Shimano slx дерайльор

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Shimano slx дерайльор

Мнениеот gosh6o » Вто Ное 25, 2014 1:18 pm

Проблема е следния. Като 1во тази част трябва ли да се движи спокойно напред и назад (не като е на рамка)?
Изображение
Възможно ли е да се появи луфт там?
Беше ми се появил и го поправих така.
Махнах това, за да се освободи болта
Изображение
След това от капачка за буркан направих едно такова
Изображение
И го набих м/у въпросната мърдаща се част и тялото на обтегача
Изображение

Пак се движи, но не е спокойно като преди и луфта изчезна. Оправил ли съм го?
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Shimano slx дерайльор

Мнениеот marsa » Вто Ное 25, 2014 2:56 pm

Това, което си показал е нормално да се движи свободно (люлее) при демонтиран дерайльор. Когато го монтираш пружините дърпат дерайльора напред и обират тази хлабина. На практика при каране е невъзможно дерайльора да се наклони от тази става.

Това е също както non-shadow тип дерайльорите могат да се извъртат назад свободно по оста която се захваща в ухото на рамката, сокато не са изпънати с монтирана верига. Всъщност дори може да възприемеш тази пластина като част от ухото на рамката, тъй като тя е въведена заедно с нов стандарт, който можеш да видиш тук:
http://cdn.mos.bikeradar.com/images/new ... 500-70.jpg
http://cdn.mos.bikeradar.com/images/new ... 700-80.jpg

Просто няма много рамки, които да го ползват.

Вече ако има голям радиален/аксиален луфт, който позволява пластината да се клати странично това не е добре, но с тънка шайба може би си го обрал, от последната снимка не се вижда много.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Shimano slx дерайльор

Мнениеот gosh6o » Вто Ное 25, 2014 3:56 pm

Успял съм да го обера. Предполагам вече така ще си откара. Няма да види зор при мен като при стария собственик. Стана. Тракането мисля намаля, но отпред веригата продължава да се люлее и трака в курбела. Някаква идея как може да се оправи проблема? Много дълга верига? Като цяло обмислям и да мина на 1-8 (ако няма пари) или 1-9 (ако има) и предполагам тракането трябва да изчезне? Накрая да се похваля де:
Изображение
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Shimano slx дерайльор

Мнениеот marsa » Вто Ное 25, 2014 4:13 pm

Поне външно не изглежда като да е виждал зор. Тракането не очаквай да изчезне на 100% спрямо non-shadow дерайльор. Веригата пак си се лашка, просто самото тяло (паралелограма) на дерайльора не може да се мести нагоре-надолу и да се удря в рамката.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта