ЩО ЗА ХОРА ИМА ???

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

ЩО ЗА ХОРА ИМА ???

Мнениеот MOD » Съб Май 29, 2004 1:58 pm

Днес нещо силно ме потресе - някой си беше играл да скове скокче над едно паднало дърво ( някъде около 4-5 км преди Първа Междина на Кабинката ) ... и така можеше да се скочи там, а не да се заобикаля отстрани ... и какво да видя - СКОКЧЕТО разковано - и следа няма от повечето дъски :(!:, а на пътеката която заобикаля отстрани ЗАЛОЖЕН един много дебел клон ( почти като тънко дръвче ) ... и то така, че може да пребие някой ... както и да е , разкарах клона ... ТА СЕ ЧУДЯ - ЩО ЗА ХОРА ИМА ?:?::(!:

КОЙ нормален човек ще залага капани по такъв начин ... ей, не е истина какви ги има ...:(!::(!::(!:

Така че си отваряйте очите докато карате, даже и на познати трасета
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Съб Май 29, 2004 2:09 pm

Така е в България, някои се опитват да направят нещо хубаво, а други да го разрушат. Затова и не се движим напред, никой не цени това, което е направил другия и мисли само за себе си. Може би някой е завидял, че не той е направил скокчето, а друг и решил да го разруши, само за да спази израза"аз няма да направя еди кво си, ама и ти няма". Ама пък да залага капани, това вече е много.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Съб Май 29, 2004 2:38 pm

Едва ли е бил човек с колело, или ще го скочи(от полза му е ), или ще
ще си замине с надеждата, че ще го скочи следващия път, макар че и с колела ги има едни. Най-вероятно са били отмъстителни туристи.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот MOD » Съб Май 29, 2004 2:53 pm

И аз трудно мога да си представя, че е работа на човек на две колела - без значение моторист или колоездач ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Lubo » Съб Май 29, 2004 3:05 pm

100% e turist....mnogo ni mrazqt...s pravo ili ne ama tova ne e na4ina :(!::(!::(!: Dore 4e nikoi ne e postradal.
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Съб Май 29, 2004 3:31 pm

TOVA E LUDOST :V::(!::V:

I VAV UJNIQ PARK IMASHE NESTO PODOBNO ,NO BEHA PRIBAVILI NEKVI DASKI KAM GOTOVO SKOKCHE DOBRE CHE GI VIDEH NA VREME, CHE STE DA SE RAZBIQ
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот furl » Съб Май 29, 2004 5:36 pm

И аз мисля, че са някои гадни туристи. Може би е бил някой, който си е имал разправия с байкър и сега иска отмъсти като счупи скокчето, но това, че са заложили капан направо ме разби! Тия дават ли си сметка, че от това някой може много да пострада!? Това са пълни ИДИОТИ!!!
Не позволявай на твоите страхове да застанат на пътя на твоите мечти!
furl
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 15, 2004 3:21 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Съб Май 29, 2004 5:52 pm

Война....
Видите ли турист... газ докато мърда:D:D:D
Ще видят те ядосани Байкъри:D:D:D;)
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Lubo » Съб Май 29, 2004 7:50 pm

[quote="F1-MAN"]

Война....
Видите ли турист... газ докато мърда:D:D:D
Ще видят те ядосани Байкъри:D:D:D;)
[/quote]

Определено не мисля, че това е верния подход. По-скоро може да влоши нещата. Ако се постараем да сме мили към тях пък те с времето ще свикнат на колелата. Все пак до преди 4-5 години колелата на Витоша ен са били често срещани;)
Е ако го видиш как залага капани БОЙ по каската, защото това със сигурност е ЛУМПЕН, който е толкова тъп, че НИЩО не може да го промени.:(!::(!::(!:
Това е мнението ми
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Съб Май 29, 2004 8:03 pm

заради едни туристи се скочих накриво и влезнах между едни дръвеча и замлко да се отепа!!! (за да не ги блъсна с 30 по нанадолснище с камани)
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот ЛегуМанъ » Съб Май 29, 2004 8:14 pm

Опа опа опа! ОПаааааа! а? :)
Chilli DH TEAM
ЛегуМанъ
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 10, 2004 3:41 pm
Местоположение: Fiji

Мнениеот F1-MAN » Съб Май 29, 2004 8:58 pm

[quote="Lubo"]

[quote="F1-MAN"]

Война....
Видите ли турист... газ докато мърда:D:D:D
Ще видят те ядосани Байкъри:D:D:D;)
[/quote]

Определено не мисля, че това е верния подход. По-скоро може да влоши нещата. Ако се постараем да сме мили към тях пък те с времето ще свикнат на колелата. Все пак до преди 4-5 години колелата на Витоша ен са били често срещани;)
Е ако го видиш как залага капани БОЙ по каската, защото това със сигурност е ЛУМПЕН, който е толкова тъп, че НИЩО не може да го промени.:(!::(!::(!:
Това е мнението ми
[/quote]

И аз не мисля, че така трябва да се прави, ама ми дойде и трябваше да и избъзикам.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Black » Съб Май 29, 2004 9:12 pm

az 6evi ka6a koi e SQKA sabota i nedelia hoda na vito6a i znam TORISTITE SLAGAT DARVETA PO ZAVOITE I NA VA6NI MESTA KADETO MINAVAME BARZO az vidiah darvo s pironi v nego i kak edin slaga na patq darvo na BAI KRASTIO NA SERPENTINITE sleznah i go podgonih mislih dago pogreba a toi se razvika ybivat me pomo6t iskat dame ybiat tea s kolelata i 6teha dame lin4yvat dobre 4e iz4eznah barzo
redovno pravat nqkakvi marsotii TVA S PIRONITE E REDOVEN nomer i to gi slagat na zavoi i tam deto kara6 barzo 4e dane moe6 da spre6 ma az gi ska4am
ako nqkoi vidi nqkoi da pravi ne6to takava da sliza ot koleloto i dago prebiva:(!:
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот axelmax » Съб Май 29, 2004 9:25 pm

temata e seriozna ,predvlagam vi da vnimavate kato karate che vie ste v po neizgodna poziciq i moje da se osakatite zaradi nekoi /nekoq bez refleksen turist ,kato ima turist namalete che tiq sa /turistite /sa si neadekvatni i posle zasilete ama qko az pone taka chat pat prava dori vav grada ;););)
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Metal_Psycho » Съб Май 29, 2004 9:34 pm

[quote="Black"]

az 6evi ka6a koi e SQKA sabota i nedelia hoda na vito6a i znam TORISTITE SLAGAT DARVETA PO ZAVOITE I NA VA6NI MESTA KADETO MINAVAME BARZO az vidiah darvo s pironi v nego i kak edin slaga na patq darvo na BAI KRASTIO NA SERPENTINITE sleznah i go podgonih mislih dago pogreba a toi se razvika ybivat me pomo6t iskat dame ybiat tea s kolelata i 6teha dame lin4yvat dobre 4e iz4eznah barzo
redovno pravat nqkakvi marsotii TVA S PIRONITE E REDOVEN nomer i to gi slagat na zavoi i tam deto kara6 barzo 4e dane moe6 da spre6 ma az gi ska4am
ako nqkoi vidi nqkoi da pravi ne6to takava da sliza ot koleloto i dago prebiva:(!:
[/quote]


За това което ти описа,не ми се коментира!Такива трябва да бъдат разпръснати на части и пироните които са забили да им се вкарат в очните ябълки!Накратко казано-СМЪРТ за подобни хора!!!Ама директно,там на място.
Ако само се дъви някои по-става въпреки,че от какъв зор той ще ми се перчи и ше ми чете конско,че съм опасен?!?!Абе аз даже тъпите туристи ги паза,хем и да не си одраскам байка,хем да проява некво уважение,а какво получавам в замяна?Некви тъпи идиоти аз им правя път да минат,а онея крещат "ПОМОЩ;АБЕ ЕЙ,ТУКА НЕ Е ЗА КОЛЕЛА;ЕИ КРЕТЕНЧЕ ИА ДА СЕ МАХАШ;АААА ЩЕ МЕ БЛЪСНЕ" абе тия такива истерици са,че един речник с епитети няма да ми стигне да ги опиша!
И най-тъпото е,че не знаеш коот туристите е такъв.Просто някои ден някои ще ми се издурви и/или ще ми направи нещо на мен или на някои с които карам и ще го умия,без майтап,там на място просто ще му спра пулса!!!
Но това за гадните "туристи",ако може да се нарече турист човек които се е качил в една красива планина за да се заяжда с нас и други хора по патеките и да троши направено с труд саоражение,както и самата природа!!!!Свърших тях,искма само да кажа,че ми става гот ако се случа на някои свестен турист,пич които няма да ти каже нищо,а като му кажа 10х,че ми е направил път да ми каже "е няма защо" ето това е правилна постъпка,ставати някво готино.А има случаи, дето тъпиа турсит се среща само няколко метра след подобен свестен е тогава ми пада перде!!!
бтв:D днес пред мен ми се случи обичаината група пенсий,които сигурно запоследно са решили да видят витоша,но колкото и да им викам "МЪРДАИТЕ ПЕНСИЙ";)Швсъщност бе6е по-нежно)установих,че дядката най-отпред които даже заемаше цялата патека беше 90% глух,а сега де:D:D:DНито мен чува нито неговите "дружки",ни да го згазиш,щото си е смях,нито той мърда :D:D:Dабе смях...
Ае стига толкова глупости за един пост.[:p]
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот furl » Съб Май 29, 2004 9:36 pm

Наистина са много злобни някои туристи. Когато минавам покрай тях някои ме гледат с такава злоба все едно съм им развалил деня. Не мога да разбера какво толкова им пречим, просто когато минаваме трябва малко да минат встрани и това е всичко. Те повечето са някви старци и сигурно ги е яд, че ние сме млади и си правим кефа.
Досега не съм виждал с очите си как поставят капани, но съм виждал вече оставени пръчки с пирони на пътя. Ако видя някой точно в момента на залагането слизам и го пребивам!!!:(!::(!:
Не позволявай на твоите страхове да застанат на пътя на твоите мечти!
furl
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 15, 2004 3:21 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Съб Май 29, 2004 9:55 pm

[quote="furl"]

......Те повечето са някви старци и сигурно ги е яд, че ние сме млади и си правим кефа.......
[/quote]


Значи,аз лично не смярам,че ги е яд задето ние сме млади,а те стари.Това е леко детинска гледна точка(не се обръщам само към теб furl,a kъм всички,просто ми попадна твоя пост)
Те се ядосват,защото немогат да разберат защо на някои му трябва да се спуска с колело по планина,както и защото те виждат едно бързо движещо се колело с неопределена посока(от тяхна гледанточка)и е нормално да се панират,а и да се озлобят,все пак за тях ние сме реална опастност.Но това е оправдание само за възрастните,а за другите по-млади и трудоспособни(:D) туристи това не им е оправдание да ме мразят без даже да сме се сблъсквали някога преди това,те просто са си злобни към всичко което не разбират,малък им е мирогледа просто=>демек мноо са кухи:D[:p]
Така,че трябва да си продължаваме ние да пазим свестните даже и тъпите туристи и да трепен само ако някои ни направи нещо.:8D:

едит:сетих се за една дума която да компресира многото работи дето написах-[b][color=red]SELF-DEFENCE[/color][/b]:8D:
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Съб Май 29, 2004 10:06 pm

Само за да няма неясноти - аз ако видя някой да слага капани слизам от колелото и отивам да му поискам сметка защо го прави ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Съб Май 29, 2004 10:10 pm

[quote="MOD"]

Само за да няма неясноти - аз ако видя някой да слага капани слизам от колелото и отивам да му поискам сметка защо го прави ...
[/quote]

Ахъм,само сметка ли?;):D[color=beige]Бой,бой или докато избяга или докато спре да диша[:p][/color]
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Съб Май 29, 2004 11:29 pm

ti mu dai smetkata ,parvo da tiq plati ,posle i zabite mu vzemi ama bez da go pitash i gotovo chisti smetki dobri priqteli:D:D
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Metal_Psycho » Съб Май 29, 2004 11:39 pm

[quote="axelmax"]

ti mu dai smetkata ,parvo da tiq plati ,posle i zabite mu vzemi ama bez da go pitash i gotovo chisti smetki dobri priqteli:D:D
[/quote]

:D:D:D
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Нед Май 30, 2004 12:50 am

Абе МP, ти да не си се сдобил с возило бе пиле?:D Ако да - айде честито!;)

Аз също съм на мнение, че ако някой пипне пешеходен кретен да слага на СЮБЛИМНО или не място на пътека клон/пръчка/дърво с ПИРОНИ или без, е длъжен да го завре НЕЗАБАВНО и БОЛЕЗНЕНО в дирника на извършителя...

За щастие подобни пешеходни кретени са рядкост (аз поне досега не съм попадал на капан с пирони) и затова призовавам да се отнасяте толерантно и възпитано към кудкудякащите, подрипащи и дори проклинащи пенсионери... Първо те са на изчезване и второ - нищо няма да спечелим от конфронтацията с пешките. Напротив!

Затова бих ви препоръчал да избягвате срещите със сенилни дъртаци и изнервено-малоумни пикник-туристи, придържайки се към сериозните пущинаци - в сериозните пущинаци и пешките са сериозни. Няма сериозна пешка, която да не направи път и да не се отнася с нужното уважение и респект към човек на MTB! Примери в това отношение мога да давам оттук до края на света...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Windstream » Нед Май 30, 2004 1:11 am

[quote="Metal_Psycho"]

[color=red]Бой,бой или докато избяга или докато спре да диша[:p][/color]
[/quote]

Ми то и това е вид искане на сметка... Обаче аз друго се чудя - смелчаците дето ги залагат тия капани не си ли дават сметка колко туристи може да бъдат изтрепани от един спускач изгубил контрол над байка си точно заради техните творения :}):
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот Admin » Нед Май 30, 2004 6:01 am

[quote="Windstream"]

[quote="Metal_Psycho"]

[color=red]Бой,бой или докато избяга или докато спре да диша[:p][/color]
[/quote]

Ми то и това е вид искане на сметка... Обаче аз друго се чудя - смелчаците дето ги залагат тия капани не си ли дават сметка колко туристи може да бъдат изтрепани от един спускач изгубил контрол над байка си точно заради техните творения :}):
[/quote]


Тия "туристи", дето ни мразят (никакви туристи не са те, както отбеляза и Toyaga), ако можеха да осмислят каквото и да било, просто нямаше да ни мразят. Какво остава да мислят толкова надалече. :xx(:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот MOD » Нед Май 30, 2004 8:38 am

сметката и боят в този случай ми се струват доста взаимосвързани ;):D:D:D
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TheUndertaker » Нед Май 30, 2004 9:52 am

[quote="MOD"]

Днес нещо силно ме потресе - някой си беше играл да скове скокче над едно паднало дърво ( някъде около 4-5 км преди Първа Междина на Кабинката ) ... и така можеше да се скочи там, а не да се заобикаля отстрани ... и какво да видя - СКОКЧЕТО разковано - и следа няма от повечето дъски :(!:, а на пътеката която заобикаля отстрани ЗАЛОЖЕН един много дебел клон ( почти като тънко дръвче ) ... и то така, че може да пребие някой ... както и да е , разкарах клона ... ТА СЕ ЧУДЯ - ЩО ЗА ХОРА ИМА ?:?::(!:

КОЙ нормален човек ще залага капани по такъв начин ... ей, не е истина какви ги има ...:(!::(!::(!:

Така че си отваряйте очите докато карате, даже и на познати трасета
[/quote]


Skoko Kouple na nas po Tepettaa telove ni bqha opunali ti za nqkakvi durveta se oplakva6 :D
Nema se pla6ite KARAITE !
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Black » Нед Май 30, 2004 9:58 am

da za boq sam saglasen ama kak da nabia starec deto edvam vla4i danera a kazvam go 6ot sam go vidial:(da be6e mlad vij boi dokat moga
a ot gledna to4ka na TYRISTITE nie im pre4im na spokoistvieto kato minavame s 300km pokrai teh poradi fakta 4e ot tqh ne zavisi ni6to te se ozlobiavat
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот Metal_Psycho » Нед Май 30, 2004 11:18 am

[quote="TOYAGA"]

Абе МP, ти да не си се сдобил с возило бе пиле?:D Ако да - айде честито!;)

[/quote]


[b][color=black]:DДа,карам вече след един доооста дълъг застой:D.10x,вече съм в [color=red]психичен[/color] баланс;):D[:p][/b][/color]
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Нед Май 30, 2004 11:46 am

e aide kaji kakvo karash i zasto ne si karal dalgo vreme
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот PtD » Пон Май 31, 2004 2:16 pm

Аз ви предлагам 2 неща:
1. Като видите някой да слага дърва с пирони, недейте да го биете, ами спрете и *много*, *много* любезно да го попитате как се казва, като същевременно си вадите мобилния телефон. Ама наистина трябва да сте толкова любезни, че тръпки да го побият. След неизбежния въпрос за какво ви е изтрябвало името, имате три варианта:
а) да кажете, че се обаждате на ПСС, да ги уведомите за вандалството
б) да кажете, че се обаждате на полицията, да ги уведомите за хулиганството
в) да кажете, че звъните на едни приятели, да дойдат с джиповете :}):[:p]

Така хем ще си спестите евентуалния пердах (или пък ако повредите нещо туриста - разправиите с полицията), хем ще го оставите в шах, щото вие и да го натупате, само ще го нахъсате да прави зулуми по-скришно, а сега ще си има едно наум.

Второ, за средството за уведомяване на присъствието - от тия въздушните свирки, които се използват от запалянковците по време на футболни мачове, доближавате се на безопасна дистанция, и ако не ви направят място, използвате флакончето по предназначение. Гарантирам успех :}):;):D
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта