za kaskata i shofjorite

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

za kaskata i shofjorite

Мнениеот Marya » Сря Юни 09, 2004 10:19 am

mi i a ne znam kakvo tochno razbiram pod "grada"... Znam kakvi sa shofjorite v Sf i osobenno tezi na avtobusite i marshrutkite deto vechno zakysnjavat i vechno byrzat kato ludi.. i imenno zaradi tova mi se iska da karam na njakakvi spokoini mesta. Pone v nachaloto. Borisovata gradina naprimer... Samo che ne znam kyde drugade mozhe da se kara spokoino. Zhiveja v studentski grad po princip.. Rabotja syvsem blizo do Popa.
Marya
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юни 09, 2004 9:34 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Stuny » Сря Юни 09, 2004 10:25 am

от студ.град до попа можеш да стигнеш само с едно пресичане на булевард, останалото е малки улички и паркове , така че спокойно можеш да си ходиш с колело на работа , все пак не е лошо да си вземеш каска
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот ЛегуМанъ » Сря Юни 09, 2004 4:15 pm

Южен, Западен парк...
Витошъ парк :D
Chilli DH TEAM
ЛегуМанъ
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 10, 2004 3:41 pm
Местоположение: Fiji

Мнениеот freestyler911 » Чет Юни 10, 2004 5:02 pm

Наистина не те саветвам да се буташ с колите по шосето заштото първо е много опасно а второ-тъпо;).Заштото като ги гледам някои наредил се тои вече на кръстовиштето с колите и чака светофар(големия баровец).Даже по някога и предимството си търсят.Един път с татко бяхме с колата и минаваме едно кръстовиште и един от дясто с някакаво шчупено колело(със наи нов модел споилер за аеро динамичност тип- штайга отзад:8D::P) се засилил вече ама то штот му е по надолниште и вече татко е посредата на кръстови6тето и почти сме минали и тоз в последния момент се сешта да спре обаче спирачките му са толкова добри че едва не се заби в нас и вече чак и псува че му припречихме пътя:(!:!?За това че според мен е глупаво да се редиш с колите на пътя (те моторите не ги зачитат пък кво остава за колелата);)
freestyler911
 
Мнения: 239
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Май 31, 2004 11:15 am

Мнениеот velco » Чет Юни 10, 2004 5:37 pm

[quote="freestyler911"]
Даже по някога и предимството си търсят.
[/quote]

Е? Абе, ей така някой да не ми спази предимството ще му навра шибаната глава във задника :(!:
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот rujiru » Чет Юни 10, 2004 6:10 pm

[quote="velco"]

[quote="freestyler911"]
Даже по някога и предимството си търсят.
[/quote]

Е? Абе, ей така някой да не ми спази предимството ще му навра шибаната глава във задника :(!:
[/quote]


Добре казано !
Бой и секс на место !
rujiru
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 01, 2004 1:00 pm
Местоположение: Vietnam

Мнениеот Marya » Пет Юни 11, 2004 10:06 am

Ama razbira se! Shte ima boi i seks ako ozhiveesh obache....
Az sym goljama paranoichka btw v tova otnoshenie.. Napravo me e strah ot ulichnoto dvizhenie otkakto trup na student potynal v lokva kryv sedja v studentski grad na pytja pred fantastiko dva chasa i polovina i marshrutkata v kojato bjah na vryshtane ot rabota neobezpokojavano si mina pokrai nego na metyr. Poznaite ot koja strana na prozorcite bjah.... Baba mi syshto pochina v rezultat na katastrofa makar i godina sled tova...
Pyk i naj-malkoto ne e prijatno da se dishat otrovite ot auspusite na kolite... Slava bogu ima hubavi marshruti ot st.gr. do popa prez gorichki.
Marya
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юни 09, 2004 9:34 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Пет Юни 11, 2004 11:10 am

[quote="Marya"]
Ama razbira se! Shte ima boi i seks ako ozhiveesh obache....
[...]
Pyk i naj-malkoto ne e prijatno da se dishat otrovite ot auspusite na kolite... Slava bogu ima hubavi marshruti ot st.gr. do popa prez gorichki.
[/quote]

Разбира се, разбира се ... Няма нужда да се проявява излишна наглост при преминаване през кръстовище. При тръгване на светофар обаче малииииии ...

[i]наредил се тои вече на кръстовиштето с колите и чака светофар(големия баровец)[/i]

Ще се наредя на кръстови[color=red]Щ[/color]ето, разбира се, и без туй дръпвам на 20м преди да тръгнат колите ... И не виждам защо това трябва да е проява на "баровщина". По-скоро тъпото копеле, седнало в раздрънканото си голфче, с тъмните стъкла, надул я чага, я Мишо Шамара, дето вони на спирт от 3км, е този, който се мисли за голям баровец и има належаща нужда от уроци по ЗДП, ППЗДП, добри маниери и най-вече от як тупаник ...
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот M1010X » Пет Юни 11, 2004 11:19 am

хаха!
евала велко...

да не говорим, че на места е просто невъзможно да минеш, ако не си се наредил между колите. примерно, на орлов мост, посока към театър зад канала. светофарът пуска тия за надясно първо и чак след половин минута тия за направо. е, как да мина? ако съм на тротоара отдясно, не мога да мина заради потока коли, завиващи надясно, ако съм на тротоара отляво, заради тия наляво :) макар че вторите не са толкова много. истината между най-дясна и средна лента, достатъчно далеч, за да не те закачат автобусите, и тва е. като пуснат тия за направо, аз съм пресякъл още преди тях така или иначе, така че...

@freestyler911: тъпо, man...
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Damian_ » Пет Юни 11, 2004 9:40 pm

Ама вие въобще не ме разбрахте.Искам да кажа че е по добре да не караш по шосето и да се ядосваш с някякви от рода на -"тъпото копеле, седнало в раздрънканото си голфче, с тъмните стъкла..."защото това е от рода на това да се караш с простак заштото хората може да не забележат разликата пък такива копелета въобште не им пука за другите и мисля че е по добре да си караш по другите места отколкото да показваш на ниакакви копеленца колко ти е самочувствието заштото е много голяма веройатноста някои ден и ти да лежиш на земята към 2 часа в локва кръв итогава кво:?: [color=red][/color][b][/b][size=134][/size]-ЯЗЪК ЗА САМОЧУВСТВИЕТО ;)
Който го е страх от мечките ... ми не ходи в гората ;)

Аватар
Damian_
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 8:12 pm
Местоположение: Ямбоу

Мнениеот Damian_ » Пет Юни 11, 2004 9:43 pm

първия пост на Freestyler911 е от Damian штот не си бях сменил името и писах с това на брат ми ;)
Който го е страх от мечките ... ми не ходи в гората ;)

Аватар
Damian_
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 8:12 pm
Местоположение: Ямбоу

Мнениеот bestbg » Пет Юни 11, 2004 10:10 pm

из софия като връткам (рядко) карам без каска но като почна по планината си я слагам
винаги си търся предимстовто и следя закона и го спазвам и понего някви киселяци с голфове ми се правят на големите дупета и за тва избегвам да карам в СФ ама да ида до БАС и Веломания трябва да мина половин СФ
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот hlebarka » Пет Юни 11, 2004 10:49 pm

[quote="Marya"]

Ama razbira se! Shte ima boi i seks ako ozhiveesh obache....


[/quote]


хкхм хм , нека се срещнем

offtopic:
абе трябва да се кара между колите, по-бързо е
ама колко пъти ми се разминава на късмет и кви простотии стават
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот M1010X » Пет Юни 11, 2004 10:59 pm

цуцо веднъж ми обясняваше, че карал на заден баланс между колите в едно задръстване, и вика: ако бях на две колела, нямаше да мога да мина на места. хехе... атракция, мдааа :D
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот React » Съб Юни 12, 2004 9:49 am

На мен повечето от времето за каране ми е в София(като няма свободно време си използвам колелото за транспорт), но определено да карам сред колите не е най-безопасната идея според мен. Действително на много места имаме предимство, а и като знам какви баламурници карат голяма част от колите и че са на шамар живот много се дразня, но действителността е, че сме слабите на пътя и трябва да се приспособяваме. Защото ония зад волана може да е с 10-20 кила по лек и да не ти е проблем да го "утепаш", обаче ти си му МНОГО по-лесен докато сте на пътя и като нищо си печелиш безплатен билет за Пирогав. Знам, че е доста по бавно, но аз карам по троатларите(не знам как се пише) където има такива и съответно улицата до тях е скоростно трасе :B):
Не мърмори за снега на покрива на съседа, когато собствения ти праг не е почистен!
React
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 20, 2003 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Съб Юни 12, 2004 9:58 am

@М1010Х
Ами да, нали на manual ти е по-високо кормилото, та не се закача по огледалата :P Обаче пък най-гот е като е яко задръстване hop-to-bashguard и после на pedal-kick по колите отгоре :P:P:P

@React
Ами защо не комбинация? Караш си по улицата, като се юрнат убийците или като наближиш червен светофар на Т-образно кръстовище - скок! на тротоара, после като се разкарат - скок! на улицата. Хем полезно, хем приятно, хем ефектно :D
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот React » Съб Юни 12, 2004 11:13 am

@PtD
Всъщност нещо подобно се получава(зависи от ситуацията все пак). Идеята ми беше, че държа на безопасността до колкото това може да зависи от мен, а сред такъв процент пияни и нови шофьори на пътя, тя не е висока
Не мърмори за снега на покрива на съседа, когато собствения ти праг не е почистен!
React
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 20, 2003 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Съб Юни 12, 2004 3:43 pm

[quote="React"]

@PtD
Всъщност нещо подобно се получава(зависи от ситуацията все пак). Идеята ми беше, че държа на безопасността до колкото това може да зависи от мен, а сред такъв процент пияни и нови шофьори на пътя, тя не е висока
[/quote]


Признавам, че не е, обаче това не е само вина на шофьорите, а повече на общините, защото те са длъжни да се грижат за всички участници във движението на тяхната територия, както пешеходци и шофьори, така и велосипедисти. Но има да почакаме за отделни ленти за велосипедисти :}):

А пък каквито шофьорите, такива и пешеходците - зад хотел "Хилтън" има паркче, в което има една широооока пешеходна алея и една тясна велосипедна. А познай къде ходят пешеходците? Разбира се - във велосипедната... А пешеходната си стои празна :}):

Изобщо цялата работа е една... ама нищо, европейците ша ни опраат...
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот React » Съб Юни 12, 2004 6:16 pm

това в паркчето и аз съм го забелязал, голямо безумие е :}):, но темата за културата е толкова широкообхватна,че направо ме примързява да пиша...просто без коментар за селянията просмукала се в обществото ни(ебати highbrow изказването :))
Не мърмори за снега на покрива на съседа, когато собствения ти праг не е почистен!
React
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 20, 2003 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron