Дупки за бидони

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Дупки за бидони

Мнениеот alkuni » Сря Юли 23, 2014 10:23 am

Здравейте!
Къде в София да отида да ми пробият 3 дупки на рамката за бидоните за вода.
Пробвах със свински опашки но не става(държат хлабаво)
alkuni
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 11:02 am
Местоположение: София

Re: Дупки за бидони

Мнениеот ABSOLUT » Сря Юли 23, 2014 11:20 am

Аз лично не бих си дупчил рамката просто ей така.
Първо, може да намали издръжливостта и евентуално да се спука на това място.
Второ, поне при моята рамка, резбата за болтовете не е на самата рамка, ами има набита стоманена втулка с резба.
Стената на тръбата на рамката не е чак толкова дебела и ще станат само 2-3 врътки резба, възможно е още при първото натягане да се прецака.
За това се слага стоманена втулка, която не се движи спрямо тръбата на рамката и на нея може да завиваш и отвиваш колкото си искаш.
Според мен трябва да мислиш вариант за закрепване с някакви качествени скоби, например на Wurth.
Скоби от този тип, макар че има и други, по-финни модели:

Изображение
Аватар
ABSOLUT
 
Мнения: 73
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Сря Мар 21, 2012 1:49 pm
Местоположение: София

Re: Дупки за бидони

Мнениеот alkuni » Сря Юли 23, 2014 12:46 pm

ABSOLUT написа:Аз лично не бих си дупчил рамката просто ей така.
Първо, може да намали издръжливостта и евентуално да се спука на това място.
Второ, поне при моята рамка, резбата за болтовете не е на самата рамка, ами има набита стоманена втулка с резба.
Стената на тръбата на рамката не е чак толкова дебела и ще станат само 2-3 врътки резба, възможно е още при първото натягане да се прецака.
За това се слага стоманена втулка, която не се движи спрямо тръбата на рамката и на нея може да завиваш и отвиваш колкото си искаш.
Според мен трябва да мислиш вариант за закрепване с някакви качествени скоби, например на Wurth.
Скоби от този тип, макар че има и други, по-финни модели


Ще пробвам с такива скоби с единия бидон който ще бъде на седалковата тръба.За другия бидон рамката си има дупки на долната тръба,проблема е че дупките са много назад и като сложа бидона той пречи и няма място за другия.Затова ми се иска да пробия една дупка и да го преместя по нагоре.Не ми се иска да слагам скоби на долната тръба(става много грозно - ще се преебат надписи лепенки и др.)
Като казах за пробиване на дупки имах в предвид и набиването на нит гайка с резба
alkuni
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 11:02 am
Местоположение: София

Re: Дупки за бидони

Мнениеот iPop » Сря Юли 23, 2014 2:43 pm

alkuni написа:
ABSOLUT написа:Аз лично не бих си дупчил рамката просто ей така.
Първо, може да намали издръжливостта и евентуално да се спука на това място.
Второ, поне при моята рамка, резбата за болтовете не е на самата рамка, ами има набита стоманена втулка с резба.
Стената на тръбата на рамката не е чак толкова дебела и ще станат само 2-3 врътки резба, възможно е още при първото натягане да се прецака.
За това се слага стоманена втулка, която не се движи спрямо тръбата на рамката и на нея може да завиваш и отвиваш колкото си искаш.
Според мен трябва да мислиш вариант за закрепване с някакви качествени скоби, например на Wurth.
Скоби от този тип, макар че има и други, по-финни модели


Ще пробвам с такива скоби с единия бидон който ще бъде на седалковата тръба.За другия бидон рамката си има дупки на долната тръба,проблема е че дупките са много назад и като сложа бидона той пречи и няма място за другия.Затова ми се иска да пробия една дупка и да го преместя по нагоре.Не ми се иска да слагам скоби на долната тръба(става много грозно - ще се преебат надписи лепенки и др.)
Като казах за пробиване на дупки имах в предвид и набиването на нит гайка с резба


Нарежи си вътрешна гума, която да подложиш под скобите- хем няма да надереш рамката, хем ще има повече сцепление и няма да се хлъзга
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Дупки за бидони

Мнениеот alkuni » Сря Юли 23, 2014 5:35 pm

iPop написа:Нарежи си вътрешна гума, която да подложиш под скобите- хем няма да надереш рамката, хем ще има повече сцепление и няма да се хлъзга


Да.Така ще направя.
Като се замисля единствения начин да не пробивам нова дупка е,ако закача кошницата за бидона за горната тръба на рамката.Подлагам гума стягам скобите и слагам бидона.Единственото което ме притеснява е бидона да не вземе да извръкне по някое време(някоя дупка или рязко спиране).Има ли някой който е слагал бидон на горната тръба?
alkuni
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 11:02 am
Местоположение: София

Re: Дупки за бидони

Мнениеот cyclopz » Сря Юли 23, 2014 9:21 pm

Аватар
cyclopz
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Пон Авг 05, 2013 10:29 pm

Re: Дупки за бидони

Мнениеот MIKEY MOUSE » Чет Юли 24, 2014 8:42 am

Само идея - преди години шосейните състезатели караха с по два бидона монтирани на кормилото- махнаха ги заради аеродинамиката. При байка едва ли е толкова важно - можеш да приспособиш планка ,която да се захване за болтовете на лапата.

ПП Удобно е , правил съм го ,когато ми се прецакаха отворите на рамката. :wavey:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Дупки за бидони

Мнениеот NeNo » Чет Юли 24, 2014 7:21 pm

Дано ти се счупи climber-a докато караш DH или ФР лайно :finger:
Изображение
Аватар
NeNo
 
Мнения: 289
Рейтинг: 1455
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 6:53 pm

Re: Дупки за бидони

Мнениеот batkon4o » Чет Юли 24, 2014 7:49 pm

Замисли се за това или нещо подобно и по евтино,преди да започнеш да вършиш глупости и да хвърляш пари на вятъра.

http://www.chainreactioncycles.com/bg/e ... prod117290
batkon4o
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Юли 12, 2009 10:32 am

Re: Дупки за бидони

Мнениеот alkuni » Чет Юли 24, 2014 10:12 pm

batkon4o написа:Замисли се за това или нещо подобно и по евтино,преди да започнеш да вършиш глупости и да хвърляш пари на вятъра.

http://www.chainreactioncycles.com/bg/e ... prod117290


Раницата не е опция.Знам че за някои е удобна,но не и за мен.Всичко което нося се събира в чантичката на кръста.
Благодаря за предложението все пак.

Мисля че със скоби на горната тръба ще стане,днеска пробвах с една стара скоба и захвана доста здраво,утре слагам още една и една свинска опашка и заспива.
В тия жеги отива доста вода и второ бидонче си е необходимо - лично се убедих в това докато обикалям около София.
alkuni
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 11:02 am
Местоположение: София


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 71 госта