Избор на нов велосипед

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на нов велосипед

Мнениеот Painkiller » Съб Апр 30, 2016 10:23 am

Здравейте, колебая се при избора на нов велосипед и се надявам да ми помогнете да реша кое е най-добре за парите които мога да отделя. Търся нещо между 650-720лв да е 27.5" за офроуд и каране по града. Висок съм 1,80 и тежа около 90кг.
Спрял съм се на следните модели:

http://screambikes.eu/bg/velosipedi-pla ... -2015.html

http://koleloto.bg/product/865/cross-27 ... -2014.html

http://www.shockblaze.com/bg/bikes/R5-275-Bg.html

Кое според вас е най-добрия вариант? Препоръчайте и нещо по-добро ако има за тези пари. Благодаря!
Painkiller
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 29, 2016 1:50 pm

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот irgnet » Съб Апр 30, 2016 1:29 pm

Драга го изключи.
Шокблейза е съвсем леко по-добър, но е и малко по-скъп.
Така че вече си прецени дали да дадеш малко повече пари за около половин кг по-лек велосипед.
Също така все пак провери за налични размери дали имат.

ПС: Кроса може да го потърсиш някъде на промо цена, която е около 630 лв и тогава определено това ще е изборът ти
Аватар
irgnet
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 9:22 pm

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот Painkiller » Съб Апр 30, 2016 8:17 pm

И аз най-много харесах Shockblaze, но е в Пловдив, аз съм в София и ми се искаше да го видя на живо. Какво ще кажете за лизинг вариант и да си взема нещо от по-висок ценови клас?
Painkiller
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 29, 2016 1:50 pm

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот VUTE » Съб Апр 30, 2016 9:23 pm

Драга няма налични на 19", а кроса не пише какъв размер имат. Не теб ти трябва нещо около 19" или Л размер.
Аватар
VUTE
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Пет Сеп 30, 2005 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот Painkiller » Нед Май 01, 2016 10:51 am

В магазина ми казаха че може и 17'' защото при спускане е било по-добре да имаш повече пространство. Но наистина много ме блазни варианта за лизинга защото казват че няма оскъпяване и мога да си позволя някой байк на Specialized примерно:

http://www.bikecenter.bg/product/ram_bi ... ot3_27dot5

http://www.bikecenter.bg/product/specia ... dot5_black

http://www.bikecenter.bg/product/cube-a ... dot5_black
Painkiller
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 29, 2016 1:50 pm

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот L&R » Нед Май 01, 2016 11:04 am

specialized дето си дал за пример има монтаж на детски велоипед от метро
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот Painkiller » Нед Май 01, 2016 11:07 am

:roll2: :roll2: :roll2: Толкова зле ? Наистина нищо не разбирам от компоненти и затова само пратих това което ми изглежда добре :)
Painkiller
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 29, 2016 1:50 pm

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот darki » Нед Май 01, 2016 11:11 am

Painkiller написа: Висок съм 1,80 и тежа около 90кг.
... В магазина ми казаха че може и 17'' защото при спускане е било по-добре да имаш повече пространство.


17 инчова рамка за вас ще бъде малка и къса, което ще е още по-голям проблем за вас, по-трудно ако не е невъзможно ще стои въпроса с позицията на седалката и вертикала от коляното към педала, по добре не ги слушайте. Измерете си височината на "разкрача" , защото е твърде вероятно да сте за 19 инчова рамка.
darki
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1555
Регистриран на: Вто Мар 17, 2009 12:57 pm

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот Painkiller » Нед Май 01, 2016 11:29 am

darki написа:
Painkiller написа: Висок съм 1,80 и тежа около 90кг.
... В магазина ми казаха че може и 17'' защото при спускане е било по-добре да имаш повече пространство.


17 инчова рамка за вас ще бъде малка и къса, което ще е още по-голям проблем за вас, по-трудно ако не е невъзможно ще стои въпроса с позицията на седалката и вертикала от коляното към педала, по добре не ги слушайте. Измерете си височината на "разкрача" , защото е твърде вероятно да сте за 19 инчова рамка.


Благодаря за съвета ще го имам впредвид да търся 19''
Painkiller
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 29, 2016 1:50 pm

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот istoyanow » Пон Май 02, 2016 4:47 pm

Поръчай през Maxbike на Калешков. Могат да ти го доставят от Пловдив ИЛИ върви на място и разгледай какво имат налично на промоция. Успех!
istoyanow
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 11, 2015 2:03 pm

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот Painkiller » Пон Май 02, 2016 5:40 pm

В крайна сметка реших да взема колело от http://www.bikecenter.bg/ на изплащане и тогава ще мога да си позволя нещо по-скъпо с таван от 1000 лева. Тъй като няма оскъпяване при лизинга. Още не съм решил кое.
Painkiller
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 29, 2016 1:50 pm

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пон Май 02, 2016 8:12 pm

Това важи само за Specialized и Cube а като гледам РАМ предлагат г/д еднакви компоненти за 300-400лв по малко. Не мисля че е нормално твърдак за 1500лв да е с нисък към среден клас монтаж. Така и така си заделил вече стабилна цифра и си решил на лизинг защо не огледаш нещо по сериозно?
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот Painkiller » Вто Май 03, 2016 12:38 am

ЧестоНеадвкватен написа:Това важи само за Specialized и Cube а като гледам РАМ предлагат г/д еднакви компоненти за 300-400лв по малко. Не мисля че е нормално твърдак за 1500лв да е с нисък към среден клас монтаж. Така и така си заделил вече стабилна цифра и си решил на лизинг защо не огледаш нещо по сериозно?


Би ли ми препорачал някои варианти? Защото когато отида в магазин за консултация никои от консултантите няма да ми каже:вземи си shockblaze например за тези пари е с по-добри компоненти а ще ми препорачат това което продават те. Отново повтарям не разбирам достатачно от частите,рамките и марките за да реша сам, а искам да взема оптималния избор за тези пари, общо взето ги гледам на външен вид :D Благодаря!
Painkiller
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 29, 2016 1:50 pm

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Вто Май 03, 2016 10:24 am

За Шимано компоненти градацията е следната: Tourney>Acera>Alivio>Deore>SLX>XT>XTR като Tourney e най-нисък клас.Kогато не е споменато име а само цифри на модела Deore почва от 45- . За около 1000лв търсиш Deore или SLX дерайльор и вилка Rock Shox XC30, спирачките ще са най вероятно Shimano M395 a командите Alivio. При вилките на Suntour градацията е следната(до колкото знам) XCT>XCM>XCR>Epicon>Epixon(?) като нагоре стават скъпички. При Rock Shox не съм толкова наясно, нека някой друг се включи но по спомен XC 28>XC30>XC32 като 30 и 32 имат и въздушни варианти Solo Air които не мисля че ще се впишатв бюджета. При компонентите СРАМ е най лесно там е Х4>Х5>и тн като Х0 май беше най-високият клас а Х7 или Х9 отговаря като качество на ХТ при Шимано.

Преди време колегата Victortrt го беше написал много по подробно но къде ли не рових не успях да намеря темата.

От аутлета на Шоклблейз наистина най-много ще намажеш за парите си но е доста вероятно да няма твой размер а за лизинг идея си нямам дали предлагат. Ако ти е харесало нещо от там приготви се да звъниш насам натам и да ходиш по магазини в крайна сметка ако можеш да отделиш времето според мен си струва.

Принципно за велосипед си струва да дадеш колкото се може повече първоначално тъй като по нанатъшните ъпгрейди излизат доста по скъпо. За конкретен модел не мога да ти кажа но се надявам малко да съм те ориентирал какво да гледаш.

Не претендирам че информацията ми е на 100% вярна ако някъде греша моля поправете ме.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот victortrt » Вто Май 03, 2016 11:43 am

ЧестоНеадвкватен написа:За Шимано компоненти градацията е следната: Tourney>Acera>Alivio>Deore>SLX>XT>XTR като Tourney e най-нисък клас.Kогато не е споменато име а само цифри на модела Deore почва от 45- . За около 1000лв търсиш Deore или SLX дерайльор и вилка Rock Shox XC30, спирачките ще са най вероятно Shimano M395 a командите Alivio. При вилките на Suntour градацията е следната(до колкото знам) XCT>XCM>XCR>Epicon>Epixon(?) като нагоре стават скъпички. При Rock Shox не съм толкова наясно, нека някой друг се включи но по спомен XC 28>XC30>XC32 като 30 и 32 имат и въздушни варианти Solo Air които не мисля че ще се впишатв бюджета. При компонентите СРАМ е най лесно там е Х4>Х5>и тн като Х0 май беше най-високият клас а Х7 или Х9 отговаря като качество на ХТ при Шимано.

Преди време колегата Victortrt го беше написал много по подробно но къде ли не рових не успях да намеря темата.
Не претендирам че информацията ми е на 100% вярна ако някъде греша моля поправете ме.


Tourney>Altus> Acera и както си го дал.
Онази тема отиде надолу в Начален клас .....
Иначе може да се добави за курбелите да са поне окталинк, а ако може и с куха ос.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот victortrt » Вто Май 03, 2016 3:41 pm

Като се обобщят горните ограничения /бюджет, изисквания, магазина, от който да се вземе/ де факто това е най-удачният избор - http://www.bikecenter.bg/product/cross-grip_27dot5
Шокблейз също имат подобни предложения това http://www.shockblaze.com/bg/bikes/R7-P ... 16-Bg.html, но си остава проблема с размерите и наличностите.
Ако имат наличност на твоя размер /с тая скосена геометрия наистина трябва да се мери за да си наясно дали си за L или XL/ обаче шокблейза си струва заради 30 те скорости, конусовидното чело, вътрешното прекарване на жилата и маркучите и лекото тегло.
Според мен обаче за града и планината по-удачно ще е нещо 29 цола като крос фюжън 29- вилка рокшокс, задвижване аливио от новата серия.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот Painkiller » Сря Май 04, 2016 12:52 am

@ЧестоНеадвкватен

Нямаш представа колко ми помогна, сега осъзнах какви нелепи неща съм гледал за тези пари.
Painkiller
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 29, 2016 1:50 pm

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот Painkiller » Сря Май 04, 2016 12:59 am

victortrt написа:Като се обобщят горните ограничения /бюджет, изисквания, магазина, от който да се вземе/ де факто това е най-удачният избор - http://www.bikecenter.bg/product/cross-grip_27dot5
Шокблейз също имат подобни предложения това http://www.shockblaze.com/bg/bikes/R7-P ... 16-Bg.html, но си остава проблема с размерите и наличностите.
Ако имат наличност на твоя размер /с тая скосена геометрия наистина трябва да се мери за да си наясно дали си за L или XL/ обаче шокблейза си струва заради 30 те скорости, конусовидното чело, вътрешното прекарване на жилата и маркучите и лекото тегло.
Според мен обаче за града и планината по-удачно ще е нещо 29 цола като крос фюжън 29- вилка рокшокс, задвижване аливио от новата серия.


Днес ходих в магазина на maxbike на тодор каблешков, огромен магазин с много налични модели и видях на живо въпросния R7 Pro само че беше 29" и проблема е че нямат лизинг с 0% както bikecenter оскъпяване а с 15%, много недоволен останах от консултантите много надменни и неразговорливи все 1 аз трябваше да им продавам колело, за разлика от останалите магазини в които бях и там разликата в комуникацията беше огромна. Видях на живо и този модел http://www.shockblaze.com/bg/bikes/R7-SL-2011-Bg.html стъпил на 29" невероятно лек. Заради това оскъпяване в лизинга най-вероятно ще взема този http://www.shockblaze.com/bg/bikes/R6-275-2016-Bg.html
Painkiller
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 29, 2016 1:50 pm

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот victortrt » Сря Май 04, 2016 6:51 am

"Принципно за велосипед си струва да дадеш колкото се може повече първоначално тъй като по нанатъшните ъпгрейди излизат доста по скъпо."
Това за 850 лева е добър велосипед за парите си, но скоро ще поискаш да смениш вилка и ще дадеш толкова колкото е разликата до този модел - http://www.shockblaze.com/bg/bikes/R7-P ... 16-Bg.html без да броим монтажа и т.н. Отделно това е с 10 скорости отзад.
Като цяло 1 000 лева се явява границата между ниския и средния клас велосипеди и то при най-изгоднит оферти, каквито сега са на Крос и Шокблейз.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот Painkiller » Сря Май 04, 2016 12:01 pm

Разбирам и наистина много го искам защото е всичко което търся и знам че няма да сгреша с него. Единственото това оскъпяване много ми пречи тъй като от примерен бюджет от 700 лева скочих на 1300+. Но наистина и да изчакам малко повече ще гледам да е този модел. Много ми помогнахте при избора всички и ви благодаря за което. Ще ви държа в течение как се развиват нещата. :)
Painkiller
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 29, 2016 1:50 pm

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот istoyanow » Сря Май 04, 2016 2:46 pm

Аз си взех преди около 2 седмици R6 27.5" 2016 и съм доволен! И аз тръгнах от 500лв и накрая платих 850лв. Та можеш да качиш малко :) Успех!
istoyanow
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 11, 2015 2:03 pm

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Сря Май 04, 2016 8:35 pm

За 1300 лв е перфекнен велосипед. Да знаех за тоя аутлет преди месец и половина :banghead: но така е, който пита намира.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот Painkiller » Сря Май 04, 2016 10:48 pm

istoyanow написа:Аз си взех преди около 2 седмици R6 27.5" 2016 и съм доволен! И аз тръгнах от 500лв и накрая платих 850лв. Та можеш да качиш малко :) Успех!


И него видях на живо много е готин той ще ми е втория избор ако не успея да взема Р7
Painkiller
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 29, 2016 1:50 pm

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот Painkiller » Сря Май 04, 2016 10:51 pm

ЧестоНеадвкватен написа:За 1300 лв е перфекнен велосипед. Да знаех за тоя аутлет преди месец и половина :banghead: но така е, който пита намира.


Аз също, миналия месец са имали рожден ден и са правили отстъпки от 10% и е имало лизинг без оскъпяване от 2 до 4-ти, но не знам дали ще се навият сега трябва да говоря с мениджъра. Ти какво си си взел?

http://www.shockblaze.com/bg/bikes/R9-E ... 11-Bg.html това между другото е със зверски компоненти само дето е 26'' ако не е толкова голяма разликата между 27',5 и 26",2 или пък на това може да му се сложи 27 е по-оферта и от R7 pro.
Painkiller
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 29, 2016 1:50 pm

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Чет Май 05, 2016 1:52 pm

Аз купих РАМ АМ 2 26" на промо цена на изплащане. Отдавна драпах за мекица и повече ход и съм страшно доволен макар и да е с нисък клас скорости.

Този с 27.5 колела е със среден клас а R9 е с висок клас компоненти, ако цената е сходна отнасям R9ката без да се замислям. Карал съм и 27.5 в момента съм с 26" колела и лично на мен ми е много по добре. Може да е заради разликата в теглото и други фактори но с Рамчето съм много по бърз от колкото със Кросчето ми. Отделно че както вече сигурно са споменали колегите в България избора на гуми за 27.5" не е кой знае колко голям докато 26" да ги ринеш с лопата.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот Painkiller » Пон Май 09, 2016 12:30 pm

ЧестоНеадвкватен написа:Аз купих РАМ АМ 2 26" на промо цена на изплащане. Отдавна драпах за мекица и повече ход и съм страшно доволен макар и да е с нисък клас скорости.

Този с 27.5 колела е със среден клас а R9 е с висок клас компоненти, ако цената е сходна отнасям R9ката без да се замислям. Карал съм и 27.5 в момента съм с 26" колела и лично на мен ми е много по добре. Може да е заради разликата в теглото и други фактори но с Рамчето съм много по бърз от колкото със Кросчето ми. Отделно че както вече сигурно са споменали колегите в България избора на гуми за 27.5" не е кой знае колко голям докато 26" да ги ринеш с лопата.


Найстина добър избор си направил колелото е убиец! Много ми хареса R9 Мачка по компоненти и даже е със 100 лева по-евтин от R7 Pro и на всичкото от горе е ненормално лек 10кг тoва се доближава до карбоново колело. Знам всички предимства между 26'' и 27.5 но въпреки това се притеснявам после да не съжаляжам че съм взел това с по-малките гуми. Иначе в момента карам един Cross който струва 360 лева и е мекица също е 26'' и въпреки че е сиг 20кг понеже е със стоманена рамка е пъргавичак. но от практическа гледна точка нямам никаква база за сравнение не съм карал 27.5 нито 29. Има ли възможност да се сменят гумите с по-големи или трябва и рамка и всичко останало да се смени? Предполагам че няма значение също че R9 elite е от 2011-та а R7 Pro e ot 2016 модел?
Painkiller
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 29, 2016 1:50 pm

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пон Май 09, 2016 5:25 pm

Дори рамката и вилката да го позволят ще промениш геометрията. Средното ще се вдигне и в завоите няма да си толкова стабилен. Отделно трябва нови шини да наплиташ което ако са сходен клас като сегашните няма да излезе много евтино. Друго ако все пак рамката побере 27.5 то разстоянието м-у рамката и гумата ще е малко и ще се трупа кал. Също ти ограничава и вече лимитирания избор на гуми от към широчина макар че за Крос Кръчми не ти трябва кой знае какъв балон. Ти решаваш, аз лично бих си търкалял 26цата. С тия нови размери излиза че размера на гумата е правопропорционален на размера на п**ката, а не е така, ходът на вилката е вазен в случая!

Шегата на страна, качи се на двете покарай пробвай и което повече ти допада взимай. В крайна сметка най-важно е дали ти е удобно и дали те кефи возията. Имай предвид че лапи и кормила и грипове се сменят ако не още в магазина то по нататък така че това да не ти е фактор.

Успех и да се изфукаш! :beer:
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот Симеон » Пон Май 09, 2016 10:20 pm

Здравейте и аз ще си взимам велосипед ,но реших да не отварям нова тема затова ще пиша тук колелото ще се кара предимно крос кънтри ,но ако реша, че ми се кара DH да става и за този стил.Засега съм се насочил към RAM MENTOR с ход 120 мм,но ако мислите че и друг велосипед ще ми свърши работа пишете. .Бюджетът ми е 1300лв
Симеон
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Яну 01, 2016 2:38 pm

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот Симеон » Пон Май 09, 2016 10:29 pm

Здравейте и аз ще си взимам велосипед ,но реших да не отварям нова тема затова ще пиша тук колелото ще се кара предимно крос кънтри ,но ако реша, че ми се кара DH да става и за този стил.Засега съм се насочил към RAM MENTOR с ход 120 мм,но ако мислите че и друг велосипед ще ми свърши работа пишете. .Бюджетът ми е 1300лв
Симеон
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Яну 01, 2016 2:38 pm

Re: Избор на нов велосипед

Мнениеот Симеон » Пон Май 09, 2016 10:31 pm

Съжалявам постнах го два пъти без да искам
Симеон
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Яну 01, 2016 2:38 pm

Следваща

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта