Проблем със спирачка авид елексир 3

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Проблем със спирачка авид елексир 3

Мнениеот начо » Чет Мар 05, 2015 6:24 pm

Здравейте колеги преди два дни протече задната спирачка на колелото от долната страна на буталата спирачките са на две години и са закупени заедно с колелото чисто нови задната течащата е с втори комплект накладки и нищо друго не е пипано по нея. Чудя се какво да я правя подлежи ли на ремонт има ли резервни части за тях само спирачни апарати елексир 3 има ли как се пълни и обевъздушава ? Във велинград няма никакви майстори и ще трябва да си я правя сам удачен ли е ремонта или трябва да купувам нова същия клас спирачка идва скъпичка и не ми се дават пари давайте съвети че иде сезона а колелото е счупено и как не можа да изкара 2 години
начо
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Съб Ное 02, 2013 9:25 am

Re: Проблем със спирачка авид елексир 3

Мнениеот kobso1245 » Чет Мар 05, 2015 6:36 pm

Те тия точно ги "хвалят" с това, че текат яко(моите още се държат, ама са на година и нещо).
По въпросите-можеш да погледнеш в ибей, на пръв поглед има комплекти за сервизация, предполагам и калипери ще има.
В тубата има клипове как точно се обезвъздушава, както и какъв комплект ти трябва за това.
Вариант е да прегледаш темата за велосервизите(използвай търсачката), да си набележиш няколко и да видиш дали ще могат да ти я направят. Доколкото знам има такива, които работят с куриери, та само им я пращаш и те се оправят, особено щом не разбираш, а и е доста вероятно така да ти излезне по-тънко, а и ще е сигурно, че ще е направена като хората.
Самата спирачка е 70-на лева, та 2 години си е общо взето добър експлоатационен период, поне за мен.
След като направиш горните действия, теглиш чертата и виждаш колко ще ти излезне. Примерно шимано 395 е към 60-на лв, готова за ползване, ако случайно решиш да взимаш директно нова...
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Проблем със спирачка авид елексир 3

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Чет Мар 05, 2015 9:10 pm

kobso1245 написа: Примерно шимано 395 е към 60-на лв, готова за ползване, ако случайно решиш да взимаш директно нова...


55 лева нова че и спира по добре. За такава спирачка от този ценови клас не виждам дори смисъл от ремонти...
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Проблем със спирачка авид елексир 3

Мнениеот kobso1245 » Чет Мар 05, 2015 9:25 pm

ЧестоНеадвкватен написа:
kobso1245 написа: Примерно шимано 395 е към 60-на лв, готова за ползване, ако случайно решиш да взимаш директно нова...


55 лева нова че и спира по добре. За такава спирачка от този ценови клас не виждам дори смисъл от ремонти...

Абе и 3-ката не спира никак лошо(карах за малко 446-ца и за мен спираше по-зле), ама наистина няма смисъл от ремонти и според мен..
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта