Преоткриване на Осогово

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Преоткриване на Осогово

Мнениеот Admin » Чет Сеп 14, 2017 11:46 am

Изображение
Август не е месецът, в който съм си представял, че ще карам из тази погранична планина, но така се случи. И се оказа доста подходящ, макар че за мен този район е най-красив през есента и горещо ви препоръчвам да пробвате през септември или октомври някои от маршрутите, които скоро ще се появят в МТБ-БГ.
http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/ ... 17-osogovo
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin

Рейтинг: 2000

Re: Преоткриване на Осогово

Мнениеот Boyan1984 » Пет Сеп 15, 2017 9:55 am

Е красива е нашата Осогоговска планина! Минали сте през повечето любими места. И аз нямам търпение да почервенее - есента тука е неземна направо.
Обадете се следващия път като идвате насам :beer:
Boyan1984

Рейтинг: 1507

Мнениеот Admin » Вто Сеп 19, 2017 10:08 am

Много е хубава даже! :)

Тъй като искам да направя за Осогово и сборна GPS следа, имам молба: някой, ако може, да ми изпрати GPS следи за DH трасето и ендуро пътеките над Кюстендил, но да ми ги прати по старомодния начин като файлове/линкове за сваляне тук на ЛС или на мейл info@mtb-bg.com, защото не ми се рови по Strava профили, Trailforks профили и прочие места, за които изглежда още не съм оптимизиран. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin

Мнениеот Admin » Вто Сеп 19, 2017 3:53 pm

Започвам с описанията на маршрутите. Първият е най-лесен:
Изображение
Осогово за начинаещи
Този маршрут ще се хареса на всеки, който предпочита кратки разходки по леки терени. Подходящ е и за семейства с деца.
http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/ ... -beginners
Аватар
Admin

Мнениеот Admin » Съб Сеп 23, 2017 10:39 am

Изображение
Осогово | Обиколка на вр. Човека
Трите буки – заслон „Превала“ – м. Памука. Такова би било по-описателното име на маршрута, който за мен е едно от най-хубавите карания в Осоговската планина. Вярно, че се кара основно по черни пътища, но дори и заклетите любители на пътеките не бива да го зачекват с лека ръка, защото теренът е много разнообразен, спускането е много дълго и адреналинът е в прилични дози, особено ако имате късмета да срещнете и някое диво прасе в гората, както се случи с нас. :)
http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/ ... ka-choveka
Аватар
Admin

Назад към Общ форум