Препоръчайте ми помпа за в раницата

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Препоръчайте ми помпа за в раницата

Мнениеот XEK » Нед Авг 28, 2016 12:04 pm

Здравейте,

Коя е най-яката помпа за гуми за в раницата?
Аватар
XEK
 
Мнения: 755
Рейтинг: 1478
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 3:24 pm
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми помпа за в раницата

Мнениеот marsa » Нед Авг 28, 2016 12:16 pm

Cox Arrow, позната в миналото и с марката Giyo и др.

Супер помпа, ползвам от години. Единствената забележка ако се носи на рамка (открито) е че няма тапа на вентила и уплътнение на телескопичните връзки, които да пазят от мръсотия. Аз съм си приспособил уплътнения, а ако се носи в раница не е проблем.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми помпа за в раницата

Мнениеот fena7 » Нед Авг 28, 2016 2:31 pm

Здравей колега, относно помпите аз съм сменил 3 като последната която ползвам е на Zefal http://screambikes.eu/bg/aksesoari/7576-universalna-mini-pompa-zefal-viteo.html като от нея нищо не става. Води се двупосочна помпа но не помпа никак бързо. От наблюденията ми на приятелите с които карам е че повечето имат http://www.lezyne.com/product-hpumps-hv-alloydrive.php#.V8LWnGBkjIU .
Адски бързо помпа за толкова малка и лека помпа, има резервни части ако се наложи да се подмени нещо, а и за мен най голямото предимство е че е с маркуч. Честно казано когато ми се е налагало да помпам гума винаги съм предпочитал тази помпа пред моята. За съжаление единствения недостатък на помпата е цената която и мен все още ме спира да си я закупя но пък е много здрава и лека което пък се връща като инвестиция с времето. Надявам се да съм бил полезен. :beer:
Аватар
fena7
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:45 pm
Местоположение: Видин / Белоградчик

Re: Препоръчайте ми помпа за в раницата

Мнениеот compira » Нед Авг 28, 2016 7:19 pm

marsa написа:Cox Arrow, позната в миналото и с марката Giyo и др.

Супер помпа, ползвам от години. Единствената забележка ако се носи на рамка (открито) е че няма тапа на вентила и уплътнение на телескопичните връзки, които да пазят от мръсотия. Аз съм си приспособил уплътнения, а ако се носи в раница не е проблем.

1+ от мен. Giyo-то може да бъде намерено и за 7-8 лева, безотказна е и помпа бързо, тежи само 97г. и е по-леко от почти всичко... дори и от помпи по 100лева. Става и за френски и за авто вентили.
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Препоръчайте ми помпа за в раницата

Мнениеот L&R » Нед Авг 28, 2016 8:36 pm

Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Re: Препоръчайте ми помпа за в раницата

Мнениеот MacLeod » Нед Авг 28, 2016 11:03 pm

Всичко пак стига до парите, които даваш. Аз лично ползвам тази: http://www.chainreactioncycles.com/mobile/topeak-morph-mini-pump/rp-prod11315

Става за френски и нормален вентил, много мощна. И не на последно място има стойчица с която може да се настъпи с крак и да се помпа все едно е голяма ръчна помпа. Това улеснява много помпането.
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: Препоръчайте ми помпа за в раницата

Мнениеот moridinbg » Пон Авг 29, 2016 12:08 pm

Тоя Topeak е страшна помпа! Може да се подпира на земята по начин подобен на крачна помпа, вдига доста големи налягания, става за двата вентила, супер е!
Лезинът от снимката горе го имам от 2-3 години и доста зле. Маркучът се къса, помпа бързо, но над 1.5 атмосфери става доста мъка.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми помпа за в раницата

Мнениеот spirov92 » Пон Авг 29, 2016 9:31 pm

Хм, и на моя lezyne е тръгнал да се къса маркуча, точно на ръба на металните накрайници... засега съм решил проблема с duct tape. :)
Иначе съм съгласен с наблюденията на moridinbg. За до 2 атмосфери (както карам аз) е супер, ако караш на високи налягания ще е мъка. То и затова има версии с по-малко бутало.

Един приятел има ей такъв Topeak и е доволен: https://www.topeak.com/global/en/produc ... cket_mt_bk
spirov92
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 4:05 pm
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми помпа за в раницата

Мнениеот papinu » Вто Авг 30, 2016 7:32 am

spirov92 написа:Един приятел има ей такъв Topeak и е доволен: https://www.topeak.com/global/en/produc ... cket_mt_bk

Хмммм..... :) Не знам дали точно мен визираш, но наистина съм много доволен от тази помпа. Препоръчвам!
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми помпа за в раницата

Мнениеот Demetrii » Пет Окт 14, 2016 11:40 pm

moridinbg написа:Лезинът от снимката горе го имам от 2-3 години и доста зле. Маркучът се къса, помпа бързо, но над 1.5 атмосфери става доста мъка.



Моята не е мръднала поне 3 години. Сигурно ползвате други модели с голям обем, но по-малко налягане.
Тази има до 8 бара.
http://www.lezyne.com/product-hpumps-hp ... AFPc3-XCHs
Demetrii
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Сря Юни 27, 2012 9:36 pm

Re: Препоръчайте ми помпа за в раницата

Мнениеот windv » Съб Окт 15, 2016 8:41 am

Наскоро си купих от Лезинът и аз. Много яка изработка. Скъсаният маркуч може да се избегне с внимателно огъване. Засега съм доволен. На светлинни години е от всичко което съм ползвал до сега.
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Препоръчайте ми помпа за в раницата

Мнениеот Admin » Пон Окт 17, 2016 3:28 pm

Аз също съм доста изненадан от коментарите за проблеми с маркуча, без нито за миг да се съмнявам в достоверността им. Вероятно зависи от цял куп фактори като начин на ползване, честота на ползване, а защо не и партида производство, т.е. може в един или друг момент Lezyne да са влошавали качеството... :dontknow:
Моята помпа Lezyne вече не си знае годините, само благодарение на това ревю мога да си спомня възрастта ѝ :D
http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... 0-test0051
Т.е. явно е на 8 години и все още я ползвам с оригиналния маркуч, като само съм изгубил едно от О-пръстенчетата, които го уплътняват към помпата, т.е. при помпане изпуска по малко оттам. А със сигурност не я ползвам малко, защото когато карам без боза, пукам гумите по норматив. :banghead:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми помпа за в раницата

Мнениеот Kobeto » Пон Окт 17, 2016 4:47 pm

Аз от няколко години съм с ето тази: http://www.sprintbisiklet.com/?newUrun= ... P-04-SIYAH която си купих от градското веломагазинче. На това ползване, дето я ползвам ... да е жив и здрав производителят! Не ми е удобно да помпя, когато помпата е закачена директно на вентила. Към нея съм пригодил един черен маркуч за бензин, с мека оплетка и външен диаметър около 1см. В единия край сложих стар вентил без игла, изрязан с ножовката, а в другия си е стандартен алуминиев накрайник за автомобил. Слагам помпата на земята и така си помпя, независимо дали колелото е легнало или изправено. Нищо и от никъде не изпуска. А маркучът по всяка вероятност ще живее още поне 5 години, понеже е много здрав.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта