спукана гума

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

спукана гума

Мнениеот bestbg » Чет Юни 10, 2004 7:03 pm

имате ли представа от какво може да ми се пука вътрешната гума на едно и също място (еднакъв вид дупка) няколко пъти. дупката е като цепка и посредата има отвор... външната и няма нищо. дупката се пада от вътрешната страна на вътрешната гума (от към каплата) ... не е от спица щото е двойна каплата и си има гуменото оплътнение... имате ли някаква представа? вече 4-ти път ми става така
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот thefatcat » Чет Юни 10, 2004 7:11 pm

[quote="bestbg"]

имате ли представа от какво може да ми се пука вътрешната гума на едно и също място (еднакъв вид дупка) няколко пъти. дупката е като цепка и посредата има отвор... външната и няма нищо. дупката се пада от вътрешната страна на вътрешната гума (от към каплата) ... не е от спица щото е двойна каплата и си има гуменото оплътнение... имате ли някаква представа? вече 4-ти път ми става така
[/quote]

Провери по-обстойно външната гума и бандажа. И си смени вътрешната с нова ( в нея може да има някое трънче ) :D
Nothing is imposible. You are only limited by fear and even that you can overcome.
Аватар
thefatcat
 
Мнения: 1733
Рейтинг: 1729
Регистриран на: Съб Май 17, 2003 2:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Black » Чет Юни 10, 2004 7:49 pm

провери по-добре за спица или бодилче на гумата
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот bestbg » Чет Юни 10, 2004 8:52 pm

значи вътрешната я смених ... предишната се спука 3 пъти по същия начин и сега съм с максис... не е от вътрешната... не е от външната пак максис (нова) а някъде между оплатнението и вътрешната... почистих го пак и ако пак се спука по същия начин много лошо... претъсих я супер добре и немаше никъде нищо....

двойна е и спиците изобщо не достигат до гумата.. . затова немога да си обясня дупката
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот Black » Чет Юни 10, 2004 9:09 pm

извьн земни ти поукьт гумата ми незнам от какво може да е смени ако можеш и вьншната и ватрешната гума
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот bestbg » Чет Юни 10, 2004 9:24 pm

нали това ти казвам... и на предишните гуми го правише същото.... смених ги с нови Мкасис (вътрепни и вънншни) и пак прави същата дупка САМО на задната
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот hlebarka » Чет Юни 10, 2004 9:35 pm

купи си ново колело
да не я блъскаш по бордюри нещо?
разхлабена спица,
абе знам ли, да не живее нещо вътре?
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот Admin » Чет Юни 10, 2004 10:31 pm

Мястото абсолютно същото ли е, или просто видът на дупката е един и същ? Ако е второто, звучи ми като прекълцване, макар че тогава дупките би трябвало да са по две. Ако е винаги на абсолютно същото място, трябва да инспектираш много внимателно - все някаква причина има и е там. :confused:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Harka » Чет Юни 10, 2004 10:35 pm

За вас не знам, но на мен ми намирисва на snakebite.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Чет Юни 10, 2004 10:45 pm

много вероятно и според мен Harka да е прав ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Smiley » Чет Юни 10, 2004 10:51 pm

[quote="bestbg"]

имате ли представа от какво може да ми се пука вътрешната гума на едно и също място (еднакъв вид дупка) няколко пъти. дупката е като цепка и посредата има отвор... външната и няма нищо. дупката се пада от вътрешната страна на вътрешната гума (от към каплата) ... не е от спица щото е двойна каплата и си има гуменото оплътнение... имате ли някаква представа? вече 4-ти път ми става така
[/quote]


проблемът трябва да е в каплата /1-во защото е все на едно и също място 2-ро защото дупката е същата. 3-то защото е откъм каплата :)/ Свали я. Махни гумите и вдигни уплътнението. Опипай с пръст мястото и провери. Провери дали някоя спица не ти е подала и при натиска от теглото и т.н да опира. Ако караш гумата мека е възможно от натиска тя да се опира до по остри участъци на каплата и затова да се претрива. За колко време "успяваш" да пукнеш една гума? При какви събития става обикновено?
"The Best ideas are always the simplest"
Smiley
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 10, 2004 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Пет Юни 11, 2004 5:11 am

карам я на 4 бар-а... спица неможе да се подаде... на старата вътрешна само видът дупка беше ендакъв но всеки път от страната към каплата... опипах и каплата и нищо не намерих... не е и "змийска" защото е една и е точно от към оплатнението... нямам неикаква представа
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот Smiley » Пет Юни 11, 2004 8:09 am

[quote="bestbg"]

карам я на 4 бар-а... спица неможе да се подаде... на старата вътрешна само видът дупка беше ендакъв но всеки път от страната към каплата... опипах и каплата и нищо не намерих... не е и "змийска" защото е една и е точно от към оплатнението... нямам неикаква представа
[/quote]


:?: ... Мога само да ти предложа да изолираш още по-добре мястото.
Ако имаш възможност пусни няколко снимки /дупка, капла и т.н/, за да поразсъждаваме и със снимков матерял. След като си си лепил гумата отново ли се е пукала/скъсвала/прищипвала и т.н на същото място /т.е. върху лепенката/? Близо ли е до винтила?
"The Best ideas are always the simplest"
Smiley
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 10, 2004 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот тучо чучо » Пет Юни 11, 2004 8:50 am

[quote="bestbg"]

карам я на 4 бар-а... спица неможе да се подаде... на старата вътрешна само видът дупка беше ендакъв но всеки път от страната към каплата... опипах и каплата и нищо не намерих... не е и "змийска" защото е една и е точно от към оплатнението... нямам неикаква представа
[/quote]

Поради това, че я караш на 4 бара, има вероятност гумата да прави малко балонче в отвора за спицата и при някакво по-голямо усилие да се пука. Това зависи и от гумата, и от бандажната лента. Ако бандажната лента не е добра, можеш да навиеш няколко слоя тиксо или изолирбанд.
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пет Юни 11, 2004 9:26 am

още нещо, вътрешната гума подходяща ли е за балона на външната? да не би да и е прекалено това налягане. нищо чудно да става както тучо чучо казва.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bestbg » Пет Юни 11, 2004 9:47 am

мога да дам снимко но сега съм я залепил... иначе вътрешната е за 2.35 каквато е външната... ще сложа още едно оплътнение ако се спука пак.. дупката не е върху лепентата а на друго разли1чно място , но сега като се замисля тучо чучо май е прав... а ако е така като сложа втори бандаж ще стане по-добре , нали?
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот did » Пет Юни 11, 2004 10:20 am

[quote="bestbg"]

мога да дам снимко но сега съм я залепил... иначе вътрешната е за 2.35 каквато е външната... ще сложа още едно оплътнение ако се спука пак.. дупката не е върху лепентата а на друго разли1чно място , но сега като се замисля тучо чучо май е прав... а ако е така като сложа втори бандаж ще стане по-добре , нали?
[/quote]


Слушай чучо тучо и няма да сбъркаш! Освен това не прекалявай с напомпването чак толкова, придържай се в диапазона около 3.5 атмосфери, щото 4 е около горната допустима граница и ако нещо не е много верен манометъра лесно може да я превишиш. От това, което си написал, явно става дума за двойностенна капла без капси, т.е. нещо като Remerx grand rock или стандартните, дето ги слагат по спринтовете и кросовете. При тях бандажната лента ТРЯБВА да е ДОСТА по-плътна, защото наистина под нея зеят едни ГОЛЕМИ дупки с диаметър 7-8мм, в които не балонче, ами балонище може да се раздуе. За това по-добре не подхождай с тиксо и други направи-си-сам изпълнения, а си вземи наистина здрава бандажна лента, която издържа на продължително натоварване без да се раздуе.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот PtD » Пет Юни 11, 2004 3:45 pm

И аз подкрепям [b]тучо чучо[/b], един приятел 3 пъти спука гума за 2 дни на чисто нова ZX5-ца, накрая отиде във Веломания, където му увиха каплата с тиксо на няколко слоя и оттогава не е имал проблем!

Edit: А, да, и спукването беше точно така, откъм вътрешната страна, само 1 дупка.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bestbg » Пет Юни 11, 2004 4:22 pm

Ремеркс Гранд рок е :) ами ще сложа едно оплътнение за високо напрежение което е верно здраво и трябва да стане ... мерси
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта