Грес за профилактика на вилка SR Suntour

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Грес за профилактика на вилка SR Suntour

Мнениеот vek0 » Пет Авг 29, 2014 8:45 pm

Здравейте ,
намерих няколко подобни теми свързани със греси за велосипедни вилки ,но доколкото открих само 2 марки се препоръчват и важното е да не е графитна или литиева (а тефлонова).Ето двете греси:
ИзображениеИзображение

Искам да попитам само това ли са опцийте качествени греси за вилки на бг пазара ? Някой може ли да даде мнение за ето тази ,че ще поръчвам други неща от там и ако става за вилки направо и нея да взема да не плащам доставки от други сайтове за Weldtite TF2- та ? Ето за тази питам :

http://bikelab.bg/universanla-velosiped ... 2000-100gr

Изображение

Универсална велосипедна грес MOTOREX ,Switzerland - пише че : "Безвредна е за еластомери и уплътнения " , но как се представя като цяло ..в студ ,топло ..някой кара(л) ли (е) с нея ?
Трябва ми за цялостна профилактика на вилка SR Suntour 28" Trekking Line без заключване ,като мисля да извадя и сменя греста на всичко вкл. и на пружините (да видя в какво състояние са ,дали няма ръжда/корозия по тях) . Става ли за тази задача ,или да взимам TF2-ката ?

Благодаря предварително!
Аватар
vek0
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1176
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:17 pm

Re: Грес за профилактика на вилка SR Suntour

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пет Авг 29, 2014 9:49 pm

Мен са ми казвали че с форк ойл е най добре но си е 25/30 кинта и кой точно вид не знам. Мойта вилка е ХСR и си е за смазване ако не за профилактика.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Грес за профилактика на вилка SR Suntour

Мнениеот vek0 » Пет Авг 29, 2014 10:16 pm

Ами не знам .., форк ойл не е ли прекалено течно ,моята е с пружини (няма маслен патрон) ако сложа масло ,всичко ще изтече ,грес й трябва ..
Аватар
vek0
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1176
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:17 pm

Re: Грес за профилактика на вилка SR Suntour

Мнениеот spirov92 » Съб Авг 30, 2014 10:31 am

Като знам колко качествено са изработени евтините сънтури, ако сложиш масло вероятно ще тече отвсякъде. А и за тия пластмасови втулки греста е по-удачна. Само наистина гледай да не е литиева, че унищожава уплътненията - аз направих тая грешка с един XCM. Тая TF2 е удачен вариант.
spirov92
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 4:05 pm
Местоположение: София

Re: Грес за профилактика на вилка SR Suntour

Мнениеот xcrider » Съб Авг 30, 2014 11:44 am

Тая грес маниту е голям боклук за вилки, много е лепкава и съответно такава става и работата на вилката. Не ти я препоръчвам.
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Грес за профилактика на вилка SR Suntour

Мнениеот vek0 » Съб Авг 30, 2014 12:26 pm

Ами тя и без това скъпа ми идва ..интересно в една от другите теми за греси за вилки ,много я хвалят ,едва ли не всеки веломагазин трябва да я има -толкова добра .

Характеристики:
Разработена специално за велосипедни амортисьорни вилки
Подходяща за всякакъв вид вилки (XC, DH, 4X, FR)
Подходяща и за други марки амортисьорни вилки
Не се сгъстява от ниска температура


Значи да взимам Weldtite TF2 ,не универсалната Bike Grease 2000?
Аватар
vek0
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1176
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:17 pm

Re: Грес за профилактика на вилка SR Suntour

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Съб Авг 30, 2014 10:05 pm

В Bike Centre ми предложиха това http://bikescenter.bg/aksesoari-bg/smaz ... -brunox-bg макар че отидох за Fork Oil. Нещо да кажете за този продукт?
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Грес за профилактика на вилка SR Suntour

Мнениеот spirov92 » Съб Авг 30, 2014 10:17 pm

Това не е за профилактика, а за редовна поддръжка (смазване на уплътненията отвън). Чувал съм добри отзиви за него, ама не очаквай чудеса. И отново - не пълни ботушите с brunox! Използвай грес при втулките. Това се пръска по малко по тръбите и се забърсва.
spirov92
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 4:05 pm
Местоположение: София


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта