Велосервиз - София

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Велосервиз - София

Мнениеот TSControl » Вто Май 26, 2015 5:20 pm

Здравейте,
Преди няколко дни си взех велосипед 2ра употреба MTB начален клас. И ще трябва да си намеря велосервиз в София (Намирам се във Фондови Жилища). По възможност да е евтин и да си разбират от работата.
За сега Велосервиз ми трябва за следните дейности:
1 Фиксиране на заден дерайльор - Леко го закачих и издава неприятен звук на триене (Все едно е между две скорости, без да може да се прехвърли на следващата), Като гледам е удрян и преди доста по стабилно, пробвах се да фиксирам скоростите, но не успявам да изчистя напълно звука.
2 Фиксиране на задни дискови спирачки - След сваляне на задната гума, започна да издава триене. Няколко пъти се пробвах да поставя дисковата точно между плочите, но в последствие се връща в начално положение.
3 Цялостно смазване и преглед за да знам в какво състояние е велосипеда. (износени части, и такива които ще се износят скоро)


//Най-вероятно на 1во време до 1-2 месеца ще подменям заден дерайльор с SRAM, Външни и вътрешни гуми.
Колебая се от 3х8 скорости дали да не премина към 1х8 и дали е възможно директно преминаване (само премахване на ненужните венци) или се изисква нещо друго. В случая да се остави големия венец.
TSControl
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 19, 2015 11:51 am

Re: Велосервиз - София

Мнениеот Никола ЗЗЗ » Вто Май 26, 2015 6:30 pm

Здравей, знам къде има!
Потърси на женския пазар около 13 училище.
Там има един, който оправя всичко.
:8D:
Никола ЗЗЗ
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 25, 2015 9:48 am

Re: Велосервиз - София

Мнениеот sobranie » Вто Май 26, 2015 10:33 pm

И аз търся около 5-ти район и центъра
sobranie
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 8:47 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 21 госта