Boxxer Gate Настройка

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Boxxer Gate Настройка

Мнениеот Andi_pr » Вто Яну 27, 2015 11:00 pm

Здравейте колеги,
Днес се сдобих със Boxxer 2009 WC преди това имах 2005 WC но изглежда нямат нищо общо ... и така разбрах за една настройка точно над настройката за компресията много мъничка има стрелка с + и пише Gate нищо неможах да намеря из форумите и тук и чуждите та има ли някой майстор карач да ми обясни като на лапе 1 клас за какво е и съвети как да я настроя и повече да не я барам (така съм направил със компресията и ребаунда :D )
благодаря предварително
Поздрави Андриан :beer:
Andi_pr
 
Мнения: 92
Рейтинг: 1162
Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 9:53 pm

Re: Boxxer Gate Настройка

Мнениеот zafirovp » Вто Яну 27, 2015 11:58 pm

Причината да караме толкова скъпи вилки е възможността за настройка. Няма такъв варянт като да я направиш веднъж и повече да не я пипаш. Тези неща стават на пътеката. Има доста видеоклипове които обясняват всичко, заедно със видео на забавен кадър, за да се види нагледно.
Търся Marzocchi Roco на части.
Аватар
zafirovp
 
Мнения: 1086
Рейтинг: 1297
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:00 pm
Местоположение: София

Re: Boxxer Gate Настройка

Мнениеот veskoz » Сря Яну 28, 2015 9:30 am

Гейта регулира прага на "отключване". Ако си втвърдил повече вилката чрез врътката за компресия гейта игнорира заданието при силен удар с цел запазване на контрол на велосипеда чрез работа на вилката, щото инак мойш са прибийш.
С "+" вдигаш прага с "-" го намаляваш. Т.е. колкото по-висок е прага толкова по-голяма сила е нужна за да "отключи".
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта