Проблем със спирачка Formula RX

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Проблем със спирачка Formula RX

Мнениеот compira » Пет Май 27, 2016 8:08 pm

Здравейте, от известно време задната спирачка почна да ми прави парчета. Лостчето стана мудно (връща се по-бавно), но без да се влоши спирачната сила. Пробвах с обезвъздушаване и се оправи, но не мина много време и пак почна номерата. Така си "играхме" със спирачката нчколко пъти, но почнаха интервалите да стават по-чести. Пробвах да я обезвъздуша и да не я пипам. На другия ден пак така, като пурвите 7-8-10 натискания направо чакам по 1-2-3 секунди да се върне и след това се оправя и остава една идея по-мудна от предната. Понеже теч не забелязвам никъде по цялата система (обезмаслявам всичко със спрей и после оглеждам през ден-два) се насочих към лостчето (така ме посъветва и един колега) и смених о-пръстенчето най-отгоре от към лостчето (то друго там достъпно няма освен един микро семеринг вътре, но той няма досек с въздуха), но уви никаква промяна!
Някой ако е имал подобен проблем ако ще и на друга спирачка ще съм благодарен да ме насочи къде да търся проблема.
Решението с друга е лесно, но не и удовлетворяващо. Имам си дори резервна такава, но това не ме оставя на мира (една обикновенна спирачка).
Предварително благодаря!
... и черпа бирички за точни насоки!
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем със спирачка Formula RX

Мнениеот outfaced » Пет Май 27, 2016 8:51 pm

Toва отговаря за връщането ...
http://www.tredz.co.uk/.Formula-Master- ... _43867.htm
и проблема е някъде с него или тия о-пръстени.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем със спирачка Formula RX

Мнениеот compira » Пет Май 27, 2016 9:56 pm

Точно о-пръстена на черното бутало съм сменил, който е горе до ябълката където контактува лостчето. Той беше основния заподозрян.
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта