като за първи педали, защотот имат float, респективно необходимо е по-голямо движение на крака преди да започне откачването.

[/quote]

Не съм много съгласен за Crank Brothers.Това, което съм чел в ревюта и списания за тях е точно това, което установих и от собствения си скромен опит.Много лесни за закопчаване и откопчаване и се откачат, само, когато трябва.Друг е въпросът, ако забравиш, че си закопчан/моят случай/.Освен това XTR e абсолютно прав за float-a.Без него ще си скапеш коленете, а при "миксерите" едното парче/cleat/ отваря на 5 градуса по-малък ъгъл и може да се сложи на по-удобния за колоездача крак.Вчера катерих отново с тях и разликата е огромна в сравнение с платформите/10х, Капитане!/.Въпреки всичко смятам, че особено в София, не е много удачно да се кара с автомати/clipless/:8D::8D:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Пон Юни 28, 2004 10:24 am

Да уточним какво означава "float" - а то означава различни неща при Shimano и при Crank Bros/Time.

Едното значение е на ъгъла при който кракът се откача от педала ([b]release angle[/b]), и се измерва в градуси, напр. при EggBeaters 15 или 20, в зависимост от това как се поставени пластините.

Другото значение е на свободното странично движение на крака, без задействане на откачащия/закачащия мехнизъм ([b]lateral float[/b]) и точно за него иде реч в дадения случай - при EggBeaters и Time ATAC има lateral float, при Shimano на практика няма.
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 15 госта