Болтове за плочи на курбели

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Болтове за плочи на курбели

Мнениеот Carlos » Пет Ное 21, 2014 4:16 pm

Колеги, нов съм във форума, но го чета от доста време. Писна ми да се занимавам с болтовете на курбелите, тези които държат плочите. И лепило за болтове съм слагал, и специално, и любителско и пак си се развъртат и ги губя. На фабрични курбели също. Проблемът е друг - всеки път ми дават, тук там по магазините остатали бройки.

Въпросът ми е дали има някъде такива болтове в БГ да си купя един пакет и това е? Ако някой знае къде може да има, да пише! :smash:
Carlos
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Сря Ное 12, 2014 3:42 pm

Re: Болтове за плочи на курбели

Мнениеот jungleraver » Пет Ное 21, 2014 5:23 pm

http://breakpointshop.com/bg/-velosipedi-i-komponenti/1820-boltove-kurbeli-race-face-boltnut-4-pack-alu.html
Например тези, общо взето във всели Байк Шоп трябва да имат болтове, другото е, че най-вероятно не ги стягаш достатъчно - не знам как караш, ама аз до сега не съм имал разхлабен болт на плочите - напротив - като доъде време за смяна на плоча, едвам ги отвивам, даже си правих специален инструмент, за да мога да държа контра достатъчно здраво.
jungleraver
 
Мнения: 366
Рейтинг: 1725
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 9:14 pm

Re: Болтове за плочи на курбели

Мнениеот Carlos » Пет Ное 21, 2014 11:03 pm

Благодаря ти за отговора. Не знам какво става, но може и в стягането да е проблема. Карам доста често прав, тежичък съм (около 95 кг) и си обеснявах до сега, че е заради голямата сила която прилагам, не знам. Ще видим по - натам. за сега нека да намеря резервни да си имам за път. :)
Carlos
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Сря Ное 12, 2014 3:42 pm

Re: Болтове за плочи на курбели

Мнениеот puleto » Пон Ное 24, 2014 11:27 pm

Carlos написа:Благодаря ти за отговора. Не знам какво става, но може и в стягането да е проблема. Карам доста често прав, тежичък съм (около 95 кг) и си обеснявах до сега, че е заради голямата сила която прилагам, не знам. Ще видим по - натам. за сега нека да намеря резервни да си имам за път. :)

Колега не си тежичък. Познавам хора по 130 кг. и не се оплакват. Виж дали са ти качествени плочите и болтовете. Колоезденето е за всички. Ако наистина са някакви ментетеа ще си имаш проблеми винаги. Не съм чул някой да има подобен проблем. И нали говорим за болтове на плочи, а не за самите курбели с клинове? Има и плочи с по 5 болта които е ясно че са по- устойчиви.
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта