въпрос за dorado pro

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

въпрос за dorado pro

Мнениеот stefanovr » Вто Окт 28, 2014 12:26 pm

Здравейте,

Чел съм и съм чул доста хубави неща за работата на вилката. Обаче наскоро намерих и информация, че много лесно се криви при падания? :erm: Някой може ли да сподели подобен опит?

Принципно мога да я сменя ако реша и за това отварям темата.

Въпроса ми е какво е мнението на форума за вилката? - става въпрос за модела от 2014 или ако някой е карал 2013. Ако имате препоръки за друга вилка от същият клас? Моят избор беше между Fox 40 и Dorado (тях ми препоръчаха в няколко EN форума). Според абсолютно всички, които съм питал Fox-а е много по-"дървен" като работа при малки неравности и за това избрах Dorado.

Мерси!
stefanovr
 
Мнения: 61
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Пет Май 23, 2014 1:14 pm

Re: въпрос за dorado pro

Мнениеот hitar_potar » Вто Окт 28, 2014 4:06 pm

Аз карам карбоновия модел от 2009-та. 1 към 1 с модел 2013/2014, но вместо алуминиеви ботуши има карбонови, и въздушната камера на 2013/2014 има някакво дребно подобрение. Карбоновото се води дори малко по-леко от алуминката (около 2,8 кила), но и малко по-кекаво откъм сучене (това ще означава, че и при падане би имало по-сериозни проблеми). Аз проблеми не съм срещал досега, достатъчно корава ми е вилката, имам няколко по-сериозни падания с нея и всичко е наред - нито веднъж не съм я отпускал откъм короните, за да обере някаква кривина. А принципно много треперих да не оцвъкам карбона в някой камък.
Откъм работа - кво да ти кажа... Няма да храня Фокс, качвал съм се на 40 и ми е харесвало пак толкова като Дорадото откъм работа. но съм си фен на Маниту и обърнатия дизайн ми е по-интересен. :) А и преди 40 Флоут, Фокса отстъпва пред Дорадото и откъм тегло. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе


Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта