профилактика и поддръжка на boxxer

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

профилактика и поддръжка на boxxer

Мнениеот grigor_01 » Чет Окт 23, 2014 9:20 pm

Здравейте! Понеже съм в този спорт и форум от скоро се чудя КАК мога да си направя профилактика на боксера (той е 2013 rc и няма да извършвам сам профилактиката) та понеже не намерих такава тема реших да пусна една. Основно незнам от къде да си купя прахооловителите, какво масло да сложа и колко масло да налея. За профилактика е лявата част на вилката тази с пружината-(лявата без надписа boxxer). Благодаря предварително!!!
grigor_01
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Юни 25, 2013 9:02 am

Re: профилактика и поддръжка на boxxer

Мнениеот Vorac » Пет Окт 24, 2014 9:22 am

Виж тук за резервни части: http://bikelab.bg/komponenti/upl-tnenij ... -i-shokove
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: профилактика и поддръжка на boxxer

Мнениеот $tefcho » Пон Окт 27, 2014 12:40 pm

Здравей,

Аз карам от по-старите боксер-и 08,09 тийм. Mоята в крака с пружината и слагаm 5W, в другия 15W, и съм страшно доволен.
За количеството масло не мога да ти кажа,тук вече да кажат колегите с точно тази година... не искам да давам мнение, защото не съм сигурен, а и моята предполагам побира различно количество, от твоята.
Като цяло биксерите си обичат Motorex fork oil, но не е задължително, просто така ги дават по спецификация от рок шокс.
Карал съм с други висококачествени масла , и няма абсолютно никакъв проблем,но стига наистина маслото да е качествено ,а не някои евтин боклук!

За профилактиката - то си е дълга и широка... Моят съвет е ,ако не си правил това до сега,не пробвай на тази скъпа вилка! По-добре си дай вилката в специализиран сервиз,защото имат всичко необходимо инструменти, масла, евентуално и части. Парите които ще ти вземат в сервиза няма да са много (зависи къде отидеш, около 20-30лв),но ще бъдат опровергани ;)



:beer:
Iron Horse Sunday Wc UCI Prodigy Rider
Продавам още: viewtopic.php?f=18&t=185893
viewtopic.php?f=19&t=185894&p=1062810#p1062810
* Чисто нови метални накладки за XT, XTR-никога не са монтирани: 30лв.
$tefcho
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 4:48 pm
Местоположение: София

Re: профилактика и поддръжка на boxxer

Мнениеот grigor_01 » Нед Ное 02, 2014 8:17 pm

Благодаря за отговорите! Вече знам какво масло да налея! Ще се поровя още да видя колко трябва да е. А за профилактиката няма да е извършвам аз на мен оставиха просто да си купя масло и прахооловители ще гледам как се извършва тя и да знам занапред. :agree: :agree: :agree: :beer: :beer: :beer: :bowdown:
grigor_01
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Юни 25, 2013 9:02 am


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта