Пукане във вилката или предницата, като цяло

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Пукане във вилката или предницата, като цяло

Мнениеот Samariyanin » Чет Апр 24, 2014 6:59 pm

Здравейте,

Един въпрос, вероятно за някой от вас може и да е глупав. От къде може да пука, когато натисна спирачка по-силно и след пускането на спирачката или свиването на вилката отново, но не е от самата вилка? На мен ми се струва, че е от чашките? Колелото е Dragomir F7, много е запазен и рамката е почти нова.

Благодаря предварително за отзивчивостта!

Поздрави!
Samariyanin
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1196
Регистриран на: Съб Мар 23, 2013 6:54 pm

Re: Пукане във вилката или предницата, като цяло

Мнениеот angel666 » Чет Апр 24, 2014 7:12 pm

И аз имам същия проблем от известно време :(!:
Смених чашки, вилка. Затегнах, почистих и гресирах всичко на ново и пак пука
Проверих дали някъде при чашките или конуса има луфт, но нищо :dontknow:
Аватар
angel666
 
Мнения: 149
Рейтинг: 1159
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 10:15 pm
Местоположение: София

Re: Пукане във вилката или предницата, като цяло

Мнениеот penmark » Чет Апр 24, 2014 7:19 pm

Накладките на спирачката?
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Пукане във вилката или предницата, като цяло

Мнениеот mentalhead » Чет Апр 24, 2014 7:20 pm

При така описан проблем звучи като да имаш луфт в чашките. Сложи ръка на челото на рамката, така че едновременно ръката ти да е и върху короната на вилката и при натисната предна спирачка бутай колелото рязко напред-назад. Би трябвало да усетиш луфта с ръката си.
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Пукане във вилката или предницата, като цяло

Мнениеот angel666 » Чет Апр 24, 2014 7:27 pm

Поне при мен няма никакъв луфт
Възможно ли да е нещо от каплата/главината
Аватар
angel666
 
Мнения: 149
Рейтинг: 1159
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 10:15 pm
Местоположение: София

Re: Пукане във вилката или предницата, като цяло

Мнениеот subritual » Чет Апр 24, 2014 8:12 pm

Мдаа, и при мен има едно пукане, звучи като от седалка, ама е отпред в или около челото. И понеже рамката е стара се питам дали може да ме грози опасност...ама кой да ти каже. :dontknow:
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Пукане във вилката или предницата, като цяло

Мнениеот Vorac » Пет Апр 25, 2014 10:16 am

Алуминия като се спука и пука, едно такова, сякаш педалите не са смазани и прищракват някъде. И той звука си пътува по тръгите.

Хубавото е, че съответните пукнатини се появяват и върху боята и се виждат при надлежно оглеждане. Обичаен заподозрян: долната тръба, на заварката за челото.
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Пукане във вилката или предницата, като цяло

Мнениеот microlab » Пет Май 02, 2014 5:37 pm

Значи, преди 3 години си взех ns surge, като дойде при натискане на спирачката се чуваше стабилно пукане, като от педали, само че доста по-наситено. Аз си мислех, че е от чашките, казаха ми, че са набити на сухо, избих ги, сложих грес, изчистих лагерите, смазах всичко. Пукането намаля една идея, но пак беше брутално. Търсих навсякъде отговора, прочетох из пинкбайк, че вилката ми(rockshox lyrik u-turn 2009) била с такава конструкция, и че имало такава възможност да бъде от това. Една година по-късно си смених рамката (specialized sx trail 2010), пукането продължи, но значително по-малко, след 4-5 месеца спуках вилката и я хвърлих и си взех тотем, и пукането файнали спря, беше като коледа, само дето дадох 600-700 лв ... та конкретно не мога да ти кажа от какво е, но в пинкбайк, като четох забелязах, че всички, които са го имали този проблем, карат стоманени рамки и вилките им са в интервал 2008-2010 г ROCKSHOX ... Късмет и дано съм бил полезен
Bike riding is not only about riding, it has principles, its about everything we live for.
Аватар
microlab
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1144
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:57 pm
Местоположение: Rio De Ja NEIRO


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 74 госта