Не се помпа гумата с френски вентил помощ

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Не се помпа гумата с френски вентил помощ

Мнениеот creapfog » Чет Яну 29, 2015 6:31 pm

Здравейте от 1 час се мъча с гумата. Та по ниакъв начин не се помпа освен ,когато на френския вентил се развие гайката до горе ,завивам си приставката и помпата ,гумата спада за 2 секунди и после помпам до половината и пак спада. В каквото и положение да съм навъртяла гайката на фр вентил, помпата или приставката постоянно изпуска малко въздух и се чува ,а ако не чувам как изпуска просто не помпа. Моля за отговори и решения как да я напомпам ,че утре сутринта ми е нужно колелото :beer:
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Не се помпа гумата с френски вентил помощ

Мнениеот Vorac » Чет Яну 29, 2015 7:42 pm

Помпи се с развъртяна "гайка" (това тънкото на върха). Ако ползваш адаптер френски-автомобилен и издиша - вероятно не си го завъртял достатъчно "смело".
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Не се помпа гумата с френски вентил помощ

Мнениеот creapfog » Чет Яну 29, 2015 8:42 pm

Vorac написа:Помпи се с развъртяна "гайка" (това тънкото на върха). Ако ползваш адаптер френски-автомобилен и издиша - вероятно не си го завъртял достатъчно "смело".


Горе написах това което ми казваш да направя ,повторно ,потретно НЕ СТАВА :banghead: ,а иначе пробвах по всякакъв начин ,супер затегнат ,хлабав... просто си издиша и това е
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Не се помпа гумата с френски вентил помощ

Мнениеот penmark » Чет Яну 29, 2015 8:46 pm

Случайно да не си с такива вентили? :D
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ventil.jpg
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Не се помпа гумата с френски вентил помощ

Мнениеот creapfog » Чет Яну 29, 2015 9:03 pm

penmark написа:Случайно да не си с такива вентили? :D
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ventil.jpg


не с най обикновенния http://www.motorbike-bg.com/product.php?id=7317
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Не се помпа гумата с френски вентил помощ

Мнениеот penmark » Чет Яну 29, 2015 9:04 pm

Показваш накрайник!
Това което аз съм показал като се преебе прави точно това което казваш, няма помпене. С френски не съм имал никакви дертове, даже с малка ръчна помпичка.
http://1m99hs26bomn15jgtd35o4wt61k.wpen ... -valve.jpg
това отгоре се развърта докрай и тогава се помпи
ако си развъртял самата игличка, може да изтърва
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Не се помпа гумата с френски вентил помощ

Мнениеот creapfog » Чет Яну 29, 2015 9:15 pm

Точно това отгоре го развивам до край и това е после изпуска ...пак ще отида да пробвам

едит сега видях че се мести ,нужно е да е статично или ... игличката просто се мести
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Не се помпа гумата с френски вентил помощ

Мнениеот creapfog » Чет Яну 29, 2015 9:23 pm

Как мога да я оправя?
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Не се помпа гумата с френски вентил помощ

Мнениеот marsa » Чет Яну 29, 2015 9:41 pm

Ако запушалката е изкривена може преходника, който завинтваш да я задържа в отворено положение. Понякога се изкривяват при помпане с ръчна помпа. Обаче изправянето не винаги става - често се чупи и гумата е за боклука.

Виж дали като навиеш преходника, запушалката се движи свободно. Друг вариант е да има боклук в клапана. Имал съм такъв случай и то с парче от самата изолация, което е изрязано дефектно, дори гумата първоначално не спадаше, но след няколко помпания явно боклука се е разместил и вентила започна да изпуска:
Изображение

Гумата нова ли е, стара ли е, сигурно ли е, че изпуска през вентила а не е спукана?
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Не се помпа гумата с френски вентил помощ

Мнениеот creapfog » Чет Яну 29, 2015 9:47 pm

Гумата е стара не е пукната ,с боза е ,но със сигурност не е спукана
А преходника по мой наблюдения не се мести самата игличка когато сложа преходника ,но отново не помпа
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Не се помпа гумата с френски вентил помощ

Мнениеот marsa » Чет Яну 29, 2015 10:02 pm

Идеята е, че тази игличка трябва да се мести свободно, когато е развита. В такова положение тя се отпушва когато има налягане от към помпата. А когато спреш да помпаш, по-високото налягане в гумата избутва обратно навън игличката и запушва. Ако е изквирена и опира в преходника може да не се затваря. Също е възможно бозата в гумата да пречи на пълното запушване, особено ако е засъхнала по вътрешността на вентила.

Опитай да напомпаш гумата повечко - над 3 бара - "на камък" и високото налягане може да помогне за запушването, а после да спаднеш гумата допълнително и тогава да стегнеш запушалката.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Не се помпа гумата с френски вентил помощ

Мнениеот creapfog » Чет Яну 29, 2015 10:10 pm

ее то това ми е целта ама с тази ръчна помпа ,помпам като луда 5 минути стигам до средата и тогава изпуска за 2 секунди.
В такъв случай да отварям ли гумата да я чиста и нова боза?
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Не се помпа гумата с френски вентил помощ

Мнениеот marsa » Чет Яну 29, 2015 10:30 pm

То вътрешната гума не можеш да я отвориш, тя е фабрично запечатана. Останах с впечатлението, че това в вътрешна гума с боза.

Да не би да правиш някакви опити за "гето безкамерни" гуми - само външна гума с боза и вентил? Щото ако е така си за друга тема.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Не се помпа гумата с френски вентил помощ

Мнениеот did » Чет Яну 29, 2015 10:38 pm

Не, marsa! Той просто не знае как да си напомпи гумата или ако е скапана - не иска да я хвърли..
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Не се помпа гумата с френски вентил помощ

Мнениеот creapfog » Чет Яну 29, 2015 11:02 pm

did написа:Не, marsa! Той просто не знае как да си напомпи гумата или ако е скапана - не иска да я хвърли..

отворих я и бозата беше залепнала ще купувам нова ,а иначе да с гето безкамерна гума от админа съм. Вентила се беше запушил то 1 месец гумата седя в нас ,а аз не се сетих да я врътна 1-2 на седмицата
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Не се помпа гумата с френски вентил помощ

Мнениеот Pencho93 » Чет Яну 29, 2015 11:03 pm

Аз съм със същия преходник и също не става да си напомпам гумата, само на бензиностанция и то колкото да ида някъде да ми я напомпят свястно.
Pencho93
 
Мнения: 173
Рейтинг: 1428
Регистриран на: Пет Фев 01, 2013 9:30 pm

Re: Не се помпа гумата с френски вентил помощ

Мнениеот creapfog » Чет Яну 29, 2015 11:05 pm

marsa написа:То вътрешната гума не можеш да я отвориш, тя е фабрично запечатана. Останах с впечатлението, че това в вътрешна гума с боза.

Да не би да правиш някакви опити за "гето безкамерни" гуми - само външна гума с боза и вентил? Щото ако е така си за друга тема.


А иначе http://www.mtb-bg.com/index.php/special ... conversion
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Не се помпа гумата с френски вентил помощ

Мнениеот marsa » Чет Яну 29, 2015 11:17 pm

Хайлайтс - с ръчна помпа в 99% от случаите няма да се получи. С голяма стационарна помпа се получава 50/50. Най-лесно става с компресор или друго специално приспособление, което да вкара въздух с голям дебит.

Статията не съм я чел, предполагам че обобщава основното, но все пак хващаш тази тема и я прочиташ от-до:
viewtopic.php?f=4&t=68823

Съдържа много възможни проблеми и съответни решения или заобиколки, така че ще ти е полезно ако смяташ да караш такива гуми. Дори някой да ти ги направи на готово е желателно да предъвчеш инфото от форума, щото може да се наложат неочаквани ремонти и е добре да се подготвиш.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Не се помпа гумата с френски вентил помощ

Мнениеот creapfog » Чет Яну 29, 2015 11:26 pm

Добре мерси :beer:
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Не се помпа гумата с френски вентил помощ

Мнениеот galin_krastev » Съб Яну 31, 2015 8:41 pm

Откогато ползвам тия гуми с Италиански вентил на цена от 2лв, не се замислям за лепенки едно друго. За 20лв съм си купил 10бр. и като намалеят ги възстановявам пак до 10-тина. Също се ползва преходника заради по късият вентил. Мога да кажа че гумата е с перфектен балон като се раздуе в ръцете ми, а не с цицини или подобни "израстъци". Гумата е 160гр., което още повече оправдава цената си. Това с бози и тем подобни измислици не се занимавам, а само чувам негативни коментари и проблеми. Класиката винаги е за предпочитане. Ако тези гуми не сте ги пробвали препоръчвам. Разликата от френският е че тука няма игла за развиване. Базиран е на същата резба за перходника към автомобилен. Имат метална капачка вентилите и влиза вътре в корпуса на вентила. Имат и гайка за дистанциране от каплата. http://www.velo-m.net/product/4148/vatr ... entil.html . Откогато ползвам тия гуми мисля че спестих доста пари и нерви.
SIngle Speed 8кг
whell: 26"
gear: 32x18
tyres: Geax AKA Pluma 1.8
Аватар
galin_krastev
 
Мнения: 209
Рейтинг: 1538
Регистриран на: Съб Май 19, 2012 8:04 pm
Местоположение: Шумен

Re: Не се помпа гумата с френски вентил помощ

Мнениеот Admin » Нед Фев 01, 2015 9:30 am

Гумата не е гето безкамерна, а си е с оригинален бандаж No Tubes.
Предполагам, че проблемът е или в помпата, или в преходника, или в двете заедно.
По принцип, за да нямаш такива проблеми, добре е да си вземеш една читава помпа, която да става и за двата типа вентили и по възможност да е с маркуч.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Не се помпа гумата с френски вентил помощ

Мнениеот marsa » Нед Фев 01, 2015 10:00 am

Че то бандажа на Стан си е принципно като всяка друга изолораща лента. Разликата между Stan's Notubes и Гето Тюблес не е ли само формата на вътрешната стена на шината? Тоест ако правиш Стански тюблес без Станска шина си е гето тюблес.

Между другото вчера един познат ми показа преходника, с който си помпа шосейните гуми винаги. Нямаше уплътняващ О-пръстен и изпуска здраво, човекът "нямал проблеми на бензиностанция".
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Не се помпа гумата с френски вентил помощ

Мнениеот Ozzie » Нед Фев 01, 2015 5:45 pm

marsa написа: Разликата между Stan's Notubes и Гето Тюблес не е ли само формата на вътрешната стена на шината?


ммм не
при "гето" све е "хенд мейд" от подръчни матрЯли :D
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Не се помпа гумата с френски вентил помощ

Мнениеот penmark » Нед Фев 01, 2015 6:39 pm

А другото е "Гето Стан" :D всичко от магазина. :D
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта