Norco Aurum vs Ram Synergy

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Norco Aurum vs Ram Synergy

Мнениеот bikerstz » Сря Май 27, 2015 9:48 pm

Здравейте колеги,
Понеже ми предстои да си купувам DH колело и реших да попитам кое по-добре да си взема? Norco Aurum или Ram Synergy знам , че колелата се различават много. Едното е българско ,а другото не ,но се колебая кое да взема.

Norco Aurum
Frame Material Aluminum
Rear Shock FOX Van R Coil Spring with Rebound Adjust
Fork RockShox Domain R Dual Crown, 20mm Axle
Handlebar Norco Butted 6061 800mm x 25mm Rise DH
Brakes SRAM Guide R4 Piston Hydraulic Disc with 200mm Rotors
Brake Levers SRAM Guide R
Shifters SRAM X5 10-Speed Trigger
Rear Derailleur SRAM X7 Type 2 10-Speed
Cranks Truvativ Ruktion 1.0, 165mm
Bottom Bracket Truvativ Howitzer 83mm
Pedals Alloy Low Profile Flat MTB with Steel Pins
Chain SRAM PC-1031 10-Speed
Cassette SRAM PG-1030, 11-28 Tooth
Rims Sun Inferno 29 Rim 26" Black, with Eyelet
Hubs Formula Alloy Sealed Bearing Front // Formula DH Cassette Disc Sealed Bearing Rear


Ram Synergy
Вилка ROCK SHOX BOXXER
Шок ROCK SHOX KAGE
Курбел RACE FACE CHESTER 36T
Касета SRAM PG-950 11-28
Верига SRAM PC-951
Главини FORMULA DISC 20/150
Шини DT SWISS 533d
Спирачки SRAM GUIDE R
Команди SRAM X5
Заден дерайльор SRAM X7
Лапа RACE FACE CHESTER
Кормило RACE FACE CHESTER

Ето ги и сайтовете:
http://www.vitalmtb.com/product/guide/B ... duct-specs Norco Aurum
http://bikelab.bg/velosiped-2015-ram-synergy-3 Ram Synergy

Ще ви бъда много благодарен ,ако някой има малко време да ми помогне :).
Поздрави :wavey:
bikerstz
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 07, 2015 6:36 pm

Re: Norco Aurum vs Ram Synergy

Мнениеот marto_bikeara » Сря Май 27, 2015 10:27 pm

Аз лично бих взел рама,заради по-високия клас части.Относно рамките и двете са със сходни характеристики.Не намерих колко тежи рамката на norco-то,но предполагам,че тази на рама е по-лека.Забелязах,че задната главина на norco-то е на стандарт 12х157,което от една страна може да е плюс,а от друга минус,защото при евентуална смяна на задната главина,вереоятно ще бъде по-трудно да се намери такава.Относно коя рамка е по-добра и по-работеща не мога да кажа,защото не съм имал допир до нито една от двете рамки.
Успех!
marto_bikeara
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Ное 28, 2013 5:59 pm

Re: Norco Aurum vs Ram Synergy

Мнениеот bikerstz » Сря Май 27, 2015 11:00 pm

marto_bikeara написа:Аз лично бих взел рама,заради по-високия клас части.Относно рамките и двете са със сходни характеристики.Не намерих колко тежи рамката на norco-то,но предполагам,че тази на рама е по-лека.Забелязах,че задната главина на norco-то е на стандарт 12х157,което от една страна може да е плюс,а от друга минус,защото при евентуална смяна на задната главина,вереоятно ще бъде по-трудно да се намери такава.Относно коя рамка е по-добра и по-работеща не мога да кажа,защото не съм имал допир до нито една от двете рамки.
Успех!

Благодаря все пак :thanks:
bikerstz
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 07, 2015 6:36 pm

Re: Norco Aurum vs Ram Synergy

Мнениеот hitar_potar » Чет Май 28, 2015 7:39 am

Норкото е от години на пазара, лоши мнения за него май не се срещат. АРТ-окачване, разновидност на FSR-а, неблокиращо, вградена в рамката скоба за седалка, не е от най-леките, но далеч не е и от най-тежките. Откъм геометрия и двете рамки са модерна работа. Рама е по-евтин като нов мисля, но пък може да се намери ползвано Норко на чудна цена в прекрасно състояние. Май на лични предпочитания ще е избора ти - кое повече ти харесва на външен вид. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Norco Aurum vs Ram Synergy

Мнениеот Capoeira » Съб Май 30, 2015 5:10 pm

Нищо общо като рамки в двете....
Едната рамка в която са вложени наистина пари и време разбиране и години знание. Аурума е единствената рамка на пазара в която всеки размер е съвсем различна рамка. Там освен кобилицата различни по размер са чейнстея, предния триъгълник и сийтстея, наистина е правена за различни размери хора, не просто предния триъгълник. Освен това теглото е наистина малко, не знам точно колко но е съизмеримо с Глори-тата от 2010+ ,а те са доста леки рамки.
Другото е наистина похвален опит да се направи, рамка която да не служи за нарицателно на танк. Наситина е лекичка и изглежда доста пипната, но нека да не се залъглваме, за тези неща си трява опит и пари в разработката, не просто да си подбереш от поредния китайски производител, отделни части и детайли и да се надяваш на най-доброто. Оценявам ужасно много че се доближава до наистина заслужаващите си рамки.
Единствената причина да избереш Рам-а е, ако е наистина занчително по-ефтин или частите са класове по-добри, или гаранцията която се обслужва директно в БГ. Това домеина не е вилка за хора, това е за орки, с тегло като на 888-ци от преди десетилетие ако не си особено здравичък със сигурност ще ти е като гюле предницата. Моя съвет е провери дали не можеш да полатиш за Боксер при Норко-то и си вземи нещо на което ще се кефиш от началото, до край.


П.С. официалния вносител на НОРКО за нашата част от света е в Атина, така че не е много, много далече.
Bikes Intelligence Life
Proud of Boxxer
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Re: Norco Aurum vs Ram Synergy

Мнениеот bikerstz » Съб Май 30, 2015 8:30 pm

Capoeira написа:Нищо общо като рамки в двете....
Едната рамка в която са вложени наистина пари и време разбиране и години знание. Аурума е единствената рамка на пазара в която всеки размер е съвсем различна рамка. Там освен кобилицата различни по размер са чейнстея, предния триъгълник и сийтстея, наистина е правена за различни размери хора, не просто предния триъгълник. Освен това теглото е наистина малко, не знам точно колко но е съизмеримо с Глори-тата от 2010+ ,а те са доста леки рамки.
Другото е наистина похвален опит да се направи, рамка която да не служи за нарицателно на танк. Наситина е лекичка и изглежда доста пипната, но нека да не се залъглваме, за тези неща си трява опит и пари в разработката, не просто да си подбереш от поредния китайски производител, отделни части и детайли и да се надяваш на най-доброто. Оценявам ужасно много че се доближава до наистина заслужаващите си рамки.
Единствената причина да избереш Рам-а е, ако е наистина занчително по-ефтин или частите са класове по-добри, или гаранцията която се обслужва директно в БГ. Това домеина не е вилка за хора, това е за орки, с тегло като на 888-ци от преди десетилетие ако не си особено здравичък със сигурност ще ти е като гюле предницата. Моя съвет е провери дали не можеш да полатиш за Боксер при Норко-то и си вземи нещо на което ще се кефиш от началото, до край.


П.С. официалния вносител на НОРКО за нашата част от света е в Атина, така че не е много, много далече.


Ще може ли линк на НОРКО?
bikerstz
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 07, 2015 6:36 pm

Re: Norco Aurum vs Ram Synergy

Мнениеот peter1509 » Нед Май 31, 2015 10:23 am

НОРКОТО е на светлинни години от Рам байкс
1.Ще ти останат доста пари с който можеш да си подобриш колелото
2.Рамката работи много по-добре
3.Не бих заложил на българска рамка която все още не се е доказала пред обикновенните(тези който не карат за рам)!
+1за Норко аурум :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
peter1509
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1038
Регистриран на: Пет Яну 31, 2014 6:15 pm

Re: Norco Aurum vs Ram Synergy

Мнениеот 9teen8t9 » Пет Юни 05, 2015 12:32 pm

Аватар
9teen8t9
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1158
Регистриран на: Чет Май 29, 2014 10:20 pm

Re: Norco Aurum vs Ram Synergy

Мнениеот Night_Falcon » Пон Юни 29, 2015 2:49 pm

Oт много време не съм писал в този форум, но точно по тази тема имам какво да кажа.

Карам Aurum от една година, рамката е на километри пред всякакви рамове. Окачването няма какво да го коментирам, това което най-много я отличава както каза Capoeira е че всеки размер рамка е напълно различна, а не е само въпрос на различен преден триъгълник. Това означава че какъвто и размер да си вземеш, ще имаш колело измислено за да е балансирано като геометрия и разпределение на тежестта, нещо което прави колелото изключително стабилно и предвидимо.

Ако имаш по-конкретни въпроси към рамката мога да ти разправям много, но за мен ще е огромна грешка да си вземеш рам ако имаш възможност за Аурум. Части се сменят по-лесно от рамка

П.С. не че естетиката трябва да е кой-знае какъв фактор, но все пак...
Изображение
Аватар
Night_Falcon
 
Мнения: 1227
Рейтинг: 1376
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 12:21 pm


Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта