Избор на скорости СПЕШНО

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на скорости СПЕШНО

Мнениеот creapfog » Чет Ное 20, 2014 8:06 pm

Здравейте ,скорости те ми сдават багажа и имам нужда от нови .Абсолютно нямам опит и не знам кои са добри и кои не предпочитам някакъв среден клас които да е до 100-150 лева. :beer:
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Избор на скорости СПЕШНО

Мнениеот creapfog » Чет Ное 20, 2014 8:11 pm

Забравих най важното това че Декланшора е крив и само запецва г-д 1 месец след като си купих колелото и обтегача също е крив , В началото нещо явно го прецаках и едвам сменя скоростите карам на 2 скорости от 21 венците и веригата са ок .Моля по -бързи отговори защото искам да го сменя колкото се може по бързо
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Избор на скорости СПЕШНО

Мнениеот 9teen8t9 » Пет Ное 21, 2014 2:43 am

На повечето занимаващи се с този спорт, точно тази част не я поддържаме особено. Заглеждам се по колелата на колегите и рядко виждам някой да си е играл да си настройва скоростите до съвършенство. Повечето от тях имат по 3-4 работещи скорости.

Тук естествено е български форум и ще ме оплюят за съвета, който ще ти дам. Те ще ти препоръчат, най-новият, най-скъпият, най-здравият, и ная-лекият(като тегло) избор, но никой не осъзнават, че ти просто се спускаш за фън на Витоша , а не на redbul rampage.

Според мене, най-добре да сложиш една SORA съчетана например с команда alivio или нещо подобно. И когато имаш вече хубава Рамка, вилка, курбели и капли, чак тогава си взимаш вече и високият клас команди и деклашори.
Аватар
9teen8t9
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1158
Регистриран на: Чет Май 29, 2014 10:20 pm

Re: Избор на скорости СПЕШНО

Мнениеот stefanovr » Пет Ное 21, 2014 8:24 am

@9teen8t9

От както сложих Zee сет колелото не издава никакъв звук при неравности или скачане. Старият деклашор дрънчеше, закачаше по камъни и дразнеше ужасно много. Всеки решава за себе си, аз съм стигнал до извода, че качествените компоненти са си плюс.

Темата е в раздел за спускане - според мен след като бюджета е такъв да потърси нещо с късо рамо втора ръка.
stefanovr
 
Мнения: 61
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Пет Май 23, 2014 1:14 pm

Re: Избор на скорости СПЕШНО

Мнениеот creapfog » Пет Ное 21, 2014 11:10 am

Мерси за съвета ,но принципно нямам идея колко струват вчера разгледах.Не ми трябват кои знае какви а работещи окончателно дерайльора ми е счупен и вчера просто го нагласих да не ми закача нищо а също така имам проблеми с 1-2 и 5,6,7 скорост демек от 21 използвам 3-4 .Чуих се дали не е и от венците но не мисля ако някой знае що така става ......... а тия от сервиза ми са пълни ....уж оправят на следващия ден още по зле
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Избор на скорости СПЕШНО

Мнениеот gosh6o » Съб Ное 22, 2014 9:41 pm

9teen8t9 написа:На повечето занимаващи се с този спорт, точно тази част не я поддържаме особено. Заглеждам се по колелата на колегите и рядко виждам някой да си е играл да си настройва скоростите до съвършенство. Повечето от тях имат по 3-4 работещи скорости.

Тук естествено е български форум и ще ме оплюят за съвета, който ще ти дам. Те ще ти препоръчат, най-новият, най-скъпият, най-здравият, и ная-лекият(като тегло) избор, но никой не осъзнават, че ти просто се спускаш за фън на Витоша , а не на redbul rampage.

Според мене, най-добре да сложиш една SORA съчетана например с команда alivio или нещо подобно. И когато имаш вече хубава Рамка, вилка, курбели и капли, чак тогава си взимаш вече и високият клас команди и деклашори.


Предлагаш шосеен дерайльор за дисциплина със спускане. Никога за такава дисциплина. Дерайльора трябва да е добър клас. Бонус е ако е shimano със shadow plus Технологията или ако ще се кара леко dh Може би и само shadow. Това, че някой го мързи да си настрой правилно скоростите си е негов проблем. Не виждам нещо трудно в това да отделиш 2 минути, за да ти работи колелото. 3-4 работещи скорости на фона на 8-9 ми се струва нереално. Командата дали ще е alivio няма голямо значение. Важното е дерайльора да е точния, за да няма тракане и луфтене, които просто провалят карането :)
И защо имаш декланшор на велосипед за спускане. Дай модел на колелото или изреди с какви компоненти е. Иначе гадаем кое с какво да смениш и обновиш :)
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Избор на скорости СПЕШНО

Мнениеот iFkata » Съб Ное 22, 2014 11:25 pm

Подкрепям мнението на @stefanovr, аз също съм с цяла система Shimano Zee и просто няма дрънчене,никакъв звук. Добра алтернатива е също и SLX. 2014 моделът на Deore също има Shadow Plus технология.
Аватар
iFkata
 
Мнения: 608
Рейтинг: 1229
Регистриран на: Нед Дек 16, 2012 1:33 pm
Местоположение: Добрич

Re: Избор на скорости СПЕШНО

Мнениеот creapfog » Нед Ное 23, 2014 1:21 pm

Колелото ми е kona lanai 2012 крос кънтри ,но смених доста неща в скоро време и рамката :agree: мисля че е shimano altus ,иначе съм се насочила към фрийрайда
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Избор на скорости СПЕШНО

Мнениеот marsa » Нед Ное 23, 2014 1:42 pm

Не става ясно в този бюджет (100-150лв) какво искаш да се впише. Не е ясно какво имаш налично по байка от оригиналната окомплектовка, кое е сменяно и с какво.

Може би е подходящо да останеш само със задни скорости. Товa значи, че един приличен обтегач за 9 скорости може да ти реши проблема в голяма степен за момента (и да позволи надстройка до 9 скорости максимум), след което да смениш курбелите и евентуално да поставиш водач.

Не те съветвам да слагаш шосеен обтегач, задължително вземи shadow технология, защото ще се лашка значително по-малко, конструкцията е различна, не е от значение само дължината на рамото.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Избор на скорости СПЕШНО

Мнениеот creapfog » Нед Ное 23, 2014 1:49 pm

Ами не бюджета е по малко до 60 лева и имам нужда от преден дерайльор и аз си мислих само за аздни скорости ,защото и без това използвам само тях но отпред имам 3 венеца а отзад 8 ,но какво да направя да оставя 1 венец и тогава имам ли нужда от предния дерайльор и то какъв
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Избор на скорости СПЕШНО

Мнениеот marsa » Нед Ное 23, 2014 2:26 pm

Ако останеш само с един венец отпред може да се постави водач, може временно да се ползва и фиксиран декланшор, който частично ще "закърпи" положението за да не изпада вригата от венеца. Можеш да си караш с курбела с трите венеца без да ползваш два от тях, а като имаш възможност да си вземеш подходящ курбел с един венец. Та значи ако не ползваш предните скорости, няма смисъл да набиваш излишни пари в части за там.

Подходящи обтегачи са:
Shimano RD-M662 със средно рамо
RD-M772 със средно рамо
RD-M810 с късо рамо

Като последния мисля че няма да го намериш в магазин. Първите два могат да се намерят втора ръка за 60лв. Средното рамо ще може да го караш и с две плочи, късото е само за една, и ще изпъва по-добре веригата. И трите могат да работят и с 8 и 9 скоростна касета, стига командата да е за съответната касета.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Избор на скорости СПЕШНО

Мнениеот creapfog » Нед Ное 23, 2014 2:36 pm

мерси много ,а моето положение е точно така имам 3 венеца и съм си го фиксирала на 2ри венец и не пипам повече
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Избор на скорости СПЕШНО

Мнениеот creapfog » Нед Ное 23, 2014 2:38 pm

а какви курбели и венец препоръчваш ?
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Избор на скорости СПЕШНО

Мнениеот creapfog » Нед Ное 23, 2014 2:40 pm

creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Избор на скорости СПЕШНО

Мнениеот marsa » Нед Ное 23, 2014 3:03 pm

Курбелите няма смисъл да ги сменяш с тези. Те са били със занитени плочи като твоите, което значи че и при теб могат да се изрежат и да остане само средната. Има смисъл да си купиш разглобяеми курбели, по-висок клас и т.н. За момента може да си ползваш настоящите, или да ги модифицираш по същия начин.

За водача от обявата ще ти трябва адаптора от същата обява т.4, който пише че е продаден. Ако рамката ти няма ушите от първите два варианта, ще ти трябва съответния адаптор за такъв водач, или да ползваш водач с директно захващане към средното движение (десният вариант):
chain guide mount types.jpg
chain guide mount types.jpg (192.98 KiB) Прегледано 1400 пъти


Задните венци се сменят в комплект с веригата, когато са износени, което трябва да се провери.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Избор на скорости СПЕШНО

Мнениеот creapfog » Нед Ное 23, 2014 3:27 pm

Ок мерси много :D :agree:
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Избор на скорости СПЕШНО

Мнениеот creapfog » Нед Ное 23, 2014 3:34 pm

http://olx.bg/prehodnik-za-vodach-e13-i54206046 мисля че намерих адаптор :look:
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Избор на скорости СПЕШНО

Мнениеот EccentricMOTION » Съб Ное 29, 2014 12:32 am

Опитай с това, по-надеждно ми изглежда от ламарината от продавалник
http://screambikes.eu/bg/sredni-dvijenia-os-kaseti/10197-adaptor-za-sredno-dvijenie-iscg05-e-type.html
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: Избор на скорости СПЕШНО

Мнениеот gosh6o » Съб Ное 29, 2014 1:10 pm

Дай ни една снимка на колелото, че може обтегача и курбелите да са ти последния проблем :)
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Избор на скорости СПЕШНО

Мнениеот creapfog » Съб Ное 29, 2014 2:15 pm

За съжаление нямам възможност да снимам нямам с какво
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm


Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта