Безопасна седалка?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Безопасна седалка?

Мнениеот Mark » Сря Юни 23, 2004 10:18 am

Здравейте!
Аз съм нов в този форум и моля да ме извините, ако въпроса вече е дискутиран, но не можах да намеря такава тема та затова реших да попитам тук.
Преди време четох в нета неква статия за ефекта от карането на байк върху мъжките полови органи и потентност и направо ми се изправи косата! Та там пишеше, че, ако не е специална седалка пригодена за мъжката анатомия имало много голям риск от инпотентност, особено при често и продължително каране. И тъй-като аз честичко си карам байка, а седалката ми е съвсем обикновенна започнах да се притеснявам за тези неща... Ходих в магазина на Екзарх Йосиф (до пазара), там имаше няколко модела с гел в порядъка на 30-40 лева.
Моля да ми кажете според вас каква седалка да си купя, стават ли тези там с гела за това (безопасни ли са за топките ми :))и какво друго можете да ми препоръчате вие по този въпрос.
10Х предварително! :)
Mark
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 9:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Юни 23, 2004 10:58 am

[quote="Mark"]

Здравейте!
Аз съм нов в този форум и моля да ме извините, ако въпроса вече е дискутиран, но не можах да намеря такава тема та затова реших да попитам тук.
Преди време четох в нета неква статия за ефекта от карането на байк върху мъжките полови органи и потентност и направо ми се изправи косата! Та там пишеше, че, ако не е специална седалка пригодена за мъжката анатомия имало много голям риск от инпотентност, особено при често и продължително каране. И тъй-като аз честичко си карам байка, а седалката ми е съвсем обикновенна започнах да се притеснявам за тези неща... Ходих в магазина на Екзарх Йосиф (до пазара), там имаше няколко модела с гел в порядъка на 30-40 лева.
Моля да ми кажете според вас каква седалка да си купя, стават ли тези там с гела за това (безопасни ли са за топките ми :))и какво друго можете да ми препоръчате вие по този въпрос.
10Х предварително! :)
[/quote]


Здрасти.

Лично според мен релацията "седалка - MTB - хубавец на 6:30" е силно преекспонирана и периодично се използва от разни драскачи с претенции за научност като средство за формиране на хонорари, които не могат да формират по по-смислен начин.

Темата е безкрайна и единственото, което би могло да я изчерпа е нееднократно споменаваното от мен правило, че всеки избира седалка със собствения си гъз/топки. Предполагам, че повечето хора във форума ще ти препоръчат седалка с канал, ще има и доста такива, които ще те насочат към един много популярен у нас модел от серията Body Geometry на Specialized. И сигурно ще са прави от гледна точка на собствените си задници/топки.

Но няма да са прави по принцип. Аз лично НЕ купувам произведени от Specialized продукти (не ангажирам никого с това си убеждение), а гъза/топките ми НЕ купуват седалки с канали, щото им ръби. От години карам с твърди и тесни Selle Italia Flite БЕЗ КАНАЛИ и други изгъзици и опирайки се на безкрайно положителните резултати смея да твърдя, че този модел е правен за моя гъз/топки/стил на каране.

Споделям това, за да подчертая, че всеки гъз/топки са различни и поради това седалка се избира с ПРОБИ, ПРОБИ и ПРОБИ. Единствените общовалидни препоръки, които могат да се дадат са, че е по-добре седалката за MTB да бъде тясна и твърда, отколкото широка и мека, че геловете вършат работа когато са по-малко, отколкото когато са повече, и че идеалната седалка за FR/DH ВЪОБЩЕ не прилича на идеалната седалка за XC/Marathon.

За всичко останало питай гъза и топките си...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Metal_Psycho » Сря Юни 23, 2004 11:24 am

AAAAAAAAA закопа ме TOYAGA:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::roll2::roll2::roll2::roll2:

Ахъм,споделям мението на TOYAGA.Пробването му е майката:thumb:
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот M1010X » Сря Юни 23, 2004 12:51 pm

@mp
мен много ме радва новата ти седалка. чудя се дали мога и аз да си зема такава от каймата? т.е. дали ще вкарва още такива
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Zozka » Сря Юни 23, 2004 4:36 pm

[quote="M1010X"]

@mp
мен много ме радва новата ти седалка. чудя се дали мога и аз да си зема такава от каймата? т.е. дали ще вкарва още такива
[/quote]


Кое бре фотьойл-а ли ?? :8D: :D :D; тва само облегалка дето няма :P, иначе и мене ме кефи - кара се конче с такваз седалка, а всъщност за една и съща седалка ли си говорим?? :P
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот Metal_Psycho » Сря Юни 23, 2004 4:59 pm

[quote="M1010X"]

@mp
мен много ме радва новата ти седалка. чудя се дали мога и аз да си зема такава от каймата? т.е. дали ще вкарва още такива
[/quote]

Няма проблем.Само му казваш на Каймата каква точно искаш и чакаш :8D:
То колко народ си поръча любовната седалка вече:D,хубаво,че бях пръв;):banana:
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Сря Юни 23, 2004 5:01 pm

[quote="Zozka"]

[quote="M1010X"]

@mp
мен много ме радва новата ти седалка. чудя се дали мога и аз да си зема такава от каймата? т.е. дали ще вкарва още такива
[/quote]


Кое бре фотьойл-а ли ?? :8D: :D :D; тва само облегалка дето няма :P, иначе и мене ме кефи - кара се конче с такваз седалка, а всъщност за една и съща седалка ли си говорим?? :P
[/quote]

Да,точно за таборетката си говорим:nuts::rofl::hbang2::peace:
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта