Хибрид CANYON PATHLITE AL SL 6.0 - Заслужава ли си?

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Хибрид CANYON PATHLITE AL SL 6.0 - Заслужава ли си?

Мнениеот aurin » Съб Юли 07, 2018 11:34 pm

Здравейте! Бихте ли споделили мнение дали CANYON PATHLITE AL SL 6.0 си заслужава цената (2060 лв. с вкл. доставка)?
Не разбирам много от велосипеди, но след два сезона каране слизам от възможно най-евтиният хибрид DRAG Arizona 2016 и съм готов за нещо по-добро. Към момента събирам впечатления от пазара и това на първо четене ми звучи обещаващо. Дали има нещо подобно по-евтино от друг производител и има ли нещо, което трябва да ме притеснява от компонентите и сглобката?

За мен: от Бургас, карам единствено Бургас-Сарафово / Бургас - Поморие. Асфалт + много лек офроуд. Определено не ми харесват планинските колела, мисля че не са подходящи за тези почти перфектни условия. Поради заетост и липса на интерес няма шанс да практикувам друг тип колоездене, нито ще поема по други маршрути. Все пак не бих искал новото ми колело да е с твърда вилка, защото все пак понякога се сблъсквам с бордюри, павета и някои неравности по крайградските черни пътища. Харесва ми колелото да вози бързо (с широки и тежки гуми ми е по-трудно да въртя по асфалт) и да е леко (мъкна го 5 етажа на всяко излизане). PATHLITE ме грабва заради теглото си: 11.3 кг, което е доста по-добре от алтернативни и по-евтини колела като SPECIALIZED Crosstrail Sport или Cube Nature Pro (други не съм разглеждал засега).

Какво мислите, сделка ли е велосипеда?

https://www.canyon.com/en/fitness/pathlite/pathlite-al-sl-6-0.html
aurin

Рейтинг: 1200

Re: Хибрид CANYON PATHLITE AL SL 6.0 - Заслужава ли си?

Мнениеот carmo » Нед Юли 08, 2018 8:52 am

добре си се насочил към хибридите, а и конкретното изглежда достатъчно добро. Единственото което няма да ти хареса е че отпред е с 2 плочи, като голямата е 38 зъба, а най-малката отзад е 11 зъба. При лекотата с която върви, максималната скорост ще е нелепо малка. стандартните хибриди са с 3 плочи, като най-голямата е 48 зъба. може да погледнеш нещо от нашите производители -примерно това: http://www.crosscycle.com/en/catalog/cr ... --166.html Ще ти върши същата работа и удоволствие, но ще е около 2кг по-тежко, но пък е 2 пъти по-евтино, а съвсем не е 2-пъти по-лошо.
carmo

Рейтинг: 1650

Re: Хибрид CANYON PATHLITE AL SL 6.0 - Заслужава ли си?

Мнениеот Drunken MadLoud » Нед Юли 08, 2018 10:00 am

За мен лично това колело не оправдава цената си, и идеята за него също не ми допада. Просто никога не съм приемал идеята за такъв тип хибрид. Аз съм на принципа, че или си взимаш ХС байк и му слагаш гуми подходящи за градско каране и получаваш същото (но малко по-добро), или си взимаш пълен твъдак Urban байк и забравяш за поддръжка и на вилка. Посочените килограми са за М размер, което означава, че ако твоят размер е примерно L колелото ще отиде към 12 кг. Освен това аз бих сменил и кормилото и педалите веднага. Кормилото за такъв тип колело трябва да е поне 680мм, а педалите макар и леки са отвратителни. Килограмите на вилката според сайта на Suntour почват от 1,8 кг което си е тежко. Мисълта ми е, че спокойно може да си потърсиш по-евтин хибрид , да го ъпгрейднеш с подобна окомплектовка и пак да ти излезе 500-600лв. по-малко. Давам ти пример с колелото, което аз си скалъпих за около 1350лв. Marin Muirwoods 29er. Групсета е Deore m6000 ( без спирачките) , ХТ средно, гуми Maxxis Torch 2.10 . Теглото му е 12кг. и със сигурност има по-комфортна возия от Canyon-а, макар и с твърда вилка. Между другото моите курбели са 26-36, и за мен това е предостатъчно, така че не се притеснявай че няма да имаш достатъчно скорост с по-големите венци.
Прикачени файлове
IMAG0826-800x450.jpg
IMAG0826-800x450.jpg (88.06 KiB) Прегледано 444 пъти
IMAG0834-800x450.jpg
IMAG0834-800x450.jpg (99.69 KiB) Прегледано 447 пъти
Аватар
Drunken MadLoud

Рейтинг: 1314

Назад към Продукти за крос-кънтри