Rezervni 4asti za vilki Suntour

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Rezervni 4asti za vilki Suntour

Мнениеот BeOne » Сря Май 26, 2004 1:49 pm

razbglobih si vilkata XCP -75 i se okaza 4e edni djadji (neshto kato vtulki) koito vlizat v botushite na vilkata i po tjah se plyzgat krakata imat njakakyv luft pri postavvjaneto im v botushite. t.e. kato vleznat ne prilepvat plytno na mestata si a ima edno lopane.
predpolaga se 4e tam ne trebva da ima nikakvo myrdane a te lesno izlizat nagore kato gi drypnesh s pryst
stava sypros za tova koeto se namira m/u botushite na snimkata i v srednata 4ast e otvoreno.Изображение
ta moje li tova neshto da se podmeni -predpolagam 4e to se e amortiziralo a ne metalnite legla na botushite. ili ako nemoze da se nameri takova v bg daite ideja kak moga da go zakrepja nepodvizno
Don't be second, BE ONE!
BeOne
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 4:32 pm

Мнениеот axelmax » Сря Май 26, 2004 4:22 pm

mi kvo da ti kaja i az tarsih chasti ama nema ,moq e suntour m 5000 ,nai dobroto koeto mogat da predlojat ot tazi firma;),moqta raboti perfectno i nema nikakav luft ,smaji i sglobi i vij kaka ee stoto ako sa vtulkite losho :V:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот BeOne » Сря Май 26, 2004 5:11 pm

втулките що се отнася до това дали имат луфт с краката, нямат. но както казах тези нещица наре4ени втулки се вадят от ботушите и съответно слагат пак там. но когато се сложат там където стоят не лягат плътно а имат леко клатене т.е. не са добре прилепнали към леглата си. и се чудя защо точно там е луфта а не където се движат краката - там има много по голямо натоварване.

най ми е лесно да ги омажа с некакъв течен метал (епоксидна смола) и ще стане 6 но ако се наложи да се вадат .... тогава какво правим.

така 4е не ми се прави този варинат.
Don't be second, BE ONE!
BeOne
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 4:32 pm

Мнениеот axelmax » Сря Май 26, 2004 7:43 pm

mi probai da vartish i gi sloji sto drgo nevijdam ,za pravene pri mene vsichko eidealno kolkoto moje za suntour
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Windstream » Чет Май 27, 2004 9:44 am

Доколкото разбирам втулките хлопат защото сравнително лесно се мърдат леко нагоре-надолу и при каране се усеща едно неприятно почукване? Това се оправя само по един начин - с допълнителни втулки от мека найлонова пластмаса, вътрешния диаметър малко по-малък от външния на големите втулки, а външния малко по-голям от вътрешния на магнезиевите ботуши. Височината доколкото си спомням беше 5мм но за всеки случай си я примери. Идеята на тези допълнителни втулки е да се надянат около основните в горния им край под ръба и при вкарване на последните в ботушите да им уплътнят (затова и са найлонови) свободното място което преди това е причинявало хлопането.
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот BeOne » Чет Май 27, 2004 10:12 am

аз така и мися да направя щото друг вариант на виждам.
но би ли ми казал защо се е получил там луфт. някаква деформация на втулките или кво. там натоварването е доста по малко отколкото там където се движат краката.

както и да е да
че го измисля
Don't be second, BE ONE!
BeOne
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 4:32 pm

Мнениеот Windstream » Чет Май 27, 2004 10:55 am

Луфта не се е получил, има си го фабрично. Всичко идва от тъпия начин на застопоряване на втулките - имат едни зъбчета които пък влизат в едни канали на ботушите (изваждането става със завъртане на 60 градуса и изтегляне нагоре), съответно разстоянието между тези зъбчета и опорния пояс отгоре обикновено е малко по-голямо от това между леглата им и горния ръб на ботушите :xx(: С тези допълнителните втулки обаче става доста добре, даже масло почти не пуска ;)
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот BeOne » Чет Май 27, 2004 11:18 am

да бе
знам ги тия зъбчета
аз вилката я разкостих здраво но да ти кажа има разлуфтване с течение на времето защото едната втулка влиза доста по плътно от другата което значи че има някакво изменение. а тва че заводски е калпаво направено също е вярно. аз нямам намерение да я пълня с масло тази вилка. с добра грес и редовно почистване на праховите семеринги и краката, а както и пръскането със силиконов спрей ще доведат до нелоши резултати. засега съм доста доволен от движението и плавно и мазно без насичания. приближава се към марцочито ми :))
Don't be second, BE ONE!
BeOne
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 4:32 pm


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта