Bolki v rycete

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Bolki v rycete

Мнениеот brum » Чет Май 27, 2004 6:38 pm

Pokazaha mi neshto interesno - skok s dwe gumi ednovremeno bez da se zasilvash ot nqkva visochknika - prosto ot ravnoto - karash si i podskachash. Mnogo e udobno za preskachane na dupki i otvodnitelni reshetki. Obache kato poskacham poveche i pochvat da me bolqt rycete kato izdyrpvam rqzko kormiloto. Ta vyprosa mi e ima li si tynkost che da ne te bolqt rycete. Sega osobeno kato padnah predi 5 dni, i rykata oshte boli kato se opitam da podskocha i imam chustvoto che mi q rejat s motorena rezachka.
One life is not enough
brum
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Нед Май 23, 2004 8:13 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Black » Чет Май 27, 2004 6:54 pm

da ima na4in danete bolat racete
1) da se nay4i6 da pravi6 pravilno OLI a ne s 2 gymi ednovremenno tova e gre6no
2) po princip i az kato poska4am pove4e me bolat racete nema otarvane no vsi4ko e vapros na trenirovki
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот brum » Чет Май 27, 2004 7:06 pm

A kak se pravi pravilno 'OLI' :)
One life is not enough
brum
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Нед Май 23, 2004 8:13 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Чет Май 27, 2004 7:10 pm

[quote="brum"]

Pokazaha mi neshto interesno - skok s dwe gumi ednovremeno bez da se zasilvash ot nqkva visochknika - prosto ot ravnoto - karash si i podskachash. Mnogo e udobno za preskachane na dupki i otvodnitelni reshetki. Obache kato poskacham poveche i pochvat da me bolqt rycete kato izdyrpvam rqzko kormiloto. [b]Ta vyprosa mi e ima li si tynkost che da ne te bolqt rycete[/b]. Sega osobeno kato padnah predi 5 dni, i rykata oshte boli kato se opitam da podskocha i imam chustvoto che mi q rejat s motorena rezachka.
[/quote]


Изхождайки от анатомичните дадености на човека (:D), може смело да се твърди, че краката са по-силни от ръцете, следователно трябва да се стараем за омекотяване при падане да използваме краката. Което пък води до следните правила за омекотяване:
- Приземяване първо на задна гума, а после внимателно сваляне на предната
- Приклякване ЗАД седалката почти върху задната гума, като се стремим да свием краката от колената, а не тялото от кръста
- накрая нещо на пръв поглед парадоксално от сравнително малка височина по-трудно се поема :D, понеже няма време да се постави колелото така, че да падне на задна гума

Редакция: Ами не стана ASCII-арта :xx(:

@Black: другият вариант (bunnyhop) също си е правилен, само че има различно приложение. American bunnyhop-a (демек оли-то) е различна техника просто.

А пък мен не ме болят китките като скачам, ами кръста... хем съм с твърда вилка ;)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Black » Чет Май 27, 2004 7:10 pm

mi parvo s vdiga prednata kapla(gyma) i s tlasak napred se povdiga i zadnata no tova stava s trenirovki
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот PtD » Чет Май 27, 2004 7:17 pm

[quote="brum"]

A kak se pravi pravilno 'OLI' :)
[/quote]


Най-добре виж на някой от trials-ките сайтове (например тук: [url]http://www.trials-online.com/the-videos.php[/url]), 1 клипче струва 1000 думи. Макар понякога да е обратното... ;)

Имай предвид, че тази техника се казва american bunnyhop, още j-hop, още оли.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Black » Чет Май 27, 2004 8:32 pm

dade to4no 6oto s s tvarda vilka te boli krasta za6toto vibraciite se nabivat v tqloto ti a ne se obirat ot vilkata
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот PtD » Чет Май 27, 2004 9:13 pm

[quote="Black"]

dade to4no 6oto s s tvarda vilka te boli krasta za6toto vibraciite se nabivat v tqloto ti a ne se obirat ot vilkata
[/quote]


Тц, не позна ;) Започна да ме боли още със Z3-ката. Че не съм smooth, то е ясно, ама не е във твърдата вилка проблема ;)

Сега съм в период на педал-кик-ене, докато затихнат пораженията... после пак.

Ти нали си фен на оли-тата, ела някой път с мен, нося си едно кабелче, опъвам си го между две дървета и си го прескачам - хем без лицеви промени става, хем се упражняваш. Фен ли си? 8)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Пет Май 28, 2004 9:27 am

[quote="brum"]
[b]Ta vyprosa mi e ima li si tynkost che da ne te bolqt rycete[/b]. [/quote]


не дърпай предницата с изпънати ръце, свивай ги малко, за да имат сухожилията мегдан да се разтегнат при вдигането на предницата. с леко свити и стегнати в китките ръце и с цяло тяло лягаш назад рязко, след което с ръцете доиздърпваш към теб предницата - така става най-безболезнено. ако китките са ти отпуснати винаги ще ги травмираш. разбира се, ако имаш слаби китки, не е никак зле да ги потренираш първо.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Dani » Пет Май 28, 2004 10:57 am

[quote="PtD"]

[quote="brum"]

A kak se pravi pravilno 'OLI' :)
[/quote]


Най-добре виж на някой от trials-ките сайтове (например тук: [url]http://www.trials-online.com/the-videos.php[/url]), 1 клипче струва 1000 думи. Макар понякога да е обратното... ;)

Имай предвид, че тази техника се казва american bunnyhop, още j-hop, още оли.
[/quote]


А с какво ги отваряте тези клипчета?
I'd like mornings better if they started later!
Dani
 
Мнения: 192
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 11:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Пет Май 28, 2004 11:27 am

[quote="Dani"]


А с какво ги отваряте тези клипчета?
[/quote]


С Apple QuickTime, съвсем безплатно е, а пък го има и по free-тата.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот SPA » Пет Май 28, 2004 11:48 am

[quote="PtD"]
... нося си едно кабелче, опъвам си го между две дървета и си го прескачам - хем без лицеви промени става, хем се упражняваш...
[/quote]

Абе я кажи до каква височина си го докарал ???[:p][:p][:p]
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Пет Май 28, 2004 1:32 pm

[quote="SPA"]


Абе я кажи до каква височина си го докарал ???[:p][:p][:p]
[/quote]


Ето един от средно добрите опити:
[img]http://satva.skalasoft.com/~martin/pictures/Bike/PtDInFlight.jpg[/img]

Ама в момента се уча отначало, защото си смених вилката и разпределението на тежестта е съвсем различно.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот NoNe » Пет Май 28, 2004 2:38 pm

[quote="PtD"]
Ето един от средно добрите опити...
[/quote]

Ти какво ме направи веееееее ;)
Аз ако скоча толкова.... неееее нямам думи!
Доста си се упражнявал ;)
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Dani » Пет Май 28, 2004 2:50 pm

[quote="NoNe"]

[quote="PtD"]
Ето един от средно добрите опити...
[/quote]

Ти какво ме направи веееееее ;)
Аз ако скоча толкова.... неееее нямам думи!
Доста си се упражнявал ;)
[/quote]

Еееееее алоооооо ниндджитеееее[:p][:p][:p]
Доста трябва да поскачам за нещо такова......:(:xx(::xx(:
I'd like mornings better if they started later!
Dani
 
Мнения: 192
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 11:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Black » Пет Май 28, 2004 3:43 pm

nqkoi pat ako iskate 6ese saberem da poska4ame a
@PtD tova kam 35-40 santima li sa moito maksimalno oli e na stalbite na NDK ot dolo na gore te tam sa 6 stapala
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот NoNe » Пет Май 28, 2004 3:57 pm

[quote="Black"]
@PtD tova kam 35-40 santima li sa ...
[/quote]


Въпреки че е трудно да се прецени от този ъгъл... на мен ми прилича повече на близо метър...
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Black » Пет Май 28, 2004 4:01 pm

[quote="NoNe"]

[quote="Black"]
@PtD tova kam 35-40 santima li sa ...
[/quote]


Въпреки че е трудно да се прецени от този ъгъл... на мен ми прилича повече на близо метър...
[/quote]
a mai si se obarkal nae6 li kolko e metar pove4e ot kaplatati
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот bikerider » Пет Май 28, 2004 4:11 pm

[quote="Black"]

[quote="NoNe"]

[quote="Black"]
@PtD tova kam 35-40 santima li sa ...
[/quote]


Въпреки че е трудно да се прецени от този ъгъл... на мен ми прилича повече на близо метър...
[/quote]
a mai si se obarkal nae6 li kolko e metar pove4e ot kaplatati
[/quote]


аз пък вярвам в PtD, виждал съм го колко упорито се упражнява.
не би ме учудило да скача вече и метър височина :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Пет Май 28, 2004 5:00 pm

Ами засега най-доброто ми постижение (когато съм прескачал връвчицата де, щото иначе няма как да се каже) е прескок на височина около арката на вилката... Значи връвчицата е била ~70см, а пък аз съм бил на ~80см. Зелен съм още :D
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот SPA » Пет Май 28, 2004 5:03 pm

[quote="PtD"]

Ами засега най-доброто ми постижение (когато съм прескачал връвчицата де, щото иначе няма как да се каже) е прескок на височина около арката на вилката... Значи връвчицата е била ~70см, а пък аз съм бил на ~80см. Зелен съм още :D
[/quote]

Зелен значи а? Гледай да не те спипа някой еколог че ще видиш ти едно зелно по главата дето мъчеш дръвчетата и ги връзваш.:D:D:D
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот M1010X » Пет Май 28, 2004 8:58 pm

еее добре бе :) тва е хубаво. аз дърпам около 70, обаче едва ли ще успея да прескоча връв. вдигам малко над каплата с гумата (2.5) като катеря нещо. и то не всеки път :V:. ама се живее. а и тренировки трябват доста :) бтв, вижте бг миррора, дето съм го направил на евро.нет: [url]http://rack5.free.evro.net/free2/mioiox/[/url] "trials-online video mirror" и "HQ manuals + videos". вторият дир е с по-качествени неща. дерзайте :)

@ptd: аре да се видим някой път да поскачаме заедно хехе...
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Съб Май 29, 2004 2:19 am

[quote="M1010X"]

еее добре бе :) тва е хубаво. аз дърпам около 70, обаче едва ли ще успея да прескоча връв. вдигам малко над каплата с гумата (2.5) като катеря нещо.
...
@ptd: аре да се видим някой път да поскачаме заедно хехе...
[/quote]


Е, никак не е добре, защото не става от всеки път :( Пък и задната през повечето време виси под предната :( Има още 'лебец да ручам и колела да трошам, дорде стане като 'ората. Ма мъчим се некак :D

По отношение на карането си мисля, че идва моментът, когато трябва да се съберем групичка, да вземем/купим палети и да си организираме някъде местенце за упражнения, че то така на бетона/асфалта много стрес за колелото [:p] Цуцо също изказа някакво подобно мнение, значи поне 3-ма души ще има :)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот M1010X » Съб Май 29, 2004 8:45 am

абе проблемът с палетите е, че трябва да са доста добре привързани. иначе ти се качваш отгоре, като леко закачаш най-горната и... политаш с нея от другата страна към земята :) кофти. от друга страна, това ще е стимул да вдигаш както трябва задницата и да правиш истинско оли, а не наполовина хехе. с момчетата от 57kru [url]http://trials.hit.bg[/url] отдавна го мислим това с палетите, даже имаше идея да се сложат в залата (на една пряка от бас) с дъртовете, ама нещо не стана... проблемът е, че както ние мислим да ги задигнем отнякъде, така и някой може да ни ги тафи. а представи си ако сме ги купили :) баси гадното. може и на рампите да ги сложим, само че там ще ги вали и ще станат на гъз за нула време... абе, трябва да се премисли хубаво.
колкото до цуцо, на него пък за какво са му :) той си катери така или иначе почти всичко, което му хареса (е, да, не е ryan leech). ама нищо де, хубаво ще е да има и някой по-сериозен между нас (щото аз вече не карам trial, ако трябва да съм честен чист trial не съм карал никога, само мисълта за твърда вилка ме стряска... а и така или иначе карам и на витоша... за съжаление като студент не мога да си позволя две колела... и ги обединих в едно муахахах :)).

п.с. @ptd: а ти какво направи с твоето z3?
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Black » Нед Май 30, 2004 10:17 am

hora are da pokarame neska a i da poska4ame de
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот M1010X » Нед Май 30, 2004 2:27 pm

нимоа :) много ми е крива задната шина, ама наистина много. днес на витоша се подхлъзнах на един камък и дясната ми пета успя да се вмъкне между спиците... много shit. тя така или иначе беше за центровка, ама сега е съвсем. тия дни, като е готино времето... (някой следобед)
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот velco » Пон Май 31, 2004 10:26 am

Баси хората, 60-70см, аз в събота вечерта си откачих ръката от bunny-hop-ове, не можех цял ден да я вдигам, дет се вика, не можех задника си да избърша, камо ли да карам, а пък едва ли съм скочил и 5см. :xx(:
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Пон Май 31, 2004 2:20 pm

@М1010Х
Амче пазя си го, ако реша да си сглобя трето колело :) Засега имам вилка, рамка, преден дерайльор и команда, както и един чифт педали :)

@velco
Еее, ти какво очакваш, да се научиш за 5 минути ли :) Аз цяла година карам по 3-4 часа всеки ден, вкл. и през зимата, и доникъде не съм стигнал :B):
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот velco » Пон Май 31, 2004 2:23 pm

[quote="PtD"]
@velco
Еее, ти какво очакваш, да се научиш за 5 минути ли :) Аз цяла година карам по 3-4 часа всеки ден, вкл. и през зимата, и доникъде не съм стигнал :B):
[/quote]

О-о-о-о, това "доникъде" се постига само за една година ?!!! Изпълних се с надежда. :D:D:D
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NoNe » Пон Май 31, 2004 3:17 pm

Абе аз една седмица не можех да отлепя задницата [:p]
то и сега понякога не се получава... ама към 20см ги правя при успешните опити... като за 10-тина дена тренинг май не се очертава зле... още повече като се има предвид, че умишлено не го изпълнявам много правилно... и не дърпам силно от страх да не се пребия, че още съм контузен :xx(:
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron