Епикона вилка ли е

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Епикона вилка ли е

Мнениеот half » Нед Окт 08, 2017 10:38 am

Здравейте, имам епикон мисля че 2014 година, обаче работи само през топлите месеци. Тоест като стане хладно (под 15 градуса) е доста муден в хода си и трудно го реализира, а под 10 си е почти заключен. До колото съм чел това се дължи на маслото, в сервиз питах дали не е зле да се сложи масло с по-малък вискозитет, но отговарът беше че така, за да работи през зимата добре, през лятото ще е супер мека вилката (струва ми се логично). По-добрия вариант бил да намаля налягането на вилката, това го пробвах един път, пак работеше мудно, но през цялото време беше на 1/2 от хода си и ме беше страх да натискам.
Бях се примирил, но навсякъде виждам как рокшок и фокс си бачкат независимо от атмосферните условия, ясно ми е че сънтур са в пъти по-евтини и има защо.
Въпросът е има ли други методи, за да си работи вилката по-добре в студено време? Нагреватели на ботушите :rofl: или да им сложа терлички?
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half

Рейтинг: 1273

Re: Епикона вилка ли е

Мнениеот Alexi » Нед Окт 08, 2017 1:48 pm

обикновено проблема е в бушингите и О-пръстените които са с ниско качество и оказват голямо съпротивление като се вдървят от студа .. маслото винаги можеш да смениш с 5w за проба също
Boardman Team FS 650b custom build 12.6 kg
Аватар
Alexi

Рейтинг: 1626

Мнениеот half » Вто Окт 10, 2017 7:27 pm

За това не се бях замислял, а има ли начин да ги умекотя в студа, освен редовно чистене и пръскане?
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half

Мнениеот Alexi » Вто Окт 10, 2017 7:29 pm

можеш да ги смениш примерно
Boardman Team FS 650b custom build 12.6 kg
Аватар
Alexi

Рейтинг: 1626

Мнениеот half » Сря Окт 11, 2017 10:11 am

Не откривам семеринги различни от стоковите, ако правилно съм разбрал те не са универсални.
Ето тези примерно не ги дават съвместими, аз подобно нещо за сънтур не намирам.
Аватар
half

Назад към Веломеханик