ramka behemot

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

ramka behemot

Мнениеот 4ovekut » Нед Юни 13, 2004 6:46 pm

abe ima6e edin pi4 na vito6a deto kara behemot s boxxer. ta iskam da go pitam kuv 6ok e slojil otzade (kolko dulug i s kolko hod na butaloto) i kolko hod na ramkata vadi. ili ako nqkoi dryg e naqsno da mi kaje kuv 6ok da sloja ako otprede sum s junior t. vuprosut e 4e pri nai vdignati koroni 4elniqt ugul 6te e mnogo maluk i 6te moga da sloja po-dulug 6ok s koito 6te ima i pove4e hod puk i 4elniqt ugul 6te se opravi. ta pitam za duljina na 6ok-a i hoda na butaloto.
4ovekut
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 06, 2003 6:40 pm

Мнениеот rujiru » Нед Юни 13, 2004 6:52 pm

аз съм с behemoth и съм сложил отзад x-fusion О2 - Дължина 185мм
какъв ход има незнам ама оригиналния на behemoth-а е 165-ца
малко се налага да се резне рамката - точно под задния "триъгълник" за да не опира пак "задния триъгълник".

общо взето този го чакам да "пукне" и ще сложа някакъв с външна пружина и т.н :-)
rujiru
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 01, 2004 1:00 pm
Местоположение: Vietnam

Мнениеот thefatcat » Нед Юни 13, 2004 6:53 pm

[quote="4ovekut"]

abe ima6e edin pi4 na vito6a deto kara behemot s boxxer. ta iskam da go pitam kuv 6ok e slojil otzade (kolko dulug i s kolko hod na butaloto) i kolko hod na ramkata vadi. ili ako nqkoi dryg e naqsno da mi kaje kuv 6ok da sloja ako otprede sum s junior t. vuprosut e 4e pri nai vdignati koroni 4elniqt ugul 6te e mnogo maluk i 6te moga da sloja po-dulug 6ok s koito 6te ima i pove4e hod puk i 4elniqt ugul 6te se opravi. ta pitam za duljina na 6ok-a i hoda na butaloto.
[/quote]

До колкото знам този пич кара X-Fusion vector pro 200mm.
Само това мога да ти кажа, но защо реши да си зимаш точно БГмота, много е гаден, земи си събери още малко пари и си земи нещо хубаво.;)
Nothing is imposible. You are only limited by fear and even that you can overcome.
Аватар
thefatcat
 
Мнения: 1733
Рейтинг: 1729
Регистриран на: Съб Май 17, 2003 2:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Нед Юни 13, 2004 6:55 pm

[color=red][b] Преместена от МОД [/b][/color]

Тази тема е за тук по-скоро, затова си позволих да я преместя ("ВЕЛОМЕХАНИК
Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на байковете. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? [b]Съвместимо ли е това с онова?[/b] и др. такива")
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Нед Юни 13, 2004 6:58 pm

Имай предвид, че всеки шок, по-дълъг от 170мм ще доведе до отпадане на гаранцията на рамката автоматично ...

Според мен не е много здравословна идея да сложиш 200мм шок на рамка, проектирана да работи с мах 170мм шок ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот rujiru » Нед Юни 13, 2004 6:58 pm

[quote="thefatcat"]

[quote="4ovekut"]

abe ima6e edin pi4 na vito6a deto kara behemot s boxxer. ta iskam da go pitam kuv 6ok e slojil otzade (kolko dulug i s kolko hod na butaloto) i kolko hod na ramkata vadi. ili ako nqkoi dryg e naqsno da mi kaje kuv 6ok da sloja ako otprede sum s junior t. vuprosut e 4e pri nai vdignati koroni 4elniqt ugul 6te e mnogo maluk i 6te moga da sloja po-dulug 6ok s koito 6te ima i pove4e hod puk i 4elniqt ugul 6te se opravi. ta pitam za duljina na 6ok-a i hoda na butaloto.
[/quote]

До колкото знам този пич кара X-Fusion vector pro 200mm.
Само това мога да ти кажа, но защо реши да си зимаш точно БГмота, много е гаден, земи си събери още малко пари и си земи нещо хубаво.;)
[/quote]


ако "некой" е "успел" да навре на тази рамка 200мм, но да е потвърдено ще взема и аз да си бодна един 200мм ;)
rujiru
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 01, 2004 1:00 pm
Местоположение: Vietnam

Мнениеот rujiru » Нед Юни 13, 2004 7:00 pm

от самото начало нема гаранция ;)), веднага се махат лепенките, реже се рамката и се навира 185-ца и това е то : немаш вече гаранция-франция ;))

здраве да е ако се счупи ще вземем нова ПО-Хубава ;))
rujiru
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 01, 2004 1:00 pm
Местоположение: Vietnam

Мнениеот 4ovekut » Нед Юни 13, 2004 7:56 pm

mi ne znam 6te probvam s kolkoto moje poi-golqm puk ako ne stane. a m/y drygoto kvi pari sa ramkite na behemota vtora ruka.
4ovekut
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 06, 2003 6:40 pm

Мнениеот 4ovekut » Нед Юни 13, 2004 8:01 pm

a m\y drygoto ti kato q kara6 s 185 q kaji s kva vilka i kak ti e 4elniqt ugul. i pak m\y drygoto kolko e hoda na bytaloto na 6oka.
4ovekut
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 06, 2003 6:40 pm

Мнениеот rujiru » Нед Юни 13, 2004 9:20 pm

ми втора ръка трябва да е около 200-250 защото някаде из форума се говореше че нова е 350

х-м ;)) с ква вилка ;)) ами със Зооом ;)) мисля след месец два да взема супер Т

ъгъла не съм го гледал

ами и на шока незная колко му е хода, предполагам че е 40-50

но да ти кажа вдигането на рамката следствие на 185-цата е осезаемо т.е при вдигната седалка така че краката да са ти почти прави в долно положение на педала е леко трудничко да стъпиш нормално на земята ;))

нооо има екстри - по високо ти е средното и можеш да минаваш по големи дънери мързеливата без да праснеш сердния венец...

бе с две думи стаа

а за 200мм да се сложи означава че трябва да се резне повече тръбата на предния тригълник която тръба опира в задния триъгълник а ако я резнеш повече ще трябва да срежеш водача на бронята за средния дерейльор и ще се правят custom решения от сорта на външно закрепен водач а и рамката ще се вдигне доста.

с интерес бих разгледал такова изпълнение :)
rujiru
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 01, 2004 1:00 pm
Местоположение: Vietnam

Мнениеот 4ovekut » Нед Юни 13, 2004 9:47 pm

mi to kato turi6 junior t-to na max viso4ina i bi trabvalo da se opravi ugula i prosto da se vdigne cqloto kolelo, ama ne sum sigyren a az iskam po-dulug 6ok 6toto ne 6ta otpred s 17 hod a otzad s 12 naprimer. po tva koeto go pi6e vuv saita na velomaniq izliza 4e s 6ok s hod na butaloto 5sm. ramkata 6te ima hod 15sm. a toq na vito6a deto ti kazvam 4e e s boxxer mi kazaha 4e imal 15 hod. a to junior t-to ne e po-malko ot boxxera na viso4ina (ili suvsem malko) taka 4e mai trebe s nego da govorq. a ina4e moje da se pravqt opulnitelni zavarki (novi y6i za 6oka). a noviq behemot nqkoi znae li s kolko hod e itn. 6toto moje i nego da si vzema, ma koi znae kvi pari e ?
4ovekut
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 06, 2003 6:40 pm

Мнениеот Windstream » Нед Юни 13, 2004 10:20 pm

Тъй като рамката е с люлеещо рамо (а не нещо като FSR, FTW и тем подобните) на теория може да й се сложи аморстисьор с 200мм дължина, само че наистина трябва да се отреже тръбата за предния дерейльор. Ако искаш още да си го ползваш може би ще е по-добре да го смениш с такъв с долно теглене. А променената геомертия на окачването би създавала проблеми само при дропове на равно, ако си караш нормално даже би трябвало де го прави по-отзивчиво тъй като хоризонталнта компонента на силата от удара на задното колело в препятсвието също ще допринася за сгъването му... Ако смяташ да го караш така обаче би било добра идея от време на време разхлабваш лагерите и да ги завърташ малко, иначе съчмите все на едно и също място работят и по-бързо ще ги скапят.
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот bestbg » Пон Юни 14, 2004 5:14 am

ето какво пише в католога на драг за новия бехемот:
http://free.bol.bg/bgopel/windstream/13.jpg

а на щанда казаха 1200-1300 ама не обърнах внимание на предния аморт. задния беше DNM
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот Windstream » Пон Юни 14, 2004 6:41 am

@bestbg
Мерси че си ги снимал, само че аз не мога да видя нищо - фрий-сървърите ви са с почти отрязан международен трафик (едно че е скъп, друго че ако някой тукашен види какво сте накачили много лошо може да стане) :xx(:
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот Zozka » Пон Юни 14, 2004 10:27 am

[quote="4ovekut"]

abe ima6e edin pi4 na vito6a deto kara behemot s boxxer. ta iskam da go pitam kuv 6ok e slojil otzade (kolko dulug i s kolko hod na butaloto) i kolko hod na ramkata vadi. ili ako nqkoi dryg e naqsno da mi kaje kuv 6ok da sloja ako otprede sum s junior t. vuprosut e 4e pri nai vdignati koroni 4elniqt ugul 6te e mnogo maluk i 6te moga da sloja po-dulug 6ok s koito 6te ima i pove4e hod puk i 4elniqt ugul 6te se opravi. ta pitam za duljina na 6ok-a i hoda na butaloto.
[/quote]


1.) Кара го с 185 мм Vector i тъй като Боксера е висок геометрията не е чак толкова зле, НО рамката не работи - абе не взимай такава рамка - изчакай новия модел.
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот bestbg » Пон Юни 14, 2004 11:36 am

аз ти писах на мей-ла но незнам дали си го получил.. нещо тва yahoo се ебава с мен и неможа да прекачи файл 2MB а те са 2 архива по 2 МВ
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот 4ovekut » Пон Юни 14, 2004 4:20 pm

mi ako na men si pra6tal ne sum poly4il ni6to. ako iska6 mi prati na [email protected] i 6to ne si napravi6 mail v mail.bg tam se ata4va super lesno i burzo.
4ovekut
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 06, 2003 6:40 pm

Мнениеот screamBoy » Пон Юни 14, 2004 9:24 pm

съотношението на окачването е 3:1 и ако сложиш шок с 50мм ход получаваш 150мм ход на задницата
проблема с рязането на тръбата дето се окичва на нея дерейльора е че тояно на най-високото й е сложена пъпката дето спира бронята така че не може да се реже повече от 5-6-7-8мм или може ако се направи някак нова пъпка (нещо се приспособи)
като знам че мойто чудо с ниска вилка и малък шок средното му е на 30 и нещо см с по-големи не ми се мисли кво ше стане, няква камила сигурно :))
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот rujiru » Пон Юни 14, 2004 10:01 pm

[quote="screamBoy"]

съотношението на окачването е 3:1 и ако сложиш шок с 50мм ход получаваш 150мм ход на задницата
проблема с рязането на тръбата дето се окичва на нея дерейльора е че тояно на най-високото й е сложена пъпката дето спира бронята така че не може да се реже повече от 5-6-7-8мм или може ако се направи някак нова пъпка (нещо се приспособи)
като знам че мойто чудо с ниска вилка и малък шок средното му е на 30 и нещо см с по-големи не ми се мисли кво ше стане, няква камила сигурно :))
[/quote]


ааа не е ка'т камила мноого си е добре разбиаш'ли ;)
а иначе като се замисля може целата тръба да се резне и да се кара с един преден ;)
даже няма да пада като стане голям кеча, щот при мен често веригата сама си слиза на малкия венец ;)
rujiru
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 01, 2004 1:00 pm
Местоположение: Vietnam

Мнениеот MOD » Вто Юни 15, 2004 9:35 am

[quote="4ovekut"]

mi ako na men si pra6tal ne sum poly4il ni6to. ako iska6 mi prati na [email protected] i 6to ne si napravi6 mail v mail.bg tam se ata4va super lesno i burzo.
[/quote]


Вече имаме работещ скрипт за писане на кирилица, без да е необходимо наличието на кирилизация в операционната система.

При писането на пост в долния десен ъгъл на полето има лого на "KREDOR" и до него е иконката за смяна на клавиатурните подредби - достъпни са фонетична и БДС

Моля Ви, пишете на кирилица !
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 47 госта