ЗДП

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

ЗДП

Мнениеот CKD » Пет Юни 04, 2004 11:47 am

Надявам се не ви отегчавам с това:

Код: Избери целия код
Раздел ОСЕМНАДЕСЕТИ

ОСОБЕНИ ПРАВИЛА ЗА НЯКОИ УЧАСТНИЦИ ДВИВИЖЕНИЕТО


Чл. 79 За да участва в движението по пътищата, отворени за обществено ползване, всеки велосипед трябва да има изправни:

1. спирачки;

2. звънец и да няма друг звуков сигнал;

3. устройство за излъчване на бяла или жълта добре различима светлина отпред и червен светлоотразител отзад; допуска се поставянето на устройство за излъчване на червена светлина отзад;

4. бели или жълти светлоотразители или светлоотразяващи елементи отстрани на колелата.

Чл. 80 Водачът на велосипед е длъжен да се движи възможно най-близо до дясната граница на платното за движение.

Чл. 81 На водача на двуколесно пътно превозно средство е забранено:

1. да се движи успоредно до друго двуколесно пътно превозно средство;

2. да управлява превозното средство, без да държи кормилото с ръка, както и да освобождава педалите, с които контролира превозното средство;

3. да се движи в непосредствена близост до друго пътно превозно средство или да се държи за него;

4. да превозва, тегли или тласка предмети, които пречат на управлението на превозното средство или създават опасност за другите участници в движението;

5. да управлява превозно средство по площите, предназначени само за пешеходци; тази забрана не се отнася за велосипедисти на възраст до 12 години.

Чл. 82 Забранено е движението на велосипедисти в група за тренировка, ако пред и зад групата няма придружители с автомобил или мотоциклет.
CKD
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2003 6:20 pm

Мнениеот Metal_Psycho » Пет Юни 04, 2004 11:52 am

Предварително се извинявам за неуваженитето което ще вложа.
:D:D:D:D:D[:p][:p][:p][:p][:p]АААХАХАХАХАХААХААААХАА
Аз не съм чувал някои да спазва повече от един от тези закоини ААХААХХХАХАХАХХААХАХХАААХХАХАХХАХААХ
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Dani » Пет Юни 04, 2004 12:46 pm

[quote="Metal_Psycho"]

Предварително се извинявам за неуваженитето което ще вложа.
:D:D:D:D:D[:p][:p][:p][:p][:p]АААХАХАХАХАХААХААААХАА
Аз не съм чувал някои да спазва повече от един от тези закоини ААХААХХХАХАХАХХААХАХХАААХХАХАХХАХААХ
[/quote]

Metal, колкото и архаично да ти звучи, в тая работа има истина.
Е като пропуснем "[i]2. звънец и да няма друг звуков сигнал;[/i]" и някои подобни....

Все пак ние, велосипедистите, освен задължения имаме и права.
Макар че според някои, единственото ни право е да изчезнем безследно.:})::})::}):(Ще им се!)
I'd like mornings better if they started later!
Dani
 
Мнения: 192
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 11:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Пет Юни 04, 2004 1:07 pm

Утре отивам за звънче и светлоотразители, че да не вземат да ме глобят.:D:D:D:):):^:8):o):8D::D:)
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Dani » Пет Юни 04, 2004 1:31 pm

Мога да ти предложа устройство за жълта светлина, за отпред. Предлагам ти газен фенер, модел '39г. Перфектно състояние! Пък и няма да ти отнема от силата за въртене на педалите!!!!:D:D:D
I'd like mornings better if they started later!
Dani
 
Мнения: 192
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 11:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HellRaider » Пет Юни 04, 2004 2:00 pm

aide arestuvaha me
noru6itel sym po vsichki pravila bez siprachkite hehhe
Вчера е история.
Утре е мистерия.
Днес е подарък.
HellRaider
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 8:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот M1010X » Пет Юни 04, 2004 2:40 pm

ако ще говорим принципно, никой не може да те задължи да ги четеш. но пък ти не можеш да се оправдаеш после, че не си ги чел, т.к. се предполага, че си достатъчно интелигентен, за да си даваш сметка, че си участник в движението. е, тогава би трябвало да си даваш сметка и, че не може другите участници да минават курсове и листовки, а ти да караш както си искаш, без да зачиташ правила и т.н. следователно има два варианта:
1. ти си тъп и не знаеш; хващат те, тресват ти една глоба и вече знаеш. ама си тъп и не се сещаш да прочетеш, както и да попиташ следващия път дали трябва нещо да четеш, затова те хващат още няколко пъти и най-вероятно минаваш на 2;
2. не си тъп и предполагаш, че трябва да прочетеш нещо отнякъде, ама се правиш на тъп. хващат те, тресват ти една глоба, ти сядаш да четеш и повече не правиш нарушения.

естествено, тук не включвам частните случаи, в които ти си толкова тъп, че никога не разбираш за какво става въпрос, както и че се правиш (успешно) на толкова тъп, че трябва отново да препиша това от горния ред.

само да отбележа. най-горе съм написал, че говорим принципно. аз лично съжалявам, че полицаите нямат време за нас, както и за много по-лоши от нас (отрепки с g, m, s, sl и секви други класи, както и тяхните аналози от другите марки). иначе щеше да е много по-спокойно по улиците (не ми казвайте, че това са глупости, а прочетете някъде колко колоездачи загиват на година, и то в повечето случаи в мрачно или тъмно време; някои от вас са шофьори, други не, но трябва да ви кажа, че вечерно време колоездач се вижда от 20-30 метра, не много повече. и то при положение, че говорим за софия, не за междуселски/извънградски път. все пак, има лампи по улиците).
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот velco » Пет Юни 04, 2004 2:47 pm

[quote="GOA"]

сички да го дъхат!
кой ме задължава да знам горните си права задължения и забрани ?
[/quote]

Незнанието на закона не оневинява.
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Юни 04, 2004 3:39 pm

[quote="velco"]
Незнанието на закона не оневинява.
[/quote]


така е, това е основен принцип. има си Държавен вестник, законите се публикуват там.

@M1010X:
не можеш да очакваш да ти пратят уведомително писмо от Парламента, когато приемат някой закон.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот M1010X » Пет Юни 04, 2004 3:50 pm

[quote="bikerider"]

[quote="velco"]
Незнанието на закона не оневинява.
[/quote]


така е, това е основен принцип. има си Държавен вестник, законите се публикуват там.

@M1010X:
не можеш да очакваш да ти пратят уведомително писмо от Парламента, когато приемат някой закон.
[/quote]


[i]edit[/i]: недоразумението разрешено :8D:
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Пет Юни 04, 2004 4:03 pm

Хайде да коментираме единствения член, който все пак има някакъв смисъл - член 82! Защо другите нямат смисъл според мен: ами защото съм виждал стотици камикадзета с някакви 30 годишни таратайки и багажник от щайга, дето си пердашат в насрещното и даже спирачка нямат, а аз да тръгна да се притеснявам за светлоотразители...

Този член е най-голямата простотия според мен!

Пример: Шосейните колоездачи винаги са карали, карат и ще продължават да си карат бреветите по първокласни и второкласни пътища и нямат НИКАКВИ придружители, макар това да са официално организирани мероприятия. Никой не ги и спира - могат покрай 100 патрулки да си минат, но полицаите с тях не се занимават. В същото време, като се опитваше Ицо да организира придвижване по асфалт от Пловдив до Асеновград на групата колоездачи за първия ден на състезанието в Родопите, както и планираното първоначално изкачване по асфалт до Марциганица, полицаите от пловдивския КАТ просто си цитираха този член и си поискаха ####лв. [b][color=red]дарение[/color][/b], за да "осигуряват" групата! А това си е тяхно ЗАДЪЛЖЕНИЕ!

Според мен всеки закон, който е направен така, че да е възможно избирателното му прилагане според кефа на държавния служител е ЛОШ закон и само пречи и създава корупция!!!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Пет Юни 04, 2004 4:06 pm

[quote="M1010X"]
сбърка човека, пич. ако ли не, прочети ми поста отново.
[/quote]


sorry, механична грешка, имах предвид GOA :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Пет Юни 04, 2004 4:09 pm

@did:
едва ли някой тук мисли че закона е читав. аз поне мисля, че е тотално лайнян, поне в тази си част за която говорим.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Пет Юни 04, 2004 4:19 pm

[quote="bikerider"]

@did:
едва ли някой тук мисли че закона е читав. аз поне мисля, че е тотално лайнян, поне в тази си част за която говорим.
[/quote]


Ами така си е! Нали все се сравняваме с Европата... Ама там (напр. Италия) придружаването на големи групи трениращи велосипедисти е изведено като тяхно ПРАВО и задължение на полицията, докато в милата ни татковина същата дейност е ЗАДЪЛЖЕНИЕ на самите колоездачи, за която трябва и да си плащат дарения на полицията:(!:.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот CKD » Пет Юни 04, 2004 7:27 pm

Ами това го пуснах, защото наистина законът е тъп в по-голямата си част и не върши никаква работа (не помага на нас, които сме най-уязвими на пътя)
CKD
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2003 6:20 pm

Мнениеот M1010X » Пет Юни 04, 2004 10:36 pm

аз пък не смятам, че законът е проблем. както казах и в първия си пост, на теория (принципно) би трябвало да е ок. разбира се, че не може да се очаква полицаите, при положение, че имат достатъчно друга работа (друг е въпросът дали я вършат, не говоря за това), да се занимават точно с нас. уязвими сме дотолкова, доколкото не се пазим. аз карам колело (не говоря сега пък само за mtb) откакто се помня. и досега само веднъж съм имал инцидент с кола, и то защото аз съм си виновен: изскочих на улицата (еднопосочна) без да се огледам. както можете да се досетите, направих го срещу движението. и нищо, треснах се в един пасат, като само се молех да не му счупя левия фар със задницата, която се извъртя към него.

за следващото не съм сигурен, не уча право: не е задължение на полицията да ни пази, когато сме в група. в закона пише "пред и зад групата (...) придружители с автомобил или мотоциклет". да де, ама се очаква, че като си на тренировка с група, ще караш с ескорт от този, дето те тренира, нали? никъде не е изрично упоменато, че този ескорт трябва да е осигурен от кат. или поне не в този откъс от закона. а аз правя тълкуване по него :D...

пак казвам: не смятам, че проблемът е в закона. по-скоро в изпълнителната власт. но пък на тях ние сме им най-малкият проблем...
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот AgentOrange » Пет Юни 04, 2004 10:44 pm

[quote="CKD"]
Чл. 81 На водача на двуколесно пътно превозно средство е забранено:
2. да управлява превозното средство, без да държи кормилото с ръка, както и да освобождава педалите, с които контролира превозното средство;
[/quote]


Добре, че това го няма в закона за гражданската авиация...
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот velco » Пет Юни 04, 2004 11:03 pm

Писачите на този член ще бъдат първите, които ще изправим до стената като почне революцията !!! :D:D:D
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Dani » Съб Юни 05, 2004 11:44 am

Майтапа настрана!
Това и аз го чета за пръв път!(Закона...)
Но не е ли по-добре да се замислим как трябва да изглежда този текст,
или как искаме да изглежда....
Все пак това касае нас, а не някой Феланкешиев!
I'd like mornings better if they started later!
Dani
 
Мнения: 192
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 11:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mrPesh » Съб Юни 05, 2004 12:51 pm

В тоя закон липсва най-важното-КАСКАТА.
Че това трябва да е първото задължително нещо.В Австралия ако караш без каска може и да не те глобят,но задължително ще те съпроводят до първия магазин дето има,и няма да си тръгнеш докато не си купиш:^:
Друго е че тук допреди 3-4 години ни гледаха по улиците като извънземни като сме с каски и т.н.
Аватар
mrPesh
 
Мнения: 259
Рейтинг: 1336
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 12:06 am
Местоположение: Bulgaria,Veliko Tyrnovo

Мнениеот M1010X » Съб Юни 05, 2004 12:58 pm

а, че те и сега ме гледат :) нищо, че от 2 години карам само с каска, дори градско.
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Пон Юни 07, 2004 8:53 am

[quote="M1010X"]

а, че те и сега ме гледат :) нищо, че от 2 години карам само с каска, дори градско.
[/quote]


Гледахте ли снощи новините - за момичето, дето го блъснал оня изрод с 2.6 промила кръв в алкохола му! Счупен череп, мозъчна травма,... опасност за ЖИВОТА! А то просто си карало по алеята, само дето оня не успял да вземе завоя... И ако перефразираме една хубава реклама на този сайт "А ако момичето беше с каска?". Хайде пак кажете: "Ама аз си внимавам!"
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот M1010X » Пон Юни 07, 2004 9:34 am

@did
това е изключение. не се случва толкова често. сега ще обясня какво имам предвид:
сигурен съм, че в този форум над 50% от хората ще споделят, че са имали някакво произшествие с кола. най-вероятно за 95% то е било без някакви по-сериозни последици. има обаче още 5%, за които просто няма какво да се направи. с каска или без, с фар, стоп и т.н. като те удари някой с 50+ км/ч, и като рицар да си екипиран, пяк няма да се разминеш. просто законът в случая няма никаква роля, без значение дали е тъп или смислен. обаче това е за 5-те процента. за останалите 95 основната вина носим ние.
пак казвам: не знам дали сте забелязвали вечерно време от както разстояние се забелязва колоездач без опознавателни знаци. ми, почти от никакво. и 50 метра да са, при 50 км/ч това са 3.6 сек. обаче проблемът не са тия, дето се движат с 50, а тия със 100. а 2 секунди хич не са много, и то при положение, че това е в идеалния случай... реално погледнато, без осветление сме си самоубийци на пътя. аз затова избягвам да се движа по улиците вечерно време. просто не знаеш на какъв ще попаднеш (по-точно какъв ще попадне на теб)
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Пон Юни 07, 2004 9:45 am

[quote="M1010X"]

@did
това е изключение. не се случва толкова често. сега ще обясня какво имам предвид:
сигурен съм, че в този форум над 50% от хората ще споделят, че са имали някакво произшествие с кола. най-вероятно за 95% то е било без някакви по-сериозни последици. има обаче още 5%, за които просто няма какво да се направи. с каска или без, с фар, стоп и т.н. като те удари някой с 50+ км/ч, и като рицар да си екипиран, пяк няма да се разминеш. просто законът в случая няма никаква роля, без значение дали е тъп или смислен. обаче това е за 5-те процента. за останалите 95 основната вина носим ние.
пак казвам: не знам дали сте забелязвали вечерно време от както разстояние се забелязва колоездач без опознавателни знаци. ми, почти от никакво. и 50 метра да са, при 50 км/ч това са 3.6 сек. обаче проблемът не са тия, дето се движат с 50, а тия със 100. а 2 секунди хич не са много, и то при положение, че това е в идеалния случай... реално погледнато, без осветление сме си самоубийци на пътя. аз затова избягвам да се движа по улиците вечерно време. просто не знаеш на какъв ще попаднеш (по-точно какъв ще попадне на теб)
[/quote]


100% съгласен! Все пак, аз и кола карам! Някой преди време беше написал в този форум желязното правило, че "колоездач се изпреварва на разстояние един паднал колоездач", ама това при условие, че го видиш въобще.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот M1010X » Пон Юни 07, 2004 9:53 am

[quote="did"]

[quote="M1010X"]

@did
това е изключение. не се случва толкова често. сега ще обясня какво имам предвид:
сигурен съм, че в този форум над 50% от хората ще споделят, че са имали някакво произшествие с кола. най-вероятно за 95% то е било без някакви по-сериозни последици. има обаче още 5%, за които просто няма какво да се направи. с каска или без, с фар, стоп и т.н. като те удари някой с 50+ км/ч, и като рицар да си екипиран, пяк няма да се разминеш. просто законът в случая няма никаква роля, без значение дали е тъп или смислен. обаче това е за 5-те процента. за останалите 95 основната вина носим ние.
пак казвам: не знам дали сте забелязвали вечерно време от както разстояние се забелязва колоездач без опознавателни знаци. ми, почти от никакво. и 50 метра да са, при 50 км/ч това са 3.6 сек. обаче проблемът не са тия, дето се движат с 50, а тия със 100. а 2 секунди хич не са много, и то при положение, че това е в идеалния случай... реално погледнато, без осветление сме си самоубийци на пътя. аз затова избягвам да се движа по улиците вечерно време. просто не знаеш на какъв ще попаднеш (по-точно какъв ще попадне на теб)
[/quote]


100% съгласен! Все пак, аз и кола карам! Някой преди време беше написал в този форум желязното правило, че "колоездач се изпреварва на разстояние един паднал колоездач", [b]ама това при условие, че го видиш въобще.[/b]

[/quote]


:^: мда... точно за това иде реч
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот naka76 » Пон Юни 07, 2004 2:57 pm

[quote="M1010X"]

@did
това е изключение. не се случва толкова често. сега ще обясня какво имам предвид:
сигурен съм, че в този форум над 50% от хората ще споделят, че са имали някакво произшествие с кола. най-вероятно за 95% то е било без някакви по-сериозни последици. има обаче още 5%, за които просто няма какво да се направи. с каска или без, с фар, стоп и т.н. като те удари някой с 50+ км/ч, и като рицар да си екипиран, пяк няма да се разминеш. просто законът в случая няма никаква роля, без значение дали е тъп или смислен. обаче това е за 5-те процента. за останалите 95 основната вина носим ние.
пак казвам: не знам дали сте забелязвали вечерно време от както разстояние се забелязва колоездач без опознавателни знаци. ми, почти от никакво. и 50 метра да са, при 50 км/ч това са 3.6 сек. обаче проблемът не са тия, дето се движат с 50, а тия със 100. а 2 секунди хич не са много, и то при положение, че това е в идеалния случай... реално погледнато, без осветление сме си самоубийци на пътя. аз затова избягвам да се движа по улиците вечерно време. просто не знаеш на какъв ще попаднеш (по-точно какъв ще попадне на теб)
[/quote]


Седя си аз на едно кръстовище и чакам да светне зелено за да продължа.И докато аз си чакам колата зад мен решава че не минават коли и може да си направи десния завой на червено.Но както винаги не ме видял и лашшшш новата капла на три дена отиде и с цялото си нахалство избега като видя че съм добре!На същото това кръстовище вчера тамън спирам когато пак кола от най-лявото платно решава да иде на друго място и докато е на червено решава да се преустрои и за малко да ме удари добре че не бях спрял на пълно още та малко дръпнах и като му извиках успя да откъсне очи от мацето до него и ме видя.Тези към кои проценти да ги сложа???Хайде добре че и в двата случая скороста не беше над 20 км иначе щеше да стане като онази катастрофа кадето помелих едно ауди.Но тов може някой друг път да го разкажа!!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Dani » Пон Юни 07, 2004 3:34 pm

Истината е, че движението е много интензивно и шофьорите нямат възмжност/не искат да се съобразяват с нас, освен това участници в движението са и малоумните пешеходци(какъвто съм и аз, отвреме-навреме(пешеходец, имам в предвид:I, не малоумен, надявам се:^:))
Тях няма кой да ги застави да погледнат правилник.....
I'd like mornings better if they started later!
Dani
 
Мнения: 192
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 11:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Dani » Пон Юни 07, 2004 3:43 pm

Та мисълта ми е, че е добре да се помисли, как да се избегне срещата на различни типове участници в движението! (Еееее ама колко сложно го казах, колко съм умен:^::^::^:)
В Пловдив имаше една велосипедна алея по един от булевардите, а сега там са наспряли сумати коли и едно две кафета.....
Няма какво да се коментира, никой не му пука за нас, а повечето от които зависи това също имат деца и те също карат колелета.... е за т'ва ме е яд.
:(!::(!::(!:
I'd like mornings better if they started later!
Dani
 
Мнения: 192
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 11:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Пон Юни 07, 2004 4:23 pm

Ха! Когато има паркирани коли на алея за велосипедисти (с маркировка), никак не чувствам угризения ако отнеса някое огледало... Или пък пешеходец :D

А за наглостта на шофьорите (е, то и аз, ама... ;)) мога да ви разкажа следния случай:

Седя си аз в дясната лента на светофара на Аптеката до НДК и чакам да светне зелено. Както си чакам, по едно време някой ме побутва по задната гума. Оглеждам се да видя кой е тоз наглец, обаче няма никой, само такситата чакат на стоянка. Поглеждам пак към светофара и пак някой ме побутва. Какво се оказва в крайна сметка - бакшишът зад мен решил, че това място, на което аз чакам, му харесва и иска да се мръдне върху него. За тази цел не се хаби да си подаде тъпата кратуна през мръсния прозорец за да ме помоли учтиво, ами ме побутва с БРОНЯТА (!) на колата!

За негов късмет имаше доста таксита наоколо, а пък не му запомних номера :}):
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот M1010X » Пон Юни 07, 2004 8:20 pm

вие нещо на ебавка ме взехте...
това, че некъв гъз не те е видял, не е поради грешка в закона. а поради неговата тъпота. а все пак, темата се казва ЗДП (Закон за Движение по Пътищата). нека не изопачаваме нещата. аз говоря, че законът не е безсмислен, защото това е моето мнение. а не, че няма олигофрени по улиците.
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта