Вилки

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Вилки

Мнениеот naka76 » Вто Юни 15, 2004 7:12 pm

Каква вилка да си взема за около 300 лева??Предполагам че ще препоръчате някой от маслените.Интерисува ме повече през колко километри трябва да се дават на профилактика за да им се сменя маслото??
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Юни 15, 2004 8:12 pm

вилка за какво?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот naka76 » Сря Юни 16, 2004 4:56 am

[quote="bikerider"]

вилка за какво?
[/quote]


За каране,не за спускане ако това питаш!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Сря Юни 16, 2004 7:07 am

[quote="naka76"]

За каране,не за спускане ако това питаш!
[/quote]

А спускането да не би да е возене? Съвсем коректен си беше въпроса, преди да ти бъде препоръчана вилка добре би било все пак наистина да кажеш за какво ще я ползваш...
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот did » Сря Юни 16, 2004 8:11 am

Аз ще ви кажа за какво ще я ползва, щото последно време караме заедно (само дето не знаех, че си търси вилка...):

За продължителни (понякога многодневни) преходи по непредсказуем терен, където има на моменти и стръмни спускания (които, обаче, минаваме сравнително бавно, т.е. не е DH), и необходимост от изкачвания, при които много меките пружинни вилки се гънат под Наката при всяко стъпване на педалите (а той има навик да не си ползва ниските предавки и кара силово, на педали), и често-често носене и бутане. Ако много обичате термините - all terrain bike.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TOYAGA » Сря Юни 16, 2004 8:27 am

[quote="did"]

Аз ще ви кажа за какво ще я ползва, щото последно време караме заедно (само дето не знаех, че си търси вилка...):

За продължителни (понякога многодневни) преходи по непредсказуем терен, където има на моменти и стръмни спускания (които, обаче, минаваме сравнително бавно, т.е. не е DH), и необходимост от изкачвания, при които много меките пружинни вилки се гънат под Наката при всяко стъпване на педалите (а той има навик да не си ползва ниските предавки и кара силово, на педали), и често-често носене и бутане. Ако много обичате термините - all terrain bike.
[/quote]


Това "гънене" може да се оправи идеално със SPV (Manitou) или TL (Fox), но цената на разполагащите с тези системи вилки неколкократно надвишава цената от 300 лева. Според мен идеалното решение (ако цената не е от значение) би била Manitou Minute 2:00 100, но ако цената все пак Е от значение, бих препоръчал на naka76 да види какви са наличностите на Marzocchi MX с ETA по магазините. Може да се помисли и за RS Duke/Manitou Black евентуално - всичко зависи от цените и преговорите...:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот tailor » Сря Юни 16, 2004 8:36 am

Очаквайте [url=http://www.srsuntour-cycling.com/standard.xml?vpID=125]новите вилки на SR SUNTOUR[/url]
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот bikerider » Сря Юни 16, 2004 10:04 am

[quote="tailor"]

Очаквайте [url=http://www.srsuntour-cycling.com/standard.xml?vpID=125]новите вилки на SR SUNTOUR[/url]
[/quote]


тръпнем :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Сря Юни 16, 2004 10:06 am

[quote="naka76"]

[quote="bikerider"]

вилка за какво?
[/quote]


За каране,не за спускане ако това питаш!
[/quote]


ми вземи си една твърда стоманена вилка. като ти гледам манталитета, май най ще ти подхожда... няма да се сгъва, няма да обира полезните вибрации, ще ти тренира китките (и устата), изобщо изпитана работа...

имаше една приказка "направи добро, изяж лайно"... трябва ли сега да те ям? :D:8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот naka76 » Сря Юни 16, 2004 1:52 pm

Извинявам се че не си формулирах въпроса както трябва!Предполагам че каквато и вилка да взема за около 300 лева някой ще кажат че е хубава,някой ще кажат че за тези пари може и по-добро.Това което най-много ме интерисува е това дали ще се налага на всеки 1000-2000 км да я давам да и сменят маслото.Кои са наи- защитени от попадане на мрасотия,тъй като аз не съм от тези които много ги пазя.Иначе при спускане не ги тормозя много.
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот тучо чучо » Сря Юни 16, 2004 2:13 pm

[quote="naka76"]

Извинявам се че не си формулирах въпроса както трябва!Предполагам че каквато и вилка да взема за около 300 лева някой ще кажат че е хубава,някой ще кажат че за тези пари може и по-добро.Това което най-много ме интерисува е това дали ще се налага на всеки 1000-2000 км да я давам да и сменят маслото.Кои са наи- защитени от попадане на мрасотия,тъй като аз не съм от тези които много ги пазя.Иначе при спускане не ги тормозя много.
[/quote]

Наско, наистина изчакай малко за новите Suntour, както каза The Tailor.
Пропуснах да спомена, че каквато и вилка да вземеш, е редно на макс.100 часа да сменяш маслото. При някои марки/модели дори по-често.
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот Zozka » Чет Юни 17, 2004 9:32 pm

[quote="naka76"]

Извинявам се че не си формулирах въпроса както трябва!Предполагам че каквато и вилка да взема за около 300 лева някой ще кажат че е хубава,някой ще кажат че за тези пари може и по-добро.Това което най-много ме интерисува е това дали ще се налага на всеки 1000-2000 км да я давам да и сменят маслото.Кои са наи- защитени от попадане на мрасотия,тъй като аз не съм от тези които много ги пазя.Иначе при спускане не ги тормозя много.
[/quote]


Suntour ULR, хидравлика, напълно тунингована - 120 mm ход, Rebound настройка - връщане (много прецизна - врътката прави 7 оборота) + допълнителна пружина, магнезиеви крака, тръби с тефлоново покритие - 30 мм дебели, алуминиеви корона, стержен и подпори, тегло около 1800 - 1900 гр...за 200 кинта мога да ти я дам с Lizard Skins нов...
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот Zozka » Чет Юни 17, 2004 9:38 pm

[quote="Zozka"]

[quote="naka76"]

Извинявам се че не си формулирах въпроса както трябва!Предполагам че каквато и вилка да взема за около 300 лева някой ще кажат че е хубава,някой ще кажат че за тези пари може и по-добро.Това което най-много ме интерисува е това дали ще се налага на всеки 1000-2000 км да я давам да и сменят маслото.Кои са наи- защитени от попадане на мрасотия,тъй като аз не съм от тези които много ги пазя.Иначе при спускане не ги тормозя много.
[/quote]


Suntour ULR, хидравлика, напълно тунингована - 120 mm ход, Rebound настройка - връщане (много прецизна - врътката прави 7 оборота) + допълнителна пружина, магнезиеви крака, тръби с тефлоново покритие - 30 мм дебели, алуминиеви корона, стержен и подпори, тегло около 1800 - 1900 гр...за 200 кинта мога да ти я дам с Lizard Skins нов...
[/quote]


пък ще ти останат и пари за 200 !! бири :beer: :deal:
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот bikezilla » Чет Юни 17, 2004 11:42 pm

naka76, ако ще сменяш вилката на аполото и ще продаваш старата на няква смешна цена - аз съм потенциален купувач, само искам да я пробвам/видя.:D

иначе за 300 кинта - rock shox Judy sl -85-115mm u-turn, hydracoil smegchavane, moesh da q vidish na [url]http://bas-bg.com/bike[/url]
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот vladko » Пет Юни 18, 2004 3:11 pm

Още един глас за RS Judy SL 2004 - не е перфектната вилка, но има реглаж на хода, което я прави доста универсална.
vladko
 
Мнения: 33
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 04, 2004 7:25 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Пет Юни 18, 2004 7:06 pm

[quote="bikezilla"]

naka76, ако ще сменяш вилката на аполото и ще продаваш старата на няква смешна цена - аз съм потенциален купувач, само искам да я пробвам/видя.:D

иначе за 300 кинта - rock shox Judy sl -85-115mm u-turn, hydracoil smegchavane, moesh da q vidish na [url]http://bas-bg.com/bike[/url]
[/quote]


Ако не успея да намера накакъв евтин и лесен начин за смяна на маслото ще се откажа.Не мага да си позволя пез месец да я давам за ремонт и да плащам за това.Не мога да си го позволя!Иначе съм я обещал на Цанко ако ч сменям,но за сега още не съм решил!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот тучо чучо » Пон Юни 21, 2004 11:55 am

[quote]
Ако не успея да намера накакъв евтин и лесен начин за смяна на маслото ще се откажа.Не мага да си позволя пез месец да я давам за ремонт и да плащам за това.Не мога да си го позволя!
[/quote]

Наско, маслото задължително трябва да се сменя, ако искаш вилката ти да работи. Това означава ,че няма как да избегнеш разхода по закупуване на масло. Цената на 1л. масло е от 10 до 20 лв. С този литър ще направиш около 5 смени, може и повече. Сметни средно колко километра правиш за 100 часа каране, умножи по 5, и ще видиш, че разходът за масло не е най-страшното нещо
А за евтин начин за смяната му, мисля че можеш и сам да се сетиш - ако сам не го направиш, може и did да те насочи:D
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот did » Пон Юни 21, 2004 12:07 pm

[quote="тучо чучо"]
... може и did да те насочи:D
[/quote]


:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Да бе, да! Щото аз на мойта твърда вилка всеки ден и сменям маслото и съм станал голям спец:rofl:. Ама поне мога да чета, да спазвам инструкции и не се притеснявам да пробвам неща, дето досега не съм ги правил. Така що техника съм съсипал... Още като бях малък баща ми стигна до идвода, че трябва да пази от мен скъпите неща, щото мразя да работя с черни кутии, необмислено пристъпвам към парчосване (понякога необратимо) с цел задоволяване на любопитство... Наско всъщност май не знае, че аз когато му разглобявах и смазвах сегашната му вилка това ми бе първото отваряне на вилка през живота:rofl:. Ха сега да видим дали като знае това би ми поверил нещо по-скъпо да си експериментирам в гаража и да трупам опит на чужд гръб:roll2:. Иначе бих му помогнал с удоволствие, разбира се, щото ще ми е интересно:rofl:.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Пон Юни 21, 2004 2:52 pm

@did:

Ти внимавай да не те нарочат и тебе [b][size=167]Карачите[/size][/b] :rofl::rofl: за [i]"Интернет Про"[/i], че кво ли ще правиш тогава:?::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::nuts::nuts::nuts::nuts::laugh::laugh:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Пон Юни 21, 2004 3:46 pm

Бреййй, [i]Интернет ПРО[/i]. Това пък откъде ти дойде на акъла. Виж, гаражен човрък-ентусиаст по-може.

Ама ти да не си се притеснил нещо? Спокойно, bikerider, нЕма да ти правя конкуренция! Аз мога да заема свободната ниша и да си разделим работата "по равно": ти си поддържай меките амортисьорни вилки, аз ще се заема с твърдите:baby:.

Предлагам и следния ценоразпис:
Пълна профилактика на твърда вилка - 5лв! процедурата включва внимателно оглеждане, даване на акъл, почистване с парцал, пак внимателно оглеждане, пак даване на акъл, почистване с друг, по-мек парцал и броене на парите.

Насам народеееее!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Пон Юни 21, 2004 5:19 pm

[quote="did"]

Бреййй, [i]Интернет ПРО[/i]. Това пък откъде ти дойде на акъла. Виж, гаражен човрък-ентусиаст по-може.
[/quote]

Аааа не, цитирам xtr - виж темата Marzocchi vs. Manitou vs. RockShox, страница 8 :nuts:

[quote="did"]
Ама ти да не си се притеснил нещо? Спокойно, bikerider, нЕма да ти правя конкуренция! Аз мога да заема свободната ниша и да си разделим работата "по равно": ти си поддържай меките амортисьорни вилки, аз ще се заема с твърдите:baby:.

Предлагам и следния ценоразпис:
Пълна профилактика на твърда вилка - 5лв! процедурата включва внимателно оглеждане, даване на акъл, почистване с парцал, пак внимателно оглеждане, пак даване на акъл, почистване с друг, по-мек парцал и броене на парите.

Насам народеееее!
[/quote]


deal :deal::beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот M1010X » Пон Юни 21, 2004 6:27 pm

ти пък ако не се заядеш с някого (даже по два пъти в тема) да не караш cove :(!:
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Вто Юни 22, 2004 9:21 am

[quote="M1010X"]

ти пък ако не се заядеш с някого (даже по два пъти в тема) да не караш cove :(!:
[/quote]


ей много насериозно ги взимаш нещата бре...
успокой топката :hbang2:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Newone » Вто Юни 22, 2004 1:41 pm

[quote="naka76"]

Извинявам се че не си формулирах въпроса както трябва!Предполагам че каквато и вилка да взема за около 300 лева някой ще кажат че е хубава,някой ще кажат че за тези пари може и по-добро.Това което най-много ме интерисува е това дали ще се налага на всеки 1000-2000 км да я давам да и сменят маслото.Кои са наи- защитени от попадане на мрасотия,тъй като аз не съм от тези които много ги пазя.Иначе при спускане не ги тормозя много.
[/quote]

Наско, изчакай, наистина новите Suntour-и.Аз имам кратки впечатления от предишния топ-модел, който струваше около 330лв.Вилката си работеше съвсем прилично, имаше заключване на хода/100мм/ и т.н.
Доколкото съм запознат, нова вилка с тези екстри и за тези пари у нас не можеш да купиш.Следователно, ако цените не са драстично увеличени, новите модели ще предлагат съвсем разумно съотношение цена-качество.Освен това винаги можеш да преговаряш за по-добра цена, позовавайки се например на резултата си от маратона.;)
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Вто Юни 22, 2004 2:09 pm

[quote="Newone"]

[quote="naka76"]

Извинявам се че не си формулирах въпроса както трябва!Предполагам че каквато и вилка да взема за около 300 лева някой ще кажат че е хубава,някой ще кажат че за тези пари може и по-добро.Това което най-много ме интерисува е това дали ще се налага на всеки 1000-2000 км да я давам да и сменят маслото.Кои са наи- защитени от попадане на мрасотия,тъй като аз не съм от тези които много ги пазя.Иначе при спускане не ги тормозя много.
[/quote]

Наско, изчакай, наистина новите Suntour-и.Аз имам кратки впечатления от предишния топ-модел, който струваше около 330лв.Вилката си работеше съвсем прилично, имаше заключване на хода/100мм/ и т.н.
Доколкото съм запознат, нова вилка с тези екстри и за тези пари у нас не можеш да купиш.Следователно, ако цените не са драстично увеличени, новите модели ще предлагат съвсем разумно съотношение цена-качество.Освен това винаги можеш да преговаряш за по-добра цена, позовавайки се например на резултата си от маратона.;)
[/quote]


Още повече, че много от моделите 2004 са с регулируем ход 60-120мм, което си е доста широк диапазон :banana:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Newone » Вто Юни 22, 2004 2:18 pm

[quote="Admin"]

[quote="Newone"]

[quote="naka76"]

Извинявам се че не си формулирах въпроса както трябва!Предполагам че каквато и вилка да взема за около 300 лева някой ще кажат че е хубава,някой ще кажат че за тези пари може и по-добро.Това което най-много ме интерисува е това дали ще се налага на всеки 1000-2000 км да я давам да и сменят маслото.Кои са наи- защитени от попадане на мрасотия,тъй като аз не съм от тези които много ги пазя.Иначе при спускане не ги тормозя много.
[/quote]

Наско, изчакай, наистина новите Suntour-и.Аз имам кратки впечатления от предишния топ-модел, който струваше около 330лв.Вилката си работеше съвсем прилично, имаше заключване на хода/100мм/ и т.н.
Доколкото съм запознат, нова вилка с тези екстри и за тези пари у нас не можеш да купиш.Следователно, ако цените не са драстично увеличени, новите модели ще предлагат съвсем разумно съотношение цена-качество.Освен това винаги можеш да преговаряш за по-добра цена, позовавайки се например на резултата си от маратона.;)
[/quote]


Още повече, че много от моделите 2004 са с регулируем ход 60-120мм, което си е доста широк диапазон :banana:
[/quote]

Именно:D:^:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот veno » Вто Юни 22, 2004 6:40 pm

само, че новите модели може да дойдат след 3-6 месеца !
От 1 месец Веломания казват - чакаме ги до 10 дни !
Аз си поддържам колелото във www.velo09.com

Изображение
Аватар
veno
 
Мнения: 577
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Май 28, 2004 12:05 am
Местоположение: София

Мнениеот Newone » Сря Юни 23, 2004 11:16 am

[quote="veno"]

само, че новите модели може да дойдат след 3-6 месеца !
От 1 месец Веломания казват - чакаме ги до 10 дни !

[/quote]

Моята информация е, че ще е по-скоро/дай, Боже, да е вярна/
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Юни 23, 2004 11:31 am

[quote]Моята информация е, че ще е по-скоро/дай, Боже, да е вярна/[/quote]


Ти пък що си толкоз добре информиран за СъРъСънтур? Нещо ме съмняваш... да не си решил да сменяш Scareb-а? :D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Newone » Чет Юни 24, 2004 12:31 pm

[quote="TOYAGA"]

[quote]Моята информация е, че ще е по-скоро/дай, Боже, да е вярна/[/quote]


Ти пък що си толкоз добре информиран за СъРъСънтур? Нещо ме съмняваш... да не си решил да сменяш Scareb-а? :D:D:D
[/quote]

YESSSSSSS!/Човек дори и добре да живее, завъжда любима и тя иска да кара:V:/И на тебе честит Скареб!Ще споделиш впечатления, нали?
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 63 госта