Кой е по-добрият избор?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Кой е по-добрият избор?

Мнениеот nikolay_ » Чет Юли 31, 2014 11:24 am

Здравейте,
като цяло велосипедът ми трябва за разходки и може би каране на задна гума някой друг номер да се опитам да науча просто за забавление :)
Бюджетът ми е до около 700лв.
Спрял съм се на тези 2 варианта за сега:
http://www.niko-bikes.com/shop/product. ... ductID=341
и
http://koleloto.bg/product/871/cross-29 ... -byal.html

Ще съм благодарен, ако имате някакви други предложения и ги споделите. :)

Висок съм 190см и тежа около 85кг.

Благодаря ви предварителното за отделенето време. :)
nikolay_
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 8:05 pm

Re: Кой е по-добрият избор?

Мнениеот victortrt » Чет Юли 31, 2014 1:15 pm

Ами то те са почти еднакви като компоненти, но кроса е по-добре за твоя ръст, защото е 29 цола. Освен това той този месец е 609 лева. Сега за карането на задна гума и номерата не знам дали ще са удачни и двата велосипеда, защото те са за крос кънтри, а не за трикове и геометрията им не е подходяща за такива неща /кормилото е ниско и изнесено напред, а не нагоре например/. За разходки е перфектен, особено ако смениш гумите с по-подходящи за асфалт.
Най-добре отиди на място, например в магазина, от който си дал линка за кроса.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Кой е по-добрият избор?

Мнениеот carmo » Пет Авг 01, 2014 3:47 pm

Здравей.
На първият му е мАалко по-добра вилката, но вторият е с хидравлика и е по-евтин, така че по-скоро изборът ти ще е въпрос на вкус, но ако можеш - виж ги на живо, пробвай (ако дадат) и вземай. За разходки и лек оф-роуд ще са ОК.
29" е баш като за теб, но може би ще е "по-инертен" за триковете които "му мислиш".
Успех в избора.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Кой е по-добрият избор?

Мнениеот victortrt » Пет Авг 01, 2014 4:01 pm

Абе то и двете вилки са почти един дол дренки, но поне се заключват. Пък и по-големите гуми на кроса ще компенсират по-ниския клас вилка, защото 29-ките возят осезаемо по меко заради по-големите гуми и по-голямото междуосие. Това го казвам и от личен опит /карах миналия сезон крос грип 924 със същата вилка, която обаче не се заключваше/. Според мен за ръст 1.90 няма място за колебание - 29-ка на 100%.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Кой е по-добрият избор?

Мнениеот Stoyanov » Нед Авг 03, 2014 1:54 pm

Аполона се произвежда с три размера гуми. Не знам защо при Нико се продава само единият :/ А кросът като компоненти е аналог на по-старата генерация на GRX7. Истинският GRX8, който пуснаха миналата година, е един клас по-нагоре заедно с Apolon Elite :)
Stoyanov
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 11:39 pm

Re: Кой е по-добрият избор?

Мнениеот victortrt » Пон Авг 04, 2014 8:25 am

Ако това ще помогне при избора - до 15.08. спринт имат 15% намаление в магазина им в София /На Каблешков/ и при това положение спринт аполон елит в трите размера гуми се връзва 680 лева. Той е с вилка xcr с дистанционно заключване от кормилото, хидравлични спирачки на шимано и цялостна задвижваща група ацера.
Тоест до 15.08. с него ще влезеш в бюджета си, можеш да си избереш размер на гумите и като цяло ще си много на далавера, защото доскоро еко версията струваше толкова.
Та до 15.08. това е офертата, която не е за изпускане.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта