Рамка - курбели -съвместимост

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Рамка - курбели -съвместимост

Мнениеот alkuni » Сря Окт 07, 2015 11:25 am

Могат ли да се монтират тези курбели на рамка Cross Traction 29".И ако отговорът е да - трябва ли да се купува нещо допълнително,виждам че пише че е с интегрирано средно.В смисъл поръчвам и направо монтирам или ще трябва още нещо
Курбели Shimano Alivio FC-M4060 2015
Зададох същия въпрос в сайта на Screambikes откъдето смятам да ги купя,ама не съм сигурен дали ще ми отговорят
alkuni
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 11:02 am
Местоположение: София

Re: Рамка - курбели -съвместимост

Мнениеот marsa » Сря Окт 07, 2015 11:53 am

Може да се монтират, съвместими са. Идват комплект с всичко необходимо за монтажа - самите курбели с интегрирана към тях ос, както и необходимото средно движение (лагери), което се продава и самостоятелно, но го плучаваш с курбелите.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Рамка - курбели -съвместимост

Мнениеот alkuni » Сря Окт 07, 2015 11:58 am

marsa написа:Може да се монтират, съвместими са. Идват комплект с всичко необходимо за монтажа - самите курбели с интегрирана към тях ос, както и необходимото средно движение (лагери), което се продава и самостоятелно, но го плучаваш с курбелите.


Благодаря ти Marsa.А ще ми трябва ли някакъв специален ключ за монтаж на средното
alkuni
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 11:02 am
Местоположение: София

Re: Рамка - курбели -съвместимост

Мнениеот marsa » Сря Окт 07, 2015 12:32 pm

Както за демонтаж на старото, така и за монтаж на новото средно са необходими специфични ключове, като двата са различни. Също така за демонтаж на старите курбели от самото средно движение ще ти трябва още един инструмент (екстрактор), така че за подмяната ти трябват общо три инструмента, които са специално велосипедни. Ако нямаш намерение да разглобяваш отново, по-добре посети сервиз. Ако ще сглбяваш сам, поинтересувай се подробно как точно се разглобяват и сглобяват частите. Едната резба на средното движение е обратна, екстрактора също е малко по-сложен инструмент от обикновен ключ.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Рамка - курбели -съвместимост

Мнениеот Alexi » Сря Окт 07, 2015 12:33 pm

а защо искаш да смениш твоите курбели с Аливио ,разлика няма да усетиш според мен
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Рамка - курбели -съвместимост

Мнениеот alkuni » Сря Окт 07, 2015 12:45 pm

За монтаж и демонтаж на старото средно имам и двата ключа.Не знам какъв е ключа за новото средно(не пише какво е).
Възнамерявам да купя ключ,защото почистването на средното е важно нещо и няма да се налага да ходя до сервиз всеки път като реша да свалям курбелите.

Старите курбели са за смяна,затова ги сменям и реших да не взимам същите а уж нещо по ново
alkuni
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 11:02 am
Местоположение: София

Re: Рамка - курбели -съвместимост

Мнениеот marsa » Сря Окт 07, 2015 12:55 pm

Ако имаш екстрактор за курбелите и ключ за касетъчното средно движение, значи имаш необходимото за демонтажа.

За новия стандарт, към който преминаваш ти трявба инструмент от този тип, като има различни варианти:
http://images.evanscycles.com/product_i ... r-tool.jpg
http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1729 ... YC-005.jpg

Търсиш "инструмент за hollowtech 2 средно движение".

Останалото са шестограми, които вероятно имаш, и евентуално някой стандартен ключ, или върток според инструментите, които си избереш.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Рамка - курбели -съвместимост

Мнениеот alkuni » Сря Окт 07, 2015 1:00 pm

marsa написа:Ако имаш екстрактор за курбелите и ключ за касетъчното средно движение, значи имаш необходимото за демонтажа.

За новия стандарт, към който преминаваш ти трявба инструмент от този тип, като има различни варианти:
http://images.evanscycles.com/product_i ... r-tool.jpg
http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1729 ... YC-005.jpg

Търсиш "инструмент за hollowtech 2 средно движение".

Останалото са шестограми, които вероятно имаш, и евентуално някой стандартен ключ, или върток според инструментите, които си избереш.


Супер.Това ме интересуваше.
Благодаря много за оказаната помощ :beer:
alkuni
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 11:02 am
Местоположение: София

Re: Рамка - курбели -съвместимост

Мнениеот Brave » Сря Окт 07, 2015 2:25 pm

На сайта има статия как се прави монтажа на Холоутек курбели. http://mtb-bg.com/index.php/special/repair/283-repair008

Вече си писал, че така или иначе сменяш курбели заради проблем на старите, не просто ъпгрейд, но така или иначе смятам, че ще усетиш определена разлика - Hollowtech II курбелите се усещат като много по-корави от тези на квадрат - и съвсем нормално - оста е по-дебела и много по-малко се суче. Поне за по-тежък човек - като мен, се усеща определено.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Re: Рамка - курбели -съвместимост

Мнениеот alkuni » Сря Окт 07, 2015 2:37 pm

Brave написа:На сайта има статия как се прави монтажа на Холоутек курбели. http://mtb-bg.com/index.php/special/repair/283-repair008

Вече си писал, че така или иначе сменяш курбели заради проблем на старите, не просто ъпгрейд, но така или иначе смятам, че ще усетиш определена разлика - Hollowtech II курбелите се усещат като много по-корави от тези на квадрат - и съвсем нормално - оста е по-дебела и много по-малко се суче. Поне за по-тежък човек - като мен, се усеща определено.


Да.Чел съм я тази статия.Просто не бях наясно какво средно идва с тия курбели.
Ами и аз се надявам да осетя разлика,и аз съм към 95кг.
alkuni
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 11:02 am
Местоположение: София


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта