каска до 60 лева?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

каска до 60 лева?

Мнениеот bestbg » Пон Май 31, 2004 12:04 pm

каква (качествена да ме опази) бихте препоръчали до 60 лева?щ

XC & Enduro .... тази става ли?
http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... cts_id=292
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот MOD » Пон Май 31, 2004 1:14 pm

Главата си е твоя .. но според мен по-добре да се ориентираш към продуктите на Lazer или MET ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Пон Май 31, 2004 1:22 pm

мен ми трябва до събота :) да си намеря че иначе пак ще карам с шлем от скутер :( ... къде мога да намеря на Lazer или MET ? Веломания , Хр. Смирненски или в БАС? за тва ми требва нещо хубаво щото тая глава ми требва :)
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот MOD » Пон Май 31, 2004 2:20 pm

[quote="bestbg"]

мен ми трябва до събота :) да си намеря че иначе пак ще карам с шлем от скутер :( ... къде мога да намеря на Lazer или MET ? Веломания , Хр. Смирненски или в БАС? за тва ми требва нещо хубаво щото тая глава ми требва :)
[/quote]


Lazer - Веломания
MET - Байк Центъра в Младост ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Пон Май 31, 2004 4:11 pm

мерси... незнах че във байка има такива каски.. щото гледам некви за по 25 и за тва :) иначе като хода да си взимам гумата от поръчката ще разгледам и каските
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот bestbg » Пон Май 31, 2004 6:45 pm

ква им е цаката? като отидох видях че отвътре има малко дунапрен и другото какво е? какво им е хубавото и защитеното? ПЛС обяснете
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот F1-MAN » Пон Май 31, 2004 7:55 pm

Не съм сигурен дали съм прав, обаче мисля че е така.
Каските са направени от силно пресован стереопор. Мойта примерно няма много дунапрен от вътре, така че той не е основна част от защитата, просто леко омекотява. Падеш ли силно на каската, така и така ще те заболи главата, просто тъй като колкото и силно да е пресован стеропора, той е леко мек, и той поема удара и ти предпазва главата от твърди предмети. При удар в камък каската сигурно ще се спука, но няма главата ти да се удари в камъка, а каската. Също така пластамасата, която е е отгоре заздравява каската, защото мисля че самият стереопор е крехък. Гледах един шлем(единствения, който съм гледал, просто не съм се интересувал от такива неща, така че не знам дали всички са така)- отвътре също е направен от стереопор, а отвън от дебела пластаса, така че и те са на същия принцип, просто пазят цялата глава и външната им обвивка е по-дебела.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Пон Май 31, 2004 8:10 pm

мерси за обяснението... с шелма който карах и той беше така но някакси по странно ми седеше... мерси пак
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот screamBoy » Пон Май 31, 2004 10:09 pm

престанете с тоя байк-център ! препоръчвайте МОЛЯ магазини за планински велосипеди !!!
байк-центъра е цирк с клоуни които си играят на нещо свързано с планинското колоездене !!!
това не значи че от там не могат да се купят чудесни градски колела (без за UA, разбира се).

каски Мет могат да се купят и от БАС, всички модели
Bell в ПроСпорт

меките неща отвътре на каската са за да не подскача т.е. да е прилепнала плътно и удобно до главата
шлемовете пазят и лицето, половинките - не
тези над 50лв са с повече вентилация
тези над 120лв са с метална оплетка вътре в защитния материал
шлемовете над 400лв са нечупливи (за многократна употреба)
това е по-накратко
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот axelmax » Пон Май 31, 2004 11:36 pm

@SREAMBOY da te pitam stoto ti beshe spomenal za kori na ilienci ,a vijdal li si kaski fullface prilichat na tezi za motorite shlemovite i ili nesto podobno ,brat mi mi kaza che sa 25 leva ,az samo gi zarnash i ste hoda gi ogledam ,namirat se predi vhoda ot kam lokoto

ta vijdal li si gi i kakvo ste kajesh ako e taka:?:
stoto mi treba fullface i da veche da mi pazi ochite che teq kloni ,osobeno na shimkite ste me osakatat:xx(:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот screamBoy » Вто Юни 01, 2004 5:57 am

не съм ги виждал, по мотомагазините има шлемове за под 100лв които обаче не са за планински велосипедизъм ... освен че са по-тежки нямат и никакво проветрение [color=red](не тук съм излъгал много нечовешки грубо, тяхното проветрение е най-най-най-доброто)[/color], не са измислени да се носят с очила отвън, някои от тях дори нямат подбрадник - най-големия смисъл на шлемовете, нито пък сменяема козирка
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Admin » Вто Юни 01, 2004 8:53 am

[quote="F1-MAN"]

Не съм сигурен дали съм прав, обаче мисля че е така.
Каските са направени от силно пресован стереопор. Мойта примерно няма много дунапрен от вътре, така че той не е основна част от защитата, просто леко омекотява. Падеш ли силно на каската, така и така ще те заболи главата, просто тъй като колкото и силно да е пресован стеропора, той е леко мек, и той поема удара и ти предпазва главата от твърди предмети. При удар в камък каската сигурно ще се спука, но няма главата ти да се удари в камъка, а каската. Също така пластамасата, която е е отгоре заздравява каската, защото мисля че самият стереопор е крехък. Гледах един шлем(единствения, който съм гледал, просто не съм се интересувал от такива неща, така че не знам дали всички са така)- отвътре също е направен от стереопор, а отвън от дебела пластаса, така че и те са на същия принцип, просто пазят цялата глава и външната им обвивка е по-дебела.
[/quote]


Пресованият стиропор (сигурно си има друго име самият материал, ама не се сещам за него) е това, което пази. Той има свойството да абсорбира удара - отвън ударът е силен, но към главата ти се пренася като значително по-слаб. Да не говорим за предпазването от проникване на камъни и др. подобни директно в черепната кухина. Абсорбирайки удара, материалът в много от случаите се цепи. Но дори и да не се сцепи, при силен удар той може да се увреди толкова, че вече да не пази добре, т.е. да трябва нова каска.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Вто Юни 01, 2004 12:12 pm

[quote="screamBoy"]

не съм ги виждал, по мотомагазините има шлемове за под 100лв които обаче не са за планински велосипедизъм ... освен че са по-тежки нямат и никакво проветрение, не са измислени да се носят с очила отвън, някои от тях дори нямат подбрадник - най-големия смисъл на шлемовете, нито пък сменяема козирка
[/quote]


умнико мой, кой те излъга че мото-шлемовете нямат проветрение? :D:D:D:8D::8D::8D::8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bestbg » Вто Юни 01, 2004 12:43 pm

мерси... ще отида до БАС само да спре да вали да разгледам или в противн случай в събота пак ще съм с шлем за мотор ( има перфектно проветрение!!!)
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот screamBoy » Вто Юни 01, 2004 11:23 pm

шлем за мотор, нов, на цена под 100лв, с подбрадник има перфектно проветрение ? чудесно !!! много съм екзалтиран да го прочета - веднага ще си коригирам поста !!! Пожелавам на максимален брой карачи да отебат тия тъпи некадърно направени надупчени като селска табела шлемове за планински велосипедизъм и да се снабдят моменталически с мотоциклетни такива за по под 100лв с подбрадници !
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот axelmax » Вто Юни 01, 2004 11:35 pm

@screambouy kade si gi videl teq kaski:?:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот bestbg » Сря Юни 02, 2004 5:27 am

тоя аз където карам не е за 100 лева :) просто казвам че има перфектно проветрение мотошлема
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта