maslo za vilki

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

maslo za vilki

Мнениеот 4ovekut » Вто Юни 22, 2004 12:55 pm

abe naloga se da smenq masloto na suntour xc-pro ns i se 4ydq kvo maslo da my sloga. bqha mi kazvali 4e trqbva na valvoline za vilki na motori
4ovekut
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 06, 2003 6:40 pm

Мнениеот BeOne » Вто Юни 22, 2004 3:31 pm

маслото се казва Fork Oil. има на доста производители. за valvoline съм чувал че зимата се сгъстявало. а от вискозитета зависи скоростта на rebound-а т.е. връшането. примерно 2.5W е по-редичко и по бърз ще е ребоунда a 10W е доста по-гъсто съответно по бавен ребаунд. стандартното е 5W. ако намериш на MOTUL е май най-добриа варинат за масло.
Don't be second, BE ONE!
BeOne
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 4:32 pm

Мнениеот Rankor » Вто Юни 22, 2004 3:53 pm

[quote="BeOne"]

маслото се казва Fork Oil. има на доста производители. за valvoline съм чувал че зимата се сгъстявало. а от вискозитета зависи скоростта на rebound-а т.е. връшането. примерно 2.5W е по-редичко и по бърз ще е ребоунда a 10W е доста по-гъсто съответно по бавен ребаунд. стандартното е 5W. ако намериш на MOTUL е май най-добриа варинат за масло.
[/quote]


Zaschto ne se zagledasch dali njama da izkochi v njakoi magazin "MOTOREX Racing Fork Oil 7,5W"
Predpolagam, che e po-dobro ot MOTUL - pone az , che i vilkata mi ne se oplakvame...:)
Best Winds!
Rankor
 
Мнения: 176
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Чет Ное 28, 2002 4:49 pm
Местоположение: Germany

Мнениеот axelmax » Вто Юни 22, 2004 4:09 pm

е това остава и вилките да се оплакват ,нема пове4е да я питах ,че колко псувня има да ти казва като по остарее малко или я изтормозих-предполагам де:hbang2:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Rankor » Вто Юни 22, 2004 4:14 pm

[quote="axelmax"]

е това остава и вилките да се оплакват ,нема пове4е да я питах ,че колко псувня има да ти казва -предполагам де:hbang2:
[/quote]


Tja samo da posmee da se oplakva...:dark::B): schte ja pusna na destilirana voda da vidi kakvo e zor!!!
Mezdu drugoto koi sa maslata koito nai chesto se izpolzvat za vilki? MOTOREX e ednoto, ami drugi? I koe kak se predstavja?:eek: Zapoznati li ste po temata?
Best Winds!
Rankor
 
Мнения: 176
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Чет Ное 28, 2002 4:49 pm
Местоположение: Germany

Мнениеот KiZZo » Вто Юни 22, 2004 4:49 pm

Друга възможност е IGOL. И те имат масло за вилки. Ако се интересуваш мога да ти кажа къде да го намериш ...
KiZZo
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Окт 22, 2002 1:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот 4ovekut » Сря Юни 23, 2004 4:33 pm

a ot kude da si kypq koeto i da e. tui kato ne i trqbva za koi znae kakva vilka a za suntour.
4ovekut
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 06, 2003 6:40 pm

Мнениеот Metal_Psycho » Сря Юни 23, 2004 9:35 pm

Значи,Motul хич даже не е по-зле от Motorex,даже обратното.
Правили сме си експерименти и с двете и накрая Motul показа доста по-добри качества.Само попитайте bikerider:8D:.
Motorex-а се спича по-бързо,а и вилките работят леко...странно.
Докато с Motula бачкат та се късат.

За това от каде,немога да кажа,но може да питаш при магазина на хр.Смирненски.
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Юни 24, 2004 10:25 am

[quote="Metal_Psycho"]

Значи,Motul хич даже не е по-зле от Motorex,даже обратното.
Правили сме си експерименти и с двете и накрая Motul показа доста по-добри качества.Само попитайте bikerider:8D:.
Motorex-а се спича по-бързо,а и вилките работят леко...странно.
Докато с Motula бачкат та се късат.

За това от каде,немога да кажа,но може да питаш при магазина на хр.Смирненски.
[/quote]


не съм съгласен... тук ставаше дума за Motorex Racing Fork Oil за мотоциклетни вилки, т.е. за open bath. A това масло Motorex което всички сме виждали и се продава в БАС е за патронни вилки, а не за open-bath - затова и не смазва хубаво, но е перфектно откъм хидравлични качества.

А иначе за open-bath Motorex маслата са съизмерими (ако не и по-добри) с Motul като смазочни/хидравлични качества - питай в първия сервиз за мотоциклети... само дето не се продават толкова масово като Motul...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Юни 24, 2004 11:28 am

[quote="bikerider"]

[quote="Metal_Psycho"]

Значи,Motul хич даже не е по-зле от Motorex,даже обратното.
Правили сме си експерименти и с двете и накрая Motul показа доста по-добри качества.Само попитайте bikerider:8D:.
Motorex-а се спича по-бързо,а и вилките работят леко...странно.
Докато с Motula бачкат та се късат.

За това от каде,немога да кажа,но може да питаш при магазина на хр.Смирненски.
[/quote]


не съм съгласен... тук ставаше дума за Motorex Racing Fork Oil за мотоциклетни вилки, т.е. за open bath. A това масло Motorex което всички сме виждали и се продава в БАС е за патронни вилки, а не за open-bath - затова и не смазва хубаво, но е перфектно откъм хидравлични качества.

А иначе за open-bath Motorex маслата са съизмерими (ако не и по-добри) с Motul като смазочни/хидравлични качества - питай в първия сервиз за мотоциклети... само дето не се продават толкова масово като Motul...
[/quote]


O shit,ами защо досега не си казал,че Motorex Racing Fork Oil е по-добро,а?Питам аз:D
Ще го потърся това и за следващата смяна ма масалцето ще го пробвам.
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Rankor » Чет Юни 24, 2004 12:12 pm

не съм съгласен... тук ставаше дума за Motorex Racing Fork Oil за мотоциклетни вилки, т.е. за open bath. A това масло Motorex което всички сме виждали и се продава в БАС е за патронни вилки, а не за open-bath - затова и не смазва хубаво, но е перфектно откъм хидравлични качества.

А иначе за open-bath Motorex маслата са съизмерими (ако не и по-добри) с Motul като смазочни/хидравлични качества - питай в първия сервиз за мотоциклети... само дето не се продават толкова масово като Motul...
[/quote]


Kakuv e izvoda do tuk, ako ne se luza:
za "open-bath" -> Motorex Fork Oil
Motul
(sravneni po smazochni/hidravlichni kachestva)
za "patronni vilki -> Motul
Motorex (BAS)-s po-dobri hidravlichni kachestva.

(Tzitiram bikerider!) Ako ne sum razbral pravilno - bikerider da me popravisch moljate.

Interesno mi e kakvo e tova maslo "Motorex", koeto se prodava v BAS i e taka razlichno ot "Motorex Fork Oil"!
V Kakvo se sustoi razlikata pri smazvaneto na "patronna vilka" i "open-bath"? Mnogo vuprosi - sigurno schte posledvat i otgovori :)
Best Winds!
Rankor
 
Мнения: 176
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Чет Ное 28, 2002 4:49 pm
Местоположение: Germany

Мнениеот bikerider » Чет Юни 24, 2004 1:32 pm

ми лично аз предпочитам Motul, щото по-лесно се намира, а в никакъв случай не е по-лошо. Само веднъж ми попадна Motorex Racing Fork Oil и то няколко милилитра на дъното на едно шише, та впечатленията ми са по-скоро на пипане отколкото на каране. Всички моторджии, с които съм говорил обаче твърдят, че Motorex e по-добро. Аз засега съм на мнение, че всеки случай не е по-лошо от Motul (когато намеря повече и карам с такова ще мога да дам категорично мнение).

За Motorex Fork Oil - то е част от Motorex Bike Line (за велосипеди) и е предназначено за сухи вилки като старите Manitou (Motorex отдавна работят доста тясно с Answer по въпроса). В момента има и нов вид масло за вилки Manitou, предназначено за новите им semi-bath вилки.
А Motorex Racing Fork Oil както написах е предназначено за мотоциклетни open-bath вилки, тоест е идеално и за велосипедни такива като Marzocchi, RockShox, WB и подобни...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Чет Юни 24, 2004 1:36 pm

т.е. исках да кажа, че Motorex Racing Fork Oil е част от Motorex Moto Line... оттук и разликата... БАС продават вилки Manitou и масло за тях.
моторджийските магазини продават Racing Fork Oil за мото вилки.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот M1010X » Нед Юни 27, 2004 11:47 am

ми кажете тогава някой моторджийски магазин, който да се намира по-близо до центъра. може и само като адрес, има карти, ще го открием.
а, и примерна цена. да знам колко кеш да отделя.
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот M1010X » Сря Юни 30, 2004 3:21 pm

абе, хора, кажете наистина някой магазин, от който да може да се купи масло. дадохте толкова инфо, не се стискайте сега :)
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Rankor » Сря Юни 30, 2004 5:35 pm

[quote="M1010X"]

абе, хора, кажете наистина някой магазин, от който да може да се купи масло. дадохте толкова инфо, не се стискайте сега :)
[/quote]


Да ти посоча магазин, ама си нямам никаква предстажа куде в България има такива магазини. Не съм стъпвал в скъпата ни татковина от много отдавна... Ако се интересуваш куде в Мюнхен да намериш, мога да ти посоча няколко магазина...
Best Winds!
Rankor
 
Мнения: 176
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Чет Ное 28, 2002 4:49 pm
Местоположение: Germany

Мнениеот PtD » Сря Юни 30, 2004 9:16 pm

[quote="M1010X"]

абе, хора, кажете наистина някой магазин, от който да може да се купи масло. дадохте толкова инфо, не се стискайте сега :)
[/quote]


Ами магазин на Valvoline има до кино Петър Берон/сладкарница Лучано в кв.Иван Вазов (пресечка на бул.Витоша, близо до входа на Южния парк). Motul продават под моста Чавдар, не знам дали имат масло за вилки, обаче.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот тучо чучо » Чет Юли 01, 2004 9:59 am

Еееех, Ивоооо, много неуслужливи тия момчета, беее....
Магазинът, от който аз си купувам масло и спрей за верига, се намира на ул. Кирил и Методий, в близост с бул. Христо Ботев. Ако се движиш по Ботев, в посока към Сливница, завиваш вляво по Кирил и Методий и на първата или втората пряка, на ъгъла има бял магазин за мотоциклети и аксесоари.
Другият е на Пиротска, в отсечката между ул. Одрин и Опълченска. Продавачката е една млада мацка, с къса коса, изрусена до бяло и много тъмно червило. Един приятел каза, че е много атрактивна като ме пращаше при нея, ама аз леко се стреснах като я видях за пръв път.:xx(:
Третия е на ул. Одрин №100. Продават едни лели, има доста части, аксесоари и консумативи за мотоциклети. От там съм купувал масло Валволин, също и спрей за верига.
Четвърти - МОТОБУМ на ул. Любляна, между околовръстното и стадион "Славия". Пълен набор от масла и спрейове Motorex.
Има и един на Симеон и Константин Величков....
Айде, обиколи тези, пък другите - по-късно!:D
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Нед Юли 04, 2004 6:33 pm

[quote="тучо чучо"]

Еееех, Ивоооо, много неуслужливи тия момчета, беее....
[/quote]


eee chovek da ne otide na more bee... :angel:
@MOD: sorry, niamam phonetic, zatova pisha na metodievica.... :crap:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Windstream » Нед Юли 04, 2004 7:34 pm

[quote="bikerider"]

eee chovek da ne otide na more bee... :angel:
@MOD: sorry, niamam phonetic, zatova pisha na metodievica.... :crap:
[/quote]

:offtopic:
Марто, виж си ICQ-то. А за кирилицата - КРЕДОООООР!!! :P:D:D:D BTW на колегата сега хич няма да му е до това, така че споко - няма да те дъвче ;)
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот 4ovekut » Нед Юли 04, 2004 10:03 pm

абе да питам дали някой ще се навие да ми отсипе малко масло щото не ми трябва цял литър а и освен това се колебая м/у 5W и 2,5W.
4ovekut
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 06, 2003 6:40 pm

Мнениеот КапитанПланета » Пон Юли 05, 2004 7:48 am

Аз мога да ти отсипя Liqui Moly 5W. Ако те интересува, пиши тук или на ICQ-то.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Юли 05, 2004 10:42 am

@Windstream:
Sorry, v momenta sam na more - pisha ot klub ot Sozopol :xx(:
Molia te zvannete mi, za da se razberem, shtoto otivam na planina bez internet :^:

A za Kredor - ne se pokazva na stranicata v tozi internet club ot koito pisha i v koito niama phonetic. :}):
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот 4ovekut » Пон Юли 05, 2004 1:26 pm

mi tva maslo stava li ? i primerno za 200ml. kvi pari.
4ovekut
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 06, 2003 6:40 pm

Мнениеот КапитанПланета » Пон Юли 05, 2004 2:20 pm

[quote="4ovekut"]

mi tva maslo stava li ? i primerno za 200ml. kvi pari.
[/quote]


За ставане - става. Дали е добро - трябва да питаш някой спец по маслата. Аз карам с него, защото такова намерих когато ми трябваше. За цената - мисля че беше към 7-8 лв/500 мл, значи за 200 мл - около 1 бира и нещо.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 74 госта


cron