Чуденка за рамка

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Чуденка за рамка

Мнениеот skulboy » Сря Окт 29, 2014 10:07 pm

Обмислям смяна на рамката и разглеждах за dartmoor, ns или scott, но от трите марки единствено намерих на оферта един scott voltage yz30.Та знам, че рамката не е предназначена за по-екстремни карания, като спускане, но видях, че има и хора, които не я жалят. От алуминий е, нищо ново. Чета из Нета, че рамките на скот са сравнително здрави,но… Въпроса ми е дали рамката би ми свършила работа, като ще я юркам надолу без жалене. Ако някой пък има други идеи може да предлагате рамки :)
Нещо ме дърпа пак назад,
трудно ми е да се отскубна.
Ще го преборя щом съм млад
и държа съвестта си будна!
Аватар
skulboy
 
Мнения: 387
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Пон Фев 03, 2014 2:43 pm

Re: Чуденка за рамка

Мнениеот DHkiko66 » Съб Ное 01, 2014 9:03 am

skulboy написа:Обмислям смяна на рамката и разглеждах за dartmoor, ns или scott, но от трите марки единствено намерих на оферта един scott voltage yz30.Та знам, че рамката не е предназначена за по-екстремни карания, като спускане, но видях, че има и хора, които не я жалят. От алуминий е, нищо ново. Чета из Нета, че рамките на скот са сравнително здрави,но… Въпроса ми е дали рамката би ми свършила работа, като ще я юркам надолу без жалене. Ако някой пък има други идеи може да предлагате рамки :)

Ами имам приятели с такава рамка и мисля че е здрава и ще издържи сега зависи какво правиш ако караш повече freeride с повече скокове и дропове може и да не издържи ама ако караш повече natural downhill с повече корени и камъни мисля че няма да имаш проблем. :beer:
DHkiko66
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 5:49 pm

Re: Чуденка за рамка

Мнениеот msniki » Съб Ное 01, 2014 2:51 pm

Идея :
DMR EXALT ако намериш. Ns core, ns surge, ns bitch. Specialized p1/p2 до 2010-та производство.
Хром са тези по горе всичките.
Дартмоор не ми допадат, понеже са алуминии , при това рамката не е толкова масивна.
Алуминия не е добър избор като материал за рамка за боен твърдак.
Освен ако не е нещо масивно като Evil imperial Или duncon cock/Cocker
24 bikes le toy 4 или 5, но това са вече редки рамки.
Също : Norco Rampage, Norco Torrent.
Скотт-а като цяло не за това предназначен, съмнява ме да издържи.
А дартмоорите държат понеже ги карат начинаещи предимно, просто реално не ги товарят толкова.
Както каза колега зависи как караш.
Ако караш надолу без скокове то и климбер ще те издържи.
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Чуденка за рамка

Мнениеот skulboy » Съб Ное 01, 2014 9:17 pm

Рамката няма да се кара freeride, понеже съм начинаещ, насочил се към стила спускане. Нямам много умения, от което следва, че няма да я мъча много. Просто искам да знам дали вилка с ход 160-180мм би стояла добре на геометрията, за здравината... нищо не е вечно, но като чета, явно ще издържи.
Нещо ме дърпа пак назад,
трудно ми е да се отскубна.
Ще го преборя щом съм млад
и държа съвестта си будна!
Аватар
skulboy
 
Мнения: 387
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Пон Фев 03, 2014 2:43 pm

Re: Чуденка за рамка

Мнениеот msniki » Съб Ное 01, 2014 9:46 pm

skulboy написа:Рамката няма да се кара freeride, понеже съм начинаещ, насочил се към стила спускане. Нямам много умения, от което следва, че няма да я мъча много. Просто искам да знам дали вилка с ход 160-180мм би стояла добре на геометрията, за здравината... нищо не е вечно, но като чета, явно ще издържи.

Сега ако ми кажеш кое от 2-те : Един път няма я жаля, 2-ят път няма я мъча много.... ВТф ?!?!?
skulboy написа: Въпроса ми е дали рамката би ми свършила работа, като ще я юркам надолу без жалене.

Като искаш вземи я скотт-а. Гледам доста си фен за нея, следователно няма как да те разубедя. :agree:
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Чуденка за рамка

Мнениеот skulboy » Съб Ное 01, 2014 10:17 pm

Не исках да прозвуча двусмислено, ще се уча. Няма да я мъча в смисъл, че няма да я карам freeride, който спомена колегата. Не съм и заклет фен на рамката, просто за сега само нея съм намерил тук, другите рамки изброени от теб не ги намерих в продажба в страната, а само в pinkbike. Отделно дори и да искам не знам дали мога да осъществя доставката от... Канада да речем до България. Гледам да избера оптималния вариант.
Нещо ме дърпа пак назад,
трудно ми е да се отскубна.
Ще го преборя щом съм млад
и държа съвестта си будна!
Аватар
skulboy
 
Мнения: 387
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Пон Фев 03, 2014 2:43 pm

Re: Чуденка за рамка

Мнениеот DHkiko66 » Нед Ное 02, 2014 9:08 am

skulboy написа:Не исках да прозвуча двусмислено, ще се уча. Няма да я мъча в смисъл, че няма да я карам freeride, който спомена колегата. Не съм и заклет фен на рамката, просто за сега само нея съм намерил тук, другите рамки изброени от теб не ги намерих в продажба в страната, а само в pinkbike. Отделно дори и да искам не знам дали мога да осъществя доставката от... Канада да речем до България. Гледам да избера оптималния вариант.

И аз исках от Канада да си взема рамка защото там са по евтини и като звъннах на фирмата dhl да попитам колко ще струва доставката ми стана лошо и за това според мен ако ти е изпаднал скота го взимай ще ти върши доста добра работа имах един приятел с scott yz със marzocchi 888 караше даже и freeride с големи скокове и дропове и рамката не се сцепи тека че ще те издържи като караш downhil това е добрият вариант защото доставките особено от Канада са много скъпи. :beer:
DHkiko66
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 5:49 pm


Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта