Калници Mucky Nutz

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Калници Mucky Nutz

Мнениеот Admin » Пет Ное 21, 2014 4:20 pm

Изображение
През пролетта вносителят на Mucky Nutz за България ми предостави три модела калници за проба, но тогава съвсем не очаквах, че годината ще е толкова благодатна за ползването именно на такива продукти. След 8 месеца с много дъжд и кал и при предстоящи поне още няколко такива, време е да споделя впечатленията си от продуктите. Започвам с "най-класическия" сред тях, т.е. с калника, който служи като емблема на компанията със своята простота и ефективност, Mucky Nutz Bender Fender:
http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... der-fender
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Калници Mucky Nutz

Мнениеот iPop » Пет Ное 21, 2014 4:29 pm

Като се сетя колко много хора ползват такива калници самоделка(включително и аз). Иначе са готини и по-красиви от самоделките, но за мен са малки като размер и затова си направих два от папка - доста по-големи и съм доволен от резултата, макар че има мегдан за подобрения :D
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Калници Mucky Nutz

Мнениеот Admin » Пет Ное 21, 2014 5:46 pm

Mucky Nutz също имат по-голям, но статията за него ще излезе следващата седмица. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Калници Mucky Nutz

Мнениеот psixopat » Пет Ное 21, 2014 7:20 pm

А статия за Carver ICB и Suntour Auron ще излезе ли :dgrin:
А за калника.. имам същия, само че черен от година и половина.За мен e по-скоро аксесоар, който прави визията на велосипеда по-добра. В някой случаи "предпазва" от пръски кал и вода, в други се задръства много лесно. Пази и от летящи шишарки, изхвърлени от гумата. В никакъв случай обаче, не пази като това
http://www.sks-germany.com/?l=bg&a=prod ... SHOCKBOARD
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Калници Mucky Nutz

Мнениеот wheels » Пет Ное 21, 2014 8:42 pm

С нетърпение очаквам статията за по-големия калник. Мисля си, че ще е по-ефективен за вилки с обърката арка( Manitou, DT Swiss ), заради по-голямата площ на калника, която се разполага пред арката.
Аватар
wheels
 
Мнения: 149
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 9:20 am
Местоположение: Шумен

Re: Калници Mucky Nutz

Мнениеот Telepatok » Съб Ное 22, 2014 12:58 pm

Аз карам с два големи - и отпред и отзад. Чистенето на стеншъните на вилката вече е песен, няма ги тежките кално-мазни наслагвания. Докато имах преден дерайльор си оставаше чист, шока също.
С две думи - има файда :) Още повече че всеки може да си изреже такива калници по шаблон от една папка и да си кара без да е дал лев :)
Аватар
Telepatok
 
Мнения: 166
Рейтинг: 1504
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:51 am

Re: Калници Mucky Nutz

Мнениеот outfaced » Съб Ное 22, 2014 5:42 pm

Екстра са тия неща (пазят и стеншъните и лицето/очите най вече), но цената е меко казано експлоататорска ... Сега ние все пак доматите не ги ядем с колците и това могат да ти го резнат на плотер във всяка фирма за рекламни материали и работа с фолия. Верно че за една бройка файда няма ... т.е. цената е същата. Но за 10+ бройки си говорим за 5лв. инаодлу за бройка.
Башка че по непретнциозните си го правят от PET бутилка за без пари.

Ок де, да не сме съвсем критични ... материала им е по еластичен от PET или тоя, който може да се намери по студията. И там в общи линии избор на цветове няма.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Калници Mucky Nutz

Мнениеот mentalhead » Съб Ное 22, 2014 6:59 pm

След като от лятото насам опитвах да се снабдя с един такъв по официалния начин и наличност все нямаше, в крайна сметка трябваше да си го направя сам. Стана лесно, евтино и с доста добър резултат. На практика с една бая солидна папка за 3-4 лева човек може да си направи два калника, които без да съм се докосвал до оригинала, изглеждат съвсем като това, което се търси като резултат. Това е около 10 пъти по-евтино от продажната цена, която помоему е най-малко 20 пъти по-голяма от производствената. Смисълът на който и да е продукт е да не може всеки да си го направи лесно сам, а ако може - то да е икономически неизгодно за него да го стори. В случая и двете условия не са налице. Да 20 лева не са много за калник, но са много повече от 2 лева.
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Калници Mucky Nutz

Мнениеот Admin » Чет Ное 27, 2014 11:26 pm

Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Калници Mucky Nutz

Мнениеот araX » Нед Ное 30, 2014 9:57 am

psixopat написа:А статия за Carver ICB и Suntour Auron ще излезе ли :dgrin:
А за калника.. имам същия, само че черен от година и половина.За мен e по-скоро аксесоар, който прави визията на велосипеда по-добра. В някой случаи "предпазва" от пръски кал и вода, в други се задръства много лесно. Пази и от летящи шишарки, изхвърлени от гумата. В никакъв случай обаче, не пази като това
http://www.sks-germany.com/?l=bg&a=prod ... SHOCKBOARD


Имам и двата - муцката ;) и sks-са.Карам XC/градско. Недостатъка на sks-а е че е далеч от гумата и в крайна сметка пак се мокря/калям/пия кал ;) SKS-а го препоръчвам за по-брутален дъжд/кал. Мъкито пази и стешъните на вилката, докато обикновен калник - не.
araX
 
Мнения: 211
Рейтинг: 1415
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 1:20 pm

Re: Калници Mucky Nutz

Мнениеот Admin » Вто Дек 02, 2014 7:25 pm

Mucky Nutz Rear Fender
http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... ear-fender

Задният калник на Mucky Nutz, каквото означава в превод името на продукта, е не по-малко интересен и полезен от двата предни. И той е изработен от същия материал, изключително лек е и доста иновативен като конструкция и дизайн.
Изображение
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Калници Mucky Nutz

Мнениеот 4getcredo » Сря Дек 03, 2014 11:05 am

Мога и аз да споделя някои впечатления от задния калник. Не съм много съгласен с извода, че подходящ предимно за твърдаци. Напротив! Ползвал съм и други калници от този тип (SKS и Zefal) и от всички тях, мисля, че този е най-добре измислен и пригоден за меки колела. Първо, може да се сложи на рамката под кола (на самата рамка) и това не влияе на вдигането/свалянето на седалката (с dropper post съм). Регулирането на наклона на калника е стабилен - за разлика от SKS, които след време самоволно си висват надолу. Калникът е достатъчно широк и въпреки че се налага да е по-високо при рамка с двойно окачване и при прикрепяне към самата рамка (а не на кола), той пази не по-лошо от аналозите си, споменати по-горе. Най-важното, задните части остават сухи и сравнително немръсни :D Съгласен съм, че не е много cool да ти стърчи нещо такова отзад.
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Калници Mucky Nutz

Мнениеот penmark » Вто Дек 16, 2014 1:17 pm

Вчера си поръчах едно калниче от сайта. Да чакам обаждане или направо ще го пратят?
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Калници Mucky Nutz

Мнениеот penmark » Сря Дек 17, 2014 1:44 pm

Отговора е направо пращат без да се обадят. :D Днес го взех от куриера. :beer:
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Exorcist и 31 госта