Странджа, от 24 юни

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Странджа, от 24 юни

Мнениеот kagami » Сря Юни 02, 2004 8:55 am

Странджа е прекрасна планина, особено за колело. Не е много висока (най-висок връх в българската част - Босна, 454 м) и е пълна с не много стръмни коларски пътища. Има чудесни гори от Странджански дъб, които точно сега ще са зелени и хубави. Има и диви прасета тук-там. Може да се спи в селата.

Идеята ми е за едно ходене с колела до Странджа от вечерта на EDIT 24 юни (четвъртък), до понеделник 28 юни. Качваме колелата на нощния влак до Бургас и оттам караме на юг до където решим. Можем да отидем и до морето. Връщането пак ще е с нощния влак.

Знам, че идеята може би звучи прекалено авантюристично и неорганизирано, но аз лично съм била в Странджа на пешеходен преход с палатки за 4 дни, и през цялото време си мечтаех да съм с колело. Ако на някого все пак идеята му звучи добре - наистина много ще се радвам да дойде. Сигурна съм, че ще си заслужава разкарването.
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот Windstream » Сря Юни 02, 2004 9:06 am

Ако наистина до морето ще се пътува с нощен влак силно препоръчвам това да стане в четвъртък - петъчния обикновено е адски фрашкан, няма място за спортни сакове, камо ли за велосипеди :xx(:
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот kagami » Сря Юни 02, 2004 9:16 am

Препоръката се приема - значи предложението е за пътуване с нощния влак на 17 юни (четвъртък).
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот MOD » Сря Юни 02, 2004 10:05 am

Звучи супер .. аз бих се присъединил без колебание ... но не знам дали няма само да Ви бавя по баирите ...
Предполагам става дума за спане на чувал под открито небе или греша ?
Има достатъчно време за реакция, а още имам неизползвана отпуска от миналата година, която така или иначе трябва да взема този месец ...:D

Имаш ли някаква идея за маршрут ?
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GOA » Сря Юни 02, 2004 10:38 am

яко ме е яд! точно по тва време се почва сесията... а и да се работи трябва (:Х

За спането обаче въпроса е малко въпросителен. От опит зная че да се мъкне палатка на гръб е ужас. А с колело - не зная, но сигурно е 3*ужас. Колкото и леки да са хималайките баирите стават х пъти по дълги и стръмни. А ако влязат в сметката и чували... На мен не ми пречи да преспя на някои камънак наметнат с 1 яке, но не всички могат да го направят (или не искат?).
Downhill by car.
Лопа ти прожината на амортесиора.

|-|
Аватар
GOA
 
Мнения: 732
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 11:56 am

Мнениеот bestbg » Сря Юни 02, 2004 11:20 am

ако си намеря извинителна бележка за 17-ти и 18-ти и съм оформен до тогава ще дойда но зависа от няколко неща.. непълнолетен (на 15 год.) мога да ви бавя по байрите и къде ще се спи? и на мен няма да ми пречи на некой камък
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот axelmax » Сря Юни 02, 2004 11:45 am

interesno ,no naistina palatkite ste ni bavat adski mnogo a za umorata da ne govorim

a zakolelata vav vlakovete ,pitah poneje steh da hoda vav plovdiv na sastezaniieto i mi kazaha che treba da se kachi vav tovarniq vagon i da se plati taksa ,opredelqsta se ot cenata na koleloto ,az im kazah che moeto eenekade kam 600 i te mi kazaha che e kam 12-13 leva ,moje bi enesto kato zastrahovka ako kajeh che struva 10 leva sigurno ste e stotinki ,e moje koi da vidi na koko eoceneno i da si go vzeme i posle da ti dadat sttinkite da si kupish novo;)
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот kagami » Сря Юни 02, 2004 1:20 pm

И на мен не ми се мъкне чувал и шалте. Идеята е да спим в селата. Аз лично съм спала в село Бръшлян през 2000г, където ни приютиха в някаква стая с легла в етнографския музей за по 1 лв на човек.

Датата също подлежи на промяна.

За маршрута - имам няколко идеи, които можем да обсъдим след като се разбере колко хора и кога ще ходим. Едната е да караме от Бургас на юг до връх Босна (пътят Бургас - Босна е около 40 км), да спим в село Бяла Вода и след това да се върнем на север по един от двата коларски пътя - или този, който излиза на Ново Паничарево, или този до Ясна Поляна. Да спим една нощ там и да се върнем в Бургас. Това е една идея.

Друга идея е да не караме много на юг, а да отидем в резерватите Ропотамо и Водните Лилии, които са на северозапад от Приморско (стига да е разрешено да се ходи с колела там). Пътищата в тези два резервата изглежда не са асфалтови и сигурно ще е хубаво да се кара там. Тези пътища вървят на северозапад в посока към Бургас, по едно време се сливат и в крайна сметка излизат на 17 км южно от Бургас. Ако изберем този вариант ще сме по-спокойни, че не сме твърде далеч от цивилизацията и няма да ни трябва толкова време да се върнем до Бургас. Можем да спим в град Веселие, който е няколко км навътре от брега и нощувките няма да са безкрайно скъпи.
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот MOD » Сря Юни 02, 2004 1:37 pm

Идеята за спане по селата е добра .. предполагам че това е верния подход в случая ...
Но за датите е добре да фиксираме някакви конкретни, защото ако реша да си взема отпуска, няма да е удобно да си сменям датите през ден :)

17.06 е приемливо ... но ще изчакам до края на календарната седмица и тогава ще си пусна отпуска .. надявам се до тогава да се уточним за тази "малка" подробност ;):D
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kagami » Сря Юни 02, 2004 2:05 pm

За мен 17 юни вечерта е добър ден, но мога и на 24ти юни. Ще ви оставя да решите без мен за датата, защото от днес вечерта съм с туристическа група (понеже работя като екскурзовод) - чак до неделя вечерта. Ще имам достъп до интернет в понеделник. МОД, много се радвам, че поддържаш идеята :)
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот MOD » Сря Юни 02, 2004 2:16 pm

Добре , на мен също и двете дати са ми удобни
Така че, нека до края на седмицата да решим - 17.06 или 24.06 ще е началото на приключението ...

За момента спането ще е по селата ... а приключения няма да липсват - сигурен съм ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kagami » Сря Юни 02, 2004 2:27 pm

Хехе :) Чудесно! :D

ГОА, какво ще кажеш? 24.06 по-добре ли ти звучи от 17.06? По отношение на сесията - не знам дали има значение, но за контролните и класните - мисля, че 24.06 е по-добрият вариант.
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот Lubo » Сря Юни 02, 2004 3:03 pm

И аз съм много навит за тази идея. Обаче не съм сигурен дали ще могада се сменя или да излезна отпуска. Та като насрочите дата ще мога да кажа със сигурност.
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Сря Юни 02, 2004 3:54 pm

мен 24-ти по ме урежда... защото след 24-ти остават 6 дни до края а през тези дни няма нищо.... затова съм за 24-ти .. почти 100% сигурен че ще дойда

[color=red].::Edit::.[/color]

тогава сигурно и Graverr може да дойде (24-ти) но ще се разбера с него довечера...
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот Admin » Сря Юни 02, 2004 4:25 pm

И на мен ми се идва, ама...за 17 юни със сигурност не мога. За 24 вероятно ще мога, съвсем скоро ще знам и ще пиша. :8D:

А колко струва влака? Питам, защото си струва да се сметне, при наличието на достатъчно хора, дали няма да е по-евтино с коли - хем е и по-удобно и бързо, а в най-краен случай могат да се използват и за спане. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот kagami » Сря Юни 02, 2004 4:34 pm

ОК, значи го сменяме за 24.06.
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот MOD » Сря Юни 02, 2004 4:38 pm

Щом на повечето е удобно на 24.06, тогава да го направим ?

Kagami, изпревари ме с малко ;):D
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kagami » Сря Юни 02, 2004 4:47 pm

Чао на всички за сега - ще се видим и чуем в понеделник, 07 юни. Стискайте ми палци ...
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот MOD » Сря Юни 02, 2004 6:07 pm

[quote="Admin"]

И на мен ми се идва, ама...за 17 юни със сигурност не мога. За 24 вероятно ще мога, съвсем скоро ще знам и ще пиша. :8D:

А колко струва влака? Питам, защото си струва да се сметне, при наличието на достатъчно хора, дали няма да е по-евтино с коли - хем е и по-удобно и бързо, а в най-краен случай могат да се използват и за спане. :D
[/quote]


Вариянта с коли е по-ангажиращ с пост мажорни фактори като паркинг, охрана ... според мен с влака е чиста работа ...
И не става дума толкова за пари ( защото вероятно отиване и връщане до Бургас на 4 човека с кола ще е почти сигурно по-евтино ), по-скоро става дума за спокойствието на притежателите на колите.

Не ме разбирайте погрешно, нямам нищо против отиване с коли ... но ми се струва по-удачно да се доверим на БДЖ ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Сря Юни 02, 2004 6:54 pm

a toq pohod z kolko dni ste e :?:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот MOD » Сря Юни 02, 2004 7:54 pm

[quote="axelmax"]

a toq pohod z kolko dni ste e :?:


[/quote]


Прочети първия пост ( всъщност, ако не си го чел ...абе :D:D) [:p]:D:D:D - и проста аритметика е нататък отговора :D:D:D
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Сря Юни 02, 2004 9:04 pm

chel sam vsichko ama sega videh che bilo popraveno ama koga nikoi nezna e:D

a ne se pritesnqvai ako doida az ,sigure che ste bada na opashkata ako ne se sdovbiq s nesto po leko i udobmno
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Admin » Сря Юни 02, 2004 9:09 pm

Простете моментното ми умозаслепение, ама аз не знам къде съм тръгнал на 24...:I За съжаление май ще пропусна, забравих, че на 26-27 ще има състезание и трябва да съм в София.:( Така че с мен не се съобразявойте по никакъв начин.
Май ще ви пожелая приятно каране, пък като ви хареса, ще го повторим някой друг път отново. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот F1-MAN » Сря Юни 02, 2004 9:20 pm

[quote="Admin"]

Простете моментното ми умозаслепение, ама аз не знам къде съм тръгнал на 24...:I За съжаление май ще пропусна, забравих, че на 26-27 ще има състезание и трябва да съм в София.:( Така че с мен не се съобразявойте по никакъв начин.
Май ще ви пожелая приятно каране, пък като ви хареса, ще го повторим някой друг път отново. ;)
[/quote]

Admin, лично не те познавам, не искам да ти се меся, ама ако ти се ходи защо да не отидеш, мисля че досега си написал доста неща, за доста състезания, та можеш да си дадеш малко почивка. Аз нямам фотоапарат, ама ако още някой е навит можем да спретнем една статия вместо теб(от мен ще имате гледната точка на участник). Не знам колко добре ще стане, ама ако има и други желаещи?
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GOA » Чет Юни 03, 2004 11:24 am

[quote="kagami"]

Хехе :) Чудесно! :D

ГОА, какво ще кажеш? 24.06 по-добре ли ти звучи от 17.06? По отношение на сесията - не знам дали има значение, но за контролните и класните - мисля, че 24.06 е по-добрият вариант.
[/quote]

imam 2 pri4ini da doida i 102 da tuna v ***na do u6ite.
2-te si zaslujavat, no ako nese borq sus 102-te ***nata 6te me zatrupat taka 4e skoro nqma da ima dori nadejda za izpluvane.
Na kratko:
Ako ne iska6 da pluva6 v ***na trqbva da pluva6 v ***na!
(ili po-universalno : ako iska6 da pravi6 ne6to-ne trqbva da go pravi6)
Downhill by car.
Лопа ти прожината на амортесиора.

|-|
Аватар
GOA
 
Мнения: 732
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 11:56 am

Мнениеот MOD » Пет Юни 04, 2004 3:12 pm

Какво става, кой ще има възможност да дойде на поход от 24.06 ?
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Lubo » Пет Юни 04, 2004 10:32 pm

AZ opredeleno mislq, 4e 6te moga da doida. Do na4aloto (sredata) na drugata sedmica 6te sum se razbral i s otpuskite i t.n. Kajete kakvo spored vas 6te ni bude nujno..... paltki nqma da trqbvat, nali 6et spim v selata, a da se misli li za spalni 4uvali za vseki slu4ai ili prosto pove4ko drehi??
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Съб Юни 05, 2004 12:56 am

Аз не бих пропуснал да си взема спалния чувал и челника. Струват ми се много подходящи неща за такова начинание ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Съб Юни 05, 2004 6:14 am

Абе то вече е казвано няколко пъти, но все пак - няколко вътрешни гуми и помпа за тях, малко инструменти, също така някаква водоустойчива и ветроспираща връхна дреха (да речем кожено яке), осветление някакво (препоръчително по-мощно, примерно полицейски или военен фенер), вода достатъчно за теб и евентуално да можеш да услужиш на някого (когато съм с компания аз обикновено нося една половинлитрова бутилка на рамката на байка и две еднолитрови в раницата), лека суха храна...
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот Seymour » Съб Юни 05, 2004 3:14 pm

Идеята за колоездачен поход в Странджа е много добра!

Миналата година пропътувахме маршрута Бургас - с. Вършило - с. Звездец - Малко Търново - с. Граматиково - с. Кости - с. Бродилово - с. Синеморец - Ахтопол - Бургас. Беше страхотно преживяване и си прекарахме весело и разнообразно. Искам да споделя някои неща с вас:

1. Струва ми се, че идеята за спане по селата е добра, но не винаги реално постижима. В някои от селата, през които преминахме, никой не даваше квартири под наем...И само доброто сърце на един човек ни осигури керемиден покрив за нощта.

Ние си носихме палатки и спални чували и не беше проблем, но...в Странджа селата не са толкова нагъсто, а и ако пристигнете в 20.00 няма да имате и голям избор кого да помолите. Палатката ми тежи 1.6 кг, а спалния чувал - 1.4 кг, така че не ми бях в тежест при преходите - напротив даваха ни доста голяма свобода.

[b]Съвет - НОСЕТЕ ПАЛАТКИ И ЧУВАЛИ[/b]

2. Карахме предимно по асфалтови пътища, без почти никакво движение на коли. По поречието на Велека карахме по черни пътища, но без да има изключително тежки маршрути. Имаше изкачвания, но сравнително плавни и приятни. Не очаквайте препятствия и стръмни down hill спускания.

[b]Съвет - Подгответе се за ХС[/b], задни амортисьори едва ли ще са ви нужни, а и по-скоро ще ви бавят.

3. Превозихме колелата от София с влак - товарния вагон. Удобно, евтино и лесно. Струва 5 лв, а за обявена стойност на колелото се плаща допълнителна осигуровка. За нея обаче няма смисъл да се бъркате, защото, ако не дай си боже ви откраднат или повредят колелото - едва ли ще ви възстановят паричките. ТОВА НЕ Е ЗАСТРАХОВКА!

[b]Съвет - Ползвайте нощния влак![/b] Лично отидете и качете колелото във товарния (пощенски) вагон и го заключете. На сутринта отидете възможно най-рано и си го вземете сами. Услугата, която ще заплатите предварително е [b]вие да го качите и вие да го свалите[/b]! Не слушайте служителите от вагона, които се опитват да правят някакви далавери и да искат "да го сваляте на предни гари, за да е по-лесно". Убеждаваха ме, че "иначе трябвало да си го взема от магазията след 4-5 часа". Заблуждават Ви!

4. Не се плашете от разстоянието до морето и следващите ви пътища и пътеки....Влезте дълбоко в Странджа, спете на палатки и чували и накрая се изкъпете в морето :)

5. И няколко добавки...

[url]http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=12&Board=turizym&Number=1941665164&page=0&view=collapsed&sb=5&part=[/url] може да видите историята на колеги, коиго са карали наскоро в Странджа...Свежарски разказ

А ето и снимки от пътуването им [url]http://rack5.free.evro.net/free1/terrai/kolostrandzha/index.htm[/url]
Seymour
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 02, 2003 12:46 pm

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 55 госта