каКакви команди за 7 венци?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

каКакви команди за 7 венци?

Мнениеот StrangeAge » Пон Юни 21, 2004 1:41 pm

Взех си колело, но искам да си сменя командите, защото са от тези въртящите се. Депласьорът ми е Deore LX от старите, но проблемът е, че имам само 7 венци, а командите Deore LX са за по 9. Единствените палцови команди, които видях да се продават за 7мица са Acera ST-EF33. Нещо за тях? Или други препоръки?

10х
StrangeAge
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 3:02 pm

Мнениеот PzNike » Пон Юни 21, 2004 2:24 pm

Ами на ново, май няма по-добри Шимано команди 7-ца от ST-EF33, но не знам дали Sram нямат някой модел и дали ще може да се сложат. Аз лично карам със ST-EF33, но 8-ца които си бяха сложени на колелото като го купих. Карам отскоро но съм доволен, командите превлючват леко, лостчетата за спирачките изглеждат здрави.
Дори веднъж успях да им тествам здравината при едно доста неприятно прехвърляне над кормилото.
Велосипеда практически се превъртя вертикално около предната гума и кормилото заедно със контролите се хакна в земята (асфалт).
Сега моите контроли са доста надрани ама си работят без проблеми - даже не съм ги отварял след това.
Achtung Panzer!
PzNike
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 1:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Юни 21, 2004 3:32 pm

Опитай се да си изровиш отнякъде от старите Аливио, още от праисторически за МТБ времена (преди 1998г), когато бяха седмици. Говоря за тези, дето и двете лостчета и индикацията са отдолу. Аз много им се радвам! Не се притеснявай, че може да са износени - страшно здраво са направени и почти невероятно е нещо в тях да се счупи, а като резултат или работят отлично, или хич не работят. Разглобявал съм няколко модела команди но тези най-ми харесаха от всички като устройство и направия. И най-важното - много са удобни и работят добре! В сравнение дори със сегашната Acera са с класа отгоре, а разположението им изцяло ПОД кормилото ги защитава перфектно при падане. Само не знам къде ще си намериш такова нещо.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот axelmax » Пон Юни 21, 2004 3:41 pm

ми асерата става и аз сам с тех ама не сам доволен много ,преди бех сас некви подобни маи алтус ама само команди и те направо ме радваха ама си смених колелото
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот did » Пон Юни 21, 2004 3:59 pm

А, и още нещо:

БЯГАЙ ДАЛЕЧЕ ОТ АЛТУС!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот axelmax » Пон Юни 21, 2004 6:09 pm

моите са в супер састояние особено левата еи са ги сложих на другото колело цъка ли цъка
:hbang2:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот barbarossa » Пон Юни 21, 2004 7:44 pm

а защо да не си сложи LX за деветка... просто ще има две празни щраквания и по натам може да си смени задната касета с деветка:8D:
Аватар
barbarossa
 
Мнения: 321
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 04, 2003 10:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Пон Юни 21, 2004 8:40 pm

[quote="barbarossa"]

а защо да не си сложи LX за деветка... просто ще има две празни щраквания и по натам може да си смени задната касета с деветка:8D:
[/quote]

Заради различното разстояние м/у венците на 9ка и 7ца няма да сменя добре
/understatement/;)
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот barbarossa » Пон Юни 21, 2004 8:59 pm

ми аз имам LX команди и задния ми депласьор е acera и с повечко майсторлък го мъча на деветка касета... ама в случая задния депласьор е за деветка а касетата е седмица... мииии няма ли некви команди от висок клас дето да имат manual режим на сменяне на предавките... да си ги целиш на усет?? като тия старите команди с палците.....
Аватар
barbarossa
 
Мнения: 321
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 04, 2003 10:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Пон Юни 21, 2004 10:14 pm

да, бе, бате, стрелба в движение ,ще се утрепаме.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот TheUndertaker » Пон Юни 21, 2004 10:23 pm

[quote="StrangeAge"]

Взех си колело, но искам да си сменя командите, защото са от тези въртящите се. Депласьорът ми е Deore LX от старите, но проблемът е, че имам само 7 венци, а командите Deore LX са за по 9. Единствените палцови команди, които видях да се продават за 7мица са Acera ST-EF33. Нещо за тях? Или други препоръки?

10х


[/quote]


Ako si nameri6 STX te sa za 7 ili 8 az karam 7-ca s zaden XTR taka 4e ne sum umrel o6te.
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот did » Вто Юни 22, 2004 11:50 am

Абе момчета, недейте така да бъркате нещата! Не е проблем да се кара с какъвто си искаш дераельор, стига качеството му да те устройва и да е шимански. Просто те не се делят на такива за 7-ца, 8-ца или 9-ка, защото коефициентът на опъване на всички шимански е един и същ, само дето направията им се различава като качество! Обаче командите ТРЯБВА да съответстват на броя зъбчатки! Непременно!

Така че, barbarosa, при теб наистина не би трябвало да има проблем, освен от луфтовете на Acera-та, които идват малко големички за девет зъбчатки! Но принципни трудности няма! Undertaker-а пък съвсем ме заби: Ами естествено, че дераельор XTR ще работи и ще пее на 7 зъба, даже си се презапасил с качество! Но това е [b][color=red]принципно различно[/color][/b] от несъвместими команди и зъбчатки.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот StrangeAge » Вто Юни 22, 2004 12:43 pm

Благодаря за съветите, явнно ще трябва да сложа Acera ST-EF33. Ако някой иска да каже че са супер боклук и да не си ги взимам да го каже сега или да замълчи завинаги! :)
StrangeAge
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 3:02 pm


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 31 госта


cron