RAM AC - за какъв стил

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

RAM AC - за какъв стил

Мнениеот bestbg » Сря Юни 09, 2004 8:37 pm

за какъв стил каране е? също така и behemoth... но мисля че той е за FR
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот Harka » Сря Юни 09, 2004 8:51 pm

[quote="bestbg"]

за какъв стил каране е? също така и behemoth... но мисля че той е за FR
[/quote]

RAM AC си е за Fr по принцип, макар че зависи ти какво разбираш под Freeride.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kww » Чет Юни 10, 2004 2:01 pm

ramkata stawa i za dh stiga da ne q zori6 mnogo poprincip zdrawinata i zawisi i ot towa kolko teli6 ako si po leki4ak nqma da ima6 problemi i s praweneto na 2-3metra dropowe razbira se ne na rawno a na popiwka /poznawam hora s takawa ramka koqto e tretirana po tozi na4in w prodaljenie na dalgo wreme i ne e mradnala/ w kraina smetka wsi4ko se 4upi oba4e ako si do 60 kg s taq ramka 6e se poozori6 da q s4upi6
I LIVE FOR THIS SHIT!
Аватар
kww
 
Мнения: 401
Рейтинг: 1687
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 7:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Чет Юни 10, 2004 2:12 pm

Та в контекста на горната дискусия - що е то Freeride и що е то Downhill и откъде излезе, че Downhill рамките трябва да са по-здрави? Аз съм останал с (изглежда грешното) впечатление, че Freeride е superset на Downhill.:confused:
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот M1010X » Чет Юни 10, 2004 2:45 pm

никой не е казал, че рамките за dh трябва да са по-здрави от тези за fr. рам ац не е за типичен фрийрайд (или поне такъв, какъвто аз бих карал, ако имам рамка за fr), защото при него има дропове от доста високо, като немалка част от тях са с незначителна попивка, почти drop to flat. което ac, било рам или giant, не би издържало. според мен, ако ще си взимаш рамка за fr и dh, насочи се към нещо по-сериозно. бехемота го остави, много е тежък. иначе е добре, че е къс, повратлив е. обаче знам един пич, дето се треснал с бехемот някъде (май в дърво, не си спомням) и понеже е с drop-off triple (двукоронна вилка) е разбил рамката отпред. много чудно, наистина, но чашките са му ок, стерженът е ок (това не толкова странно), а челото на рамката отгоре вече е елипсовидно. колкото и масивен да ми изглежда отпред, очевидно не е.

ако ще даваш пари за ац, по-добре рамката на dragomir saint или sprint fx. пак е към 800 пари (или 900, ще те излъжа), но ми се струва доста по-здрава.

[color=beige]@(представителите на БАС): не се хващайте веднага за думите ми, казвам си мнението. ако можете да ме оборите, давайте :) иначе ще е просто чесане на езици.[/color]
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот bestbg » Чет Юни 10, 2004 2:50 pm

70-75kg съм :)
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот AgentOrange » Чет Юни 10, 2004 5:10 pm

В смисълът, в който е използвано при кръщаването на тазгодишния заместител на AC (RAM FR), понятието "фрийрайд" означава, че колелото не налага ограничения за това къде се кара. Т.е. с RAM FR може да се кара както нагоре, така и надолу. Не толкова лесно и приятно, колкото със тясно специализирано колело, но все пак може. Рамката няма да издържи същия тормоз, колкото истинска DH машина (и определено няма да има гаранция, ако се използва като такава за дропове, скокове, и яко блъскане по камънаците :)), и няма да има лекотата и пъргавината на някой XC твърдак, но определено е добър вариант за човек, който не може да си позволи две различни колела, а иска да кара навсякъде.

Оня тип каране, дето го има по филмите, влиза в категорията Extreme FR, която си е съвсем друго нещо...
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта